На роботі ми проводимо щонайменше третину усього життя. Проте, якщо ми намагаємося урізноманітнити наше суспільне та особисте, чого б не робити це також і на робочому місці? Адже коли ми «закриваємо» свої основні потреби у їжі та притулку, на черзі постає потреба у глибоких людських відносинах. У нашій культурі звично розділяти особисте і робоче. Але чи корисно це для нашого психоемоційного стану?

Хвилина статистики

Дослідження говорять, що ні! Американська компанія, Future Workplace, що консультує бізнес у сфері персоналу та досліджує командну роботу, нещодавно провела дослідження за участі 2000 менеджерів та працівників з 10 країн. Виявилося, що 1 з 10 працівників взагалі не має друзів на роботі. Цікаво, що ті, хто так і не завів приятелів, говорять про виражене почуття самотності та нудьги на роботі.

Більше третини опитуваних кажуть, що вони працювали б із більшим інтересом та натхненням, якби мали на робочому місці більше друзів. Особливо це стосується мілленіалів, які схильні сприймати свій колектив як другу сім’ю.

Інше дослідження, проведене компанією Officevibe, виявило, що 70% працівників вважають друзів на роботі ключовим фактором зацікавленості у місці роботи, а 58% працівників сказали, що відмовилися б навіть від більш оплачуваної роботи заради дружнього колективу.

Дехто особливо нудний та відповідальний, можливо, скаже, що робота – це не дитячий садочок, і ваші колеги не обов’язково мають вам подобатися. Але насправді ми все ж фізично потребуємо приємної компанії на робочому місці. Це поменшує рівень стресу, рятує від емоційного вигорання, допомагає працівникам пережити «завали» та палаючі дедлайни. Друзі роблять простір, у якому ми проводимо значну частину життя, безпечним, а безпека – це ще одна, необхідна нам, потреба.

Для того, аби зблизитися із колегами та побачити їх у іншому, «людяному», некорпоративному світлі, психологи радять проводити більше часу разом поза роботою. Як?

Настільні ігри

Після завантаженого робочого дня монополія, джанга, мафія або покер, карти конфліктів та ще купа інших настільних ігор – це просто знахідка. Чому б не перемкнути свою увагу із серйозних справ на більш несерйозні – купівлю вулиці Маяковського та в’язниці? Гарантуємо, це дуже азартні та веселі ігри, здатні «витягнути дитину» навіть з вашого керівника!

Неможливо грати у них без емоцій, тож ви обов’язково побачите колег у новому світлі, а веселощі точно зроблять вас ближче. До того ж, буде про що потеревенити на офісній кухні! Для того, щоб зібратися, можна скинутися на оренду одного з багатьох «вільних неформальних просторів», що активно з’являються у містах. Або залишитися в офісі та замовити піцу.

Спортивні ігри

У багатьох містах та містечках є спортивні майданчики, тенісні корти та футбольні поля, де можна розім’ятися після офісного сидіння. Волейбол, футбол, бадмінтон, теніс – вибір немалий, і головне – бюджетний. Ідеальний варіант для тих, хто ніяк не дійде до нудного спортзалу, а шия /спина/нога/рука або просто – усе вперто нагадує про себе болем. То ж чому б не зробити тижневий похід на корт корпоративною традицією?

Караоке

Варіант для тих, хто вже спробував спорт, йому не допомогло, і тепер хочеться просто відчайдушно співати під улюблені мелодії. Тим паче спів – це досить інтимно, тож ваші колеги і ви точно розслабитесь і випустите своїх маленьких Лепсів на волю. Плюсик у психоемоційну корпоративну копілку!

Квест-кімната

Яких тільки квест-кімнат зараз немає: психологічні, хорор, наукові, історичні, з Гарі Поттером і без нього. Якщо ви думаєте, що це нудно або для школярів. – у вас просто квест-руму нормального не було! Скоріш гугліть і збирайте гроші у колег.

Волонтерство

Прийшла й ваша черга рятувати планету! Світ у небезпеці через пластик. Тож збирайте команду супергероїв і йдіть прибирати сміття у найближчому сквері.

Або зберіть непотрібні гарні речі та разом віддайте на благодійність. Або відвідайте собачий притулок та поприбирайте там. Якщо прибирання вам не до душі, просто нагодуйте або розважте маленьких пухнастиків. Головне  – разом.

Каяки

Це такі мигдалевидні човники з одним веслом. Гайда, поки ще тепло! Можете відповісти, коли востаннє веслували? Отож-бо. До того ж, це недорого і весело, хіба що трохи мокро.

Похід вихідного дня

Якщо колектив у вас молодий – вам з більшою вірогідністю вдасться зібрати усіх за містом, і переконати заночувати у лісі біля вогнища. Та навіть якщо немолодий – можливо, ваші колеги давно мріяли втекти кудись від рутини, а потім свіжим поглядом подивитися на ліжко та гарячу воду. Гітара, вогонь, рибалка, цвіркунці, шашлик, гітара і все таке. Романтика. Уявляєте, як сильно це вас зблизить?

Батутний парк

Для особливо розкутих та зрілих, бо незрілі казатимуть, що ці розваги для дітей. Запропонуйте, можливо, всі погодяться?

Екскурсія містом або за місто

Навряд чи ви багато можете розповісти про історію вулиць, якими ходите кожного дня. Можливо, час прогулятися як турист і почути, де ж ви насправді живете?

Кулінарний майстер-клас

Не смійтеся, це дуже круто! Деякі цукерні на кшталт Львівської шоколадної майстерні організовують корпоративні майстер-класи з виготовлення шоколаду. Уявляєте? Гарячий шоколад, який ви формуєте руками та оздоблюєте горішками, марципанами чи кремом… Останній аргумент: їх потім можна буде з’їсти!

Інші статті по темі: 

Без календариков и чашек: что дарить коллегам на офисные и личные праздники

Взломать дресс-код: главные правила офисного look’а

Питание в офисе: как и что есть, чтобы оставаться здоровым