Якщо ви читаєте цю статтю, мабуть, уже не перший день розмірковуєте над питанням зміни місця роботи. Заводите про це мову із друзями і близькими, іноді перед сном нервово вовтузитесь у ліжку, наважуючись та думаючи. Пам’ятаєте, ви вже навіть давали їй другий шанс? І вмовляли себе, що все не так погано. І навіть «трошки зачекали», як радила мама, декілька разів.

Та ви вже знаєте відповідь, правда ж? Для вас все давно очевидно. Складно тільки почати, бо це означає стрес, зміни, рух. Але повірте, чим швидше ви це зробите, тим краще, тим легше! Ми вирішили допомогти вам «спустити курок». Тож, для тих, кого гризуть сумніви – 9 ознак того, що прийшов час нарешті звільнитися.

1. Немає почуттів

Вам не вистачає пристрасті. Ви не прокидаєтеся з приємним хвилюванням в очікуванні роботи. Більше того: ви боїтеся іти туди, всіляко намагаєтеся відтягнути понеділок, бо знаєте, що вас вкотре завалять купою нецікавих, складних справ або ви знову зустрінете своїх нудних/злих/недолугих колег або шефа.

2. Жахливий колектив

Оточення неймовірно важливе для людини, особливо на робочому місці. Не варто недооцінювати роль колективу. Установка «я йду туди працювати, а не спілкуватися» – токсична, вона руйнує психологічний фон. Деякі конфлікти можна залагодити, але якщо ви відчуваєте, що розбіжності занадто глибокі, вам періодично і давно неприємне це спілкування, і працювати з такими людьми важко – йдіть.

Якщо команда слабка або токсична, якщо компанія не поважає працю своїх робітників або спілкування з шефом періодично доводить вас до нервового зриву – тікайте, так не має бути.

3. Здоров’я

Навіть думка про роботу викликає у вас тривогу, занепокоєння, сум. Ви стали нервові, щоранку прокидаєтеся так, наче тільки лягли. Переїдаєте або недоїдаєте, псуєте відносини з близькими. Стали частіше хворіти на застуду або маєте загострення хронічних хвороб. Недобре, правда ж? Це ваше тіло намагається донести до вас те, що ви намагаєтесь не помічати.

Час вибиратися. Потрібно пам’ятати, що робота – це важлива складова повноцінного життя, і якщо ви займаєтеся тим, що вас дратує, ця напруга супроводжує вашу нервову систему не тільки на роботі, а й усюди. Це виснажує і забирає життєві сили.

4. Ви не вписуєтеся у корпоративну культуру або втратили віру в компанію

Ви відчуваєте, що предмет роботи компанії вам не близький, або навіть протирічить вашій особистій системі цінностей або етиці. Як ви можете робити справу продуктивно, якщо підсвідомо їй опираєтеся?

Ви спостерігаєте  деградацію ідей компанії, або просто втратили інтерес і виконуєте роботу, переступаючи через себе.

5. Ви не продуктивні

Якість вашої роботи страждає. Ви все частіше скролите стрічку Фейсбуку, Інстаграму, не можете сконцентруватись. Недивно, адже ви працюєте насилу, попри докори сумління. Іноді ви навіть мрієте про те, як вас звільнять, не наважуючись взяти відповідальність на себе. Проте щоб розійтись з роботодавцем у добрих відносинах, важливо зберегти взаємоповагу і піти вчасно.

6. Непомічені таланти

Ви працюєте уже довгий час і давно довели свою ефективність на  посаді. Ви прагнете більшого, але вас цілеспрямовано не помічають. Великі замовлення і важливі зустрічі проходять повз вас, а на ваші пропозиції реагують роздратуванням, мовчанням або відмовкою. Вам прямо або опосередковано дали зрозуміти, що кар’єрне зростання у цій компанії – не для вас.

Ви відчуваєте, що переповнені ідеями, енергією, здатні на більше, але, на жаль, не маєте змоги і перспективи застосовувати все це на теперішній роботі. Ви робите те, що гарно вдається, але не те, що приносило б вам задоволення, надихало.

Не варто жертвувати своїми почуттями та якістю життя заради стабільної працевлаштованості. Не витрачайте цінний час.

7. Зміни на гірше

Останнім часом вам доручають більше роботи, вона більш складна, а зарплатня залишається константною. У бесіді шеф дав зрозуміти, що на підвищення годі й сподіватись.

8. Застій

На своїй посаді ви зробили все, що могли, і робочі будні схожі на похмурий день бабака. Ви переросли її, а можливість просуватися далі відсутня. Ви вже давно не вчилися новому, не приймали цікаві виклики, не захоплювалися.

9. Розчарування

Результати вашої праці вас не тішать. Ваша діяльність здається вам позбавленою сенсу та цінності.

Для людини дуже важливо вірити, що її праця має корисні результати, що вона робить цінний внесок у світ, що вона має значення. Якщо робота здається безглуздям, ви не зможете самореалізуватися або досягнути успіху у цьому. Тож нащо витрачати сили?

Коли ви все ж приймете рішення, стане легше. Більше не буде сумнівів і вагань: ви відразу відчуєте, що зробили правильний крок. Проте, перш ніж стрибати з човна, радимо скласти список за і проти: чому ви хочете піти і що гарного у вашій теперішній роботі. Так ви точно позбавитесь жалю і зробите правильний вибір.

Інші статті по темі: 

Як отримати підвищення: 12 лайфхаків для впевнених (і не дуже)

Влиться нельзя слиться: как стать частью нового коллектива

Без календариков и чашек: что дарить коллегам на офисные и личные праздники