Бенедикт Камбербетч: про імітацію образів, активізм та майже провалену роль знаменитого Шерлока

Молодий британський актор Бенедикт Камбербетч став світовою знаменитістю після ролі у серіалі BBC «Шерлок». Його герой – яскравий та їдкий Шерлок Холмс, що живе в сучасному світі, настільки зачепив глядачів, що навіть кількарічні перерви між сезонами не знизили популярності серіалу. І хоча харизматичний образ, схоже, назавжди зв’язали в очах глядачів актора та його героя – він не актор однієї ролі. Камбербетч грає у театрі, записує радіопостановки, а кілька років тому навіть зіграв у відомій екранізації «Хоббіта». Щоправда, цього разу він лишився поза кадром – актор озвучив та став візуальною моделлю дракона Смога. Ми зібрали цікаві факти про різнопланову кар’єру, здібності імітатора та непрості наслідки світової слави Бенедикта Камбербетча.

Про кар’єрний старт

Обоє батьків Камбербетча – професійні актори. Вони не хотіли, щоб син йшов їхніми слідами. Однак в 12-річному віці Камбербетч дебютував у ролі королеви фей і ельфів Тітанії в класичній п’єсі Шекспіра «Сон літньої ночі».

Про вчителювання

Після школи Камбербетч взяв річну паузу та вирушив викладати англійську мову у Тибетський монастир. Робота була волонтерською. Тож, щоб зібрати гроші на подорож, майбутній актор півроку працював у парфюмерному магазині та офіціантом.

Про імітацію образів

Камбербетч – вправний імітатор голосів та образів. На телешоу його часто просять зімітувати відомих акторів або кіноперсонажів. Найбільш відоме його втілення образу професора Снейпа з циклу фільмів про «Гаррі Поттера».

Про «роль» дракона

Актор озвучив та певним чином став візуальним прообразом дракона Смога в екранізації «Хоббіта». Щоб реалізувати цю роль, він фізично вживався у роль свого персонажа. Під час запису на нього одягали спеціальні датчики, які фіксували його міміку та рухи. Гра Камбербетча в результаті підказувала аніматорам, як реалізувати образ дракона.

Бенедикт Камбербэтч

Про роботи на радіо

Камбербетч також захоплюється радіо та зіграв у низці радіопостановок. Наприклад, він озвучував одну з ролей у радіосеріалі Cabin Pressure та зіграв одного з героїв в радіопостановці романа «Небудь-де» Ніла Геймана.

Про документальні фільми

Камбербетч застосовує свої унікальні ораторські здібності і в телероботах. Так він озвучив кілька фільмів на каналах National Geographic та Discovery Chanel.

Про активістську роботу

Камбербетч займається благочинністю та активістською роботою. Кілька років тому в рамках однієї з акцій він створив вітальну листівку, яка була продана за кілька тисяч фунтів стерлінгів, а кошти передали на благочинні справи. Актор регулярно звертається до глядачів у театрі з проханням допомагати сирійським біженцям. Також нещодавно після вистави «Гамлета» він надзвичайно жорстко розкритикував британський уряд за «повільну» реакцію на мігрантську кризу.

Про дивні історії з фанами

Знаменитість інколи сильно докучає актору. Найбільш дивним досвідом він називає ситуацію, коли один із його сусідів в режимі живої трансляції у соцмережі повідомляє, що робить Камбербетч у власній оселі. За словами актора, історія мало не закінчилася зверненням у поліцію.

Про майже провалену роль Шерлока

У це важко повірити, але свого часу автори телешоу мало не відкинули кандидатуру Камбербетча на роль Шерлока. В інтерв’ю одному з британських видань співавтор серіалу Марк Гатісс розповів, що під сумнів поставили зовнішність та сексуальну харизму актора. Команда творців вважала, що він має дивний вигляд, однак враження повністю змінилось, коли вони побачили актора в атмосфері Бейкер-стріт.

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!