7 цікавих та корисних подкастів українською мовою

Подкасти з кожним роком стають популярнішими як у світі, так і в Україні. Це не дивно, адже такий формат допоможе зекономити ваш час на читання і дати необхідні знання. Ви можете слухати їх у громадському транспорті, на роботі, або під час генерального прибирання. Можете вмикати подкасти на тренуванні або у довготривалій подорожі. За змістом вони зазвичай нагадують шоу на радіо, звукову виставу, інтерв’ю або лекцію.

Ми знайшли для вас сім корисних подкаст-каналів, які допоможуть поповнити вам свій багаж знань, не втративши ні хвилини свого часу.

Kyiv Mohyla Business School

Києво-Могилянська бізнес-школа запустила серію подкастів на бізнес-тематику. Там можна послухати невеличкі аудіозаписи інтерв’ю з викладачами КМБШ та збільшити свій багаж практичних знань.

Зокрема, можна дізнатися, як грамотно запустити новий бізнес, що таке «бірюзові організації», нейроекономіка та доказовий маркетинг. Також ви знайдете відповіді на запитання, як HR має розшифрувати потреби бізнесу, що таке Big data, де живуть бренди, та відкриєте багато інших цікавинок для себе.

Культурний лекторій

Цей ресурс – справжня знахідка для тих, хто цікавиться історією світу, літератури, кіно та мистецтва в цілому. Щоправда, випуски не виходили вже давно, з минулого року. Але інформація в них зібрана дійсно цінна.

Якщо є бажання прослухати цікаві лекції від кінознавця Лук’яна Галкіна про золоті роки Голлівуду – заходьте на сайт та вмикайте мерщій. А ще краще слухати подкаст у навушниках і насолоджуватись отриманими знаннями. Якщо матимете хвилинку часу – почитайте і статті лекторів, вони теж цікаві та інформативні.

Radio Skovoroda

Як ви вже, напевно, здогадалися, це не тільки подкаст-сервіс, а й повноцінне радіо. Отже, можна послухати прямий ефір, тематичні плейлисти, або ж, власне, подкасти. Більшість із них присвячені мистецтву, музиці та відомим музикантам, проте не важко знайти й інші теми.

Наприклад, можна послухати про стратегії розвитку українських міст, про брендинг та маркетинг, екологічні тренди світу тощо. До того ж, на радіо щодня виходить багацько цікавих програм, тому сміливо вмикайте і слухайте те, на що натрапите.

Акустика тіней

Журналістка та поетеса Іванка Шкромида ще два роки тому запустила серію літературних подкастів «Акустика тіней». Кожний випуск триває трошки більше години і присвячений одному з видатних письменників, усього їх наразі 15.

Біографія, цікаві факти, коментарі літературознавців та критиків, змістовні дискусії – все це можна послухати, займаючись фітнесом або їдучи додому у громадському транспорті.

Skrypin.UA

«Лабораторія цікавих дослідів в українських медіа» – саме так позиціонують канал його творці. Там можна послухати багато цікавих розмов з відомими українцями. Політика, економіка, український гумор, інновації та технології, перспективи та недоліки української влади, новинки української літератури, юридичні та правові аспекти – це лише частина тем, які підіймаються у ефірі каналу.

Кожен подкаст можна прослухати, відкривши посилання у новому вікні або ж скачати на свій гаджет, щоб увімкнути у будь-який зручний час.

5Books

На жаль, цей канал із подкастами вже давно не оновлювався. Але за час свого активного існування встиг випустити 121 подкаст на літературну тематику. Кожен із них триває від 20 хвилин до двух годин, тому зайняти себе у подорожі точно буде чим.

Тут ви зможете дізнатися з уст письменників, поетів та інших культурних діячів про те, що відбувається у сучасній українській літературі. Також присутні аудіоогляди на світові бестселлери та маловідомі книжки.

Громадське радіо

Послухати випуски незалежної «розмовної» радіостанції України можна у форматі подкастів. Тут зібрані обговорення найактуальніших тем сьогодення – від резонансних політичних новин до рецензій на фільми, серіали та книги.

Усі файли можна слухати онлайн або ж скачати на смартфон.

Бонус – Подкастер

Це платформа, на якій зібрана велика кількість подкаст-каналів на різні теми. Можна обрати те, що подобається вам, або експериментувати і слухати канали навмання. Також на сайті є вступне слово, в якому розповідається історія виникнення подкастів та зібрані корисні додатки для тих, хто вирішив слухати багато і часто. Enjoy!

Інші статті по темі:

23 минуты для усиления карьеры: подборка подкастов, которые мы решительно советуем послушать

Як обрати якісний переклад книги українською мовою?

Основатель Facebook запустил подкаст о технологиях

10 Telegram-каналів з аудіокнигами: новинки та класика бізнес-літератури

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також