Всі знають, що правильно підібрані слова мотивують людей, підвищують їм настрій та покращують життя, але деколи сказане може зіпсувати вам нерви і приємну бесіду. Існують фрази, від яких починає сіпатися око. Такі вислови заводять розмову у глухий кут, спонукають її якнайшвидше закінчити і наступного разу обходити стороною людину, що грішить їх вживанням.

Щоб не потрапити до рядів тих, з ким колеги рідко хочуть розмовляти, радимо запам’ятати фрази, які дратують співрозмовників понад усе, та уникати їх у своєму лексиконі.

«Привіт! Як справи?»

Цю фразу, здається, ми чуємо найчастіше. Особливо полюбляють запитувати, як у вас справи, колишні однокласники чи далекі знайомі, яким і розказати немає чого. Це запитання змушує ваш мозок піднімати весь арсенал креативності, відшукувати геніальну відповідь, але все що вдається вигадати: «Нормально, а у вас?».

Якщо ви більш-менш обізнані у житті співрозмовника, то краще поставити конкретніше питання. Наприклад: «Як нова робота?», «Як твоя дитина? Вже йде до школи?», «Як пройшли вихідні?» тощо. Якщо ж вашим співрозмовником став однокурсник, якого ви не бачили десять років після «Привіт» краще всього сказати: «Давно не бачились. Де ти зараз?».

«Не хвилюйтеся»

Цікаво, є хоч одна людина, яка почула цю фразу і вмить стала врівноваженою та спокійною? Якщо ви дійсно прагнете підтримати співрозмовника і зменшити його хвилювання, то, перш за все, висловіть свої співчуття. Потім можна розповісти підбадьорливу історії за вашої участі у схожій ситуації, яка добре закінчилась. Зрештою, запропонуйте свою допомогу у розв’язанні проблеми. Тоді співрозмовник зрозуміє, що він вам небайдужий і, можливо, неприємності перестануть здаватися йому такими грандіозними.

«Я вас почув»

Коли ваш співрозмовник у півгодинному монолозі доводить свою точку зору, підбирає аргументи, доповнює все прикладами, а у відповідь чує лише: «Я вас почув» – це дуже дратує. Намагайтеся не закінчувати так розмову, адже це тільки підкреслить вашу байдужість і до співрозмовника, і до всього сказаного ним. Краще буде, якщо ви поставите декілька уточнювальних запитань або висловите свою точку зору стосовно сказаного. Якщо ж додати вам немає чого, то краще сказати: «Так-так, я все зрозумів».

«Тільки не хвилюйтеся, але дещо трапилося»

За інерцією, після слів «Тільки не хвилюйся» ми завжди чекаємо почути найгірше. За долі секунд у голові виникають страшні картини, які змінюють одна одну, і кожне нове припущення жахливіше іншого. І коли ви вже з серцем, що вискакує з грудей, і широко розкритими очима чекаєте почути, що ж таки трапилося, виявляється, що ваш друг всього лиш не зможе прийти на зустріч, тому що у нього дуже багато роботи.

Тоді замість страшного хвилювання у співрозмовника виникає люта злість. Тому краще про щось не дуже приємне, але й не найжахливіше, повідомляти без цієї фрази.

«Я ж говорив/Я так і знав»

Після своєї помилки ви рідко відчуваєте емоційне задоволення, але фраза «А я ж говорив, що так буде» створює відчуття, що ви потрапили до пекла. Тому, якою б не була спокуса сказати щось подібне, варто втриматися і поставити себе на місце співрозмовника. Навряд чи хтось хоче, щоб його тикали носом у власні невдачі. Краще підтримайте співрозмовника, але ж не фразою «Не переймайся».

«А що про нас подумають?»

Хоч усі ми прагнемо жити у сучасній і прогресивній Європі, світогляд деяких людей застряг ще в кріпосній Україні, коли від схвалення або несхвалення ваших дій суспільством залежало ваше внутрішнє щастя. І якщо вам колега чи друг пропонують якусь авантюру, а єдине, що вас зупиняє – це думка оточення, то краще не говоріть цього вголос.

Співрозмовників ця фраза дуже дратує. По-перше, на неї важко знайти відповідь, а по-друге, важко переконати людину, що її ніяк не повинна хвилювати чужа думка.

«Ви не зрозумієте»

Коли співрозмовник щиро цікавиться вашим заняттям, книгою, способом життя, а у відповідь чує лише: «Ви не зрозумієте», корона над вашою світлою головою в його очах досягає небачених розмірів. Якщо зловживати подібними висловами, про вас складеться враження як про невиховану та грубу людину, яка всіх вважає недолугими. Ще одна варіація цієї ненависної фрази: «Народиш – зрозумієш». Можливо, є речі, які важко зрозуміти вашому співрозмовнику, але спробуйте йому пояснити. Раптом ваш колега чи друг цим зацікавиться і у вас з’явиться ще одне спільне захоплення.