Кому б не хотілося досягати високих результатів, керувати власним розумом, долати всі страхи й комплекси. Є безліч книжок про те, що треба робити для цього, але не всі вони дієві.

Кращі з них – ті, які не втратили цінність з роками. Сюди можемо віднести книгу американського журналіста, автора у сфері нової думки – Наполеона Гілла. «Думай і багатій» – посібник, який кардинально змінив життя тисячі людей і може змінити ваше. Пропонуємо ознайомитись із найпотужнішими уроками від автора цієї книги.

Конкретні бажання, віра в їх досягнення

Таке непримітне, але дуже важливе правило. Бажання – це початок звершень, усе починається саме з нього. Але є нюанси, на які треба звернути увагу. Зокрема, прагнення має бути палким і конкретним. Замість тисячі, мільйонів мрій, подумайте, що з цього хочете дійсно втілити в реальність. Не бійтесь захмарного бажання, адже неможливих речей немає, є лише страх їх зробити. Роберт Бернс був безграмотним хлопчиком із села, який, на думку більшості, мав би стати пияком і жити у злиднях. Але через палке бажання він став відомим поетом, який перетворив думки на прекрасну поезію.

Занотуйте: якщо буде сильне бажання та віра в нього, то з’являться можливості та план дій.

Самонавіювання

Жодна думка не потрапляє до свідомості без самонавіювання, що є засобом зв’язку між свідомою й підсвідомою частинами розуму. Тому ми маємо повний контроль над підсвідомістю, який в кращому випадку використовуємо не завжди, в гіршому – взагалі ніколи. Це стається через недооцінювання власних можливостей, незнання або невіру, що можна керувати думками. Але це реально.

Приклад застосування:

  • Знайдіть тихе місце, в якому подумайте, що ви хочете понад усе.
  • На аркуші паперу напишіть 2-3 фрази про те, що надумали. Речення повинні бути короткі та змістовні.
  • Покладіть аркуш на видному місці, аби щодня (зранку та ввечері) повторювати написане.

Уміння використовувати принцип самонавіювання залежить від вашого бажання та здатності зосереджуватися на ньому.

Розвиток уяви

Можливість фантазувати – дар, який потрібно використовувати максимально. Чим краще розвинена уява, тим більше шансів на досягнення цілей. Але треба знати, що є два види уяви: синтетична та творча. За допомогою першої ми аналізуємо попередній досвід, знання. За допомогою другої – створюємо нові ідеї. Окремо ці види існувати не можуть, важливо, щоб між ними був баланс. Розвинути уяву та мати рівновагу можна лише завдяки активності (візуалізація, читання книг, гра в асоціації тощо). Аса Кендлер (Asa Griggs Candler), американський підприємець, засновник компанії «Кока-Кола» був звичайним аптекарем, який завдяки своїй розвинутій уяві, котру підкріпив діяльністю, досяг успіху.

Організоване планування

Працюючи самому можна витратити багато ресурсів, але в результаті залишитись без хорошого результату.

Наполеон Гілл радить створити команду з якомога більшою кількістю людей, кожен з яких буде робити те, що виходить найкраще.

Але перед тим, як збирати команду, подумайте, що ви натомість запропонуєте людям, адже задарма ніхто не працюватиме. Далі домовтесь про те, скільки разів будете бачитись (щонайменше двічі на тиждень). Чим більше зустрічей, тим краще для початку. І найважливіше: підтримуйте в команді ідеальну гармонію, станьте не лише справедливим керівником, а й чуйним товаришем. Генрі Форд не був надзвичайно розумним, але завдяки чіткому плану, чудовій команді, він став власником заводів з виробництва автомобілів по всьому світу.

Наполегливість

Це дуже важлива риса, яка допомагає перетворювати бажання в матеріальний відповідник. Основою наполегливості є сила волі, яка в поєднанні з сильним прагненням відкриває дорогу до великих можливостей. Але це не значить, що все вдасться з першого разу. Вийти щось може з другої або взагалі – з сотої спроби, головне – не зупинятись, адже поразка – це не вирок, а лише знак. Можливо, добре не підготувались, замало було наполегливості, якихось дій. Томас Едісон (Thomas Alva Edison), американський винахідник і підприємець, Фанні Херст, романістка та письменниця, зазнали дуже багато невдач, але вони не опустили руки та завдяки своїй наполегливості досягли неабиякого успіху.

Запам’ятайте: не важливо, наскільки повільно йдуть справи спочатку, будьте наполегливі незважаючи ні на що.

Успішними не народжуються, ними стають завдяки тривалій роботі над собою. Принципи, які ми описали вище, належать до такої роботи, але самі по собі вони недієві. Тільки практика, підкріплена зусиллями, доведе вас до бажаного.