Зона ризику: 10 фільмів про найнебезпечніші професії

Основні ризики більшості офісних професій – емоційне вигорання, стрес та застуда від кондиціонера. Водночас є безліч робіт, представники яких ризикують здоров’ям і навіть життям щодня. Редакція онлайн-журналу The Point підготувала добірку кінострічок про цих відважних людей.

1. «Приватна війна» (A Private War, 2018)

Військова драма про відому журналістку Мері Колвін, яка висвітлювала події з найнебезпечніших гарячих точок у світі – зокрема, Косово, Чечні, Сирії. Під час поїздки до Шрі-Ланки втратила око, але продовжила роботу. Чому вона так відчайдушно боролася за правду, прагнула розповісти історії тих, кого ніхто більше не почує? Тому що «важливо поїхати в такі місця і зробити так, щоб ще хтось переживав за це».

2. «Рятівник» (The Guardian, 2012)

Девіз рятівників – «Щоб інші могли жити». Драма про плавців-рятувальників, які зберігають життя інших, ризикуючи власними. Історія розповідається через стосунки наставника та його талановитого наступника: виснажливі тренування, які згодом, під час справжніх рятувальних операцій, здаватимуться відпочинком.

3. «Команда 49: Вогняні сходи» (Ladder 49, 2004)

Напружений героїчний екшн про вогнеборців – тих, які рятують беззахисних людей із полум’яного полону, щосекунди наражаючи на небезпеку самих себе, адже стихію неможливо передбачити. У картині йдеться про силу команди, міцну дружбу, подолання перешкод, коли це, здається, неможливо.

4. «Північна країна» (North Country, 2005)

Одна з найнебезпечніших професій у світі – шахтар, традиційно вважається «чоловічою», проте на шахтах працює і багато жінок. Події фільму, знятого в жанрі психологічної драми, розгортаються довкола матері-одиначки, яка мусить працювати нарівні з чоловіками на копальні, щоб прогодувати дітей. І, окрім тяжкої праці, має протистояти несправедливості і недоречній поведінці колективу.

5. «Ідеальний шторм» (The Perfect Storm, 2000)

Пригодницька драма про відважного капітана та його команду, які вирішують вийти в океан задля вилову риби саме тоді, коли через зіткнення урагану із холодним фронтом утворюється ідеальний шторм.

6. «Диво на Гудзоні» (Sully, 2016)

Біографічний драматичний фільм про те, як капітан рейсу здійснив аварійну посадку літака на води ріки Гудзон у Нью-Йорку, і жоден із пасажирів не постраждав. Цей випадок потім назвуть дивом, адже шансів на таке неймовірне спасіння майже не було.

7. «З міркувань совісті» (Hacksaw Ridge, 2016)

Військово-драматичний фільм, знятий за реальною історією – про медика армії, добровольця часів Другої Світової війни, який з ідейних міркувань категорично відмовився брати до рук зброю, але став героєм.

8. «Тілоохоронець» (The Bodyguard, 1992)

Класика світового кінематографа про складнощі професії особистого охоронця, особливо коли охороняти доводиться гарних жінок у зеніті слави.

9. «Люди честі» (Men of Honor, 2000)

Байопік про першого в історії військово-морського флоту афроамериканця, талановитого водолаза, який подолав непростий шлях до мети – став офіцером. Але згодом виявилося, що це – тільки початок його боротьби.

10. «Адвокат на лінкольні» (The Lincoln Lawyer, 2011)

Юристи – ще одна категорія професій, які пов’язані з ризиками. Як, наприклад, у сюжеті кримінального трилера про успішного адвоката. Його красиве життя кардинально змінюється після чергової справи, і тепер уже він сам ризикує свободою (і не тільки).

Інші статті по темі: 

ТОП-10 фільмів і серіалів для вивчення англійської мови

Чистильщик ушей и офисный утешитель: 10 самых странных профессий в мире

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також