24/7 разом. Як бути неконфліктним в умовах карантину

Тритижневий карантин вніс суттєві корективи в наше життя. Багато чого змінилося, ми вже якось почали адаптуватися до ситуації. Але непереборний факт – робота, навчання та розваги пліч-о-пліч зі своєю родиною у повному складі, спонукають до більш ретельної адаптації один до одного. Побут може спричинити шкоду будь-яким відносинам, тому нам потрібно переплановувати наші щоденні «звички-маршрути», що не утворити небажаного зіткнення.

Ми зібрали для вас кілька суттєвих порад, як елементарно вберегти нервову систему: уникнути конфліктів зі своїми домочадцями та самому бути спокійним, навіть коли хтось занадто довго знаходиться на вашій особистій території.

  1. Насамперед, поважайте думки та враховуйте бажання своєї родини. Розширюйте розуміння до кожного домочадця.
  2. Якщо відчуваєте що вас «накриває» роздратування  – зробіть кілька глибоких вдихів, по можливості умийтесь прохолодною водою, вийдіть ненадовго в інше приміщення. Такі дії упередять вимовляння зайвих слів та спалахів гніву, що пом’якшить або зупинить конфлікт.
  3. Постійно нагадуйте собі, що за вашим настроєм і поведінкою уважно стежать діти. І на рівні підсвідомості копіюють ваші емоції. Будьте відповідальними за надмірний емоційний прояв.
  4. Спровокувати конфлікт також можуть завдання для навчання дитини та взагалі догляд за нею. Вирішіть, скільки часу кожен з батьків, з огляду на його зайнятість власною роботою, буде приділяти увагу дитині, та допомагатиме їй з навчанням.
  5. Розділіть побутові обов’язки, яких на період карантину значно побільшало, між членами сім’ї. Складіть список, хто що робить,  та коли. Це допоможе уникнути навалу брудного посуду та накопиченню пилу.
  6. Щоб не конфліктувати через брак простору, спробуйте розділити житло на «тиху» та «активну» зони. Призначте різні приміщення для різних видів діяльності.
  7. Ставтесь до назріваючих конфліктних побутових випадків з долею гумору, ще гарантовано знизить напруження та роздратованість.

Вміння керувати конфліктом – безцінна якість. Адже у роздратуванні, яке люди, опинившись у некомфортній ситуації, виливають на близьких, немає ніяких позитивних моментів. Важливо не лише пережити карантин, а й вийти з нього людиною, сповненою ще більшою мудрістю і любов’ю до своїх рідних людей.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!