Розтопити кригу: 9 веселих офісних традицій напередодні новорічних свят

Погода погодою, а календар не обдуриш: незабаром свято №1. І створення відповідного настрою в наших власних руках. Як налаштуватися на свята й душевно відзначити їх із колегами? До вашої уваги кілька ідей, які можна реалізувати просто в офісі: легко, а позитиву стільки, що здаватиметься – а чи не промайнув хтось із білою бородою в червоному кожусі щойно біля вікна опен-спейсу?

«Таємний Санта»

Класичний варіант розваги. Наприклад, усі бажаючі можуть подати свої кандидатури на участь – написати ім’я і побажання щодо подарунків (у межах заздалегідь узгодженої суми). Папірці перемішуються, кожний тягне свій – і так отримує ім’я того, кого має зробити трішечки щасливішим. Подарунки зазвичай прості: канцелярія, солодощі, білети на івенти тощо.

Варіаціями гри можуть бути, наприклад, квест, коли колега має не просто знайти подарунок на робочому столі з приємною запискою, а пошукати його по офісу з підказками. За деякими версіями свій подарунок треба… вкрасти. Все більше компаній гроші, які могли б витратити на дрібниці, збирають та віддають благодійним організаціям; або пропонують краудфандингові проекти, які бажають підтримати.

Власне вибір «Санти» та його «підопічного» можна робити і за допомогою онлайн-сервісів.

Спрощений варіант гри – коли кожний приносить із собою презент, все опиняється в одному мішку, а згодом співробітники обирають подарунки за принципом лотереї.

Затишний вечір

Який ваш ідеальний зимовий вечір вдома? Майже те саме можна влаштувати і на роботі, особливо якщо ви з командою націлені доробити все, що не встигли за рік, протягом останніх днів. А тому живете на роботі. Отже, оберіть цікаве кіно – наприклад, вічні «Один удома» чи «Грінч». Какао чи вино. Попкорн, піцу, солодкі смаколики. І влаштуйте кіновечір.

До речі, сінемалогія – потужний інструмент навчання та мотивації, якщо обрати фільм на тему, яка резонує з вашими корпоративними цінностями та пріоритетами.

Атмосферний декор

Прикрашена ялинка – це добре. Оригінально прикрашена ялинка – чудово. В тренді все екологічне, отже, штучне деревце можна не купляти, а тим більш зрубане – а взяти в аренду в вазоні. Прикрасити можна не дешевим пластиком із супермаркету, а гарними фамільним іграшками, які лишилися в багатьох: нехай кожний принесе по одній. Дехто прикрашає ялинку продукцією компанії, якщо дозволяє її специфіка. Бліц-варіант – викласти ялинку, наприклад, зі стікерів або гірлянди, просто на стіні.

Гарна ідея – прикрасити ялинку бажаннями людей, які також потребують новорічного дива, але не можуть собі його дозволити (наприклад, вихованці дитячих будинків чи старенькі).

Також настрій створює освітлення – пережити аврал трошки легше під романтичне мерехтіння гірлянд. Та інший декор. Ентузіазм співробітників щодо прикрашання офісу варто підтримувати, але пам’ятати про межі розумного, щоб від шаленої краси не сталося запаморочення.

Важлива умова – прикрашати офіс варто або разом, або навіть із елементом змагання (чий відділ чи робоче місце стане найсвятковішим).

Несерйозний конкурс

Протягом року співробітники змагаються за найвищі показники ефективності. В період свят взаємодія може бути більш теплою, ніж зазвичай. Конкурси доречні, проте – легкі та веселі. Наприклад, на найоригінальніший рецепт глінтвейну. Або найкумедніший светр із оленем. Або наймімімішнішу світлину з ялинкою.

Добрі справи

І, звичайно, найкращий спосіб закликати свято – зробити його ближче для когось іншого. Колективна підготовка подарунків, проведення майстер-класів, візити до підопічних благодійних організацій – дива стаються не тільки в кіно, але, як і в фільмах, їм завжди передують чемні вчинки.

Родинні традиції

У багатьох компаніях є чудовий звичай – перед Новим роком запрошувати в офіс родини співробітників. Це може бути ярмарок, благодійний продаж домашніх частувань, майстер-класи для дітей та дорослих (бажано – тематичні, з розпису ялинкових прикрас або листівок, приготування імбирного печива тощо).

Тематична фотозона

Яку можна орендувати або виготовити власноруч, якщо хтось із колег має для цього хист та навички. Доречна будь-яка новорічна атрибутика: сніжинки, сніговики, ялинки, прикраси, вогники, шарфи, маски, перуки – все, щоб світлини були фановими.

Командні ігри

Варіацій багато, обирати варто з огляду на особливості корпоративної культури. Наприклад, «алкогольна ялинка» з шотів, яку треба розібрати і випити колегіально, – в одному офісі сподобається всім, а в іншому стане кроком у невідомість та несподівані наслідки.

Зимовий бліц-корпоратив

У залежності від погоди, це може бути колективна поїздка на каток, катання на санчатах з гірки просто під офісом, барбекю в зимовому лісі, прогулянка святково вбраними вулицями із короткими наливко-брейками тощо.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також