Без права на виправлення: сім помилок, за які можуть звільнити

Професійні кадри особливо цінуються в кожній компанії і їх намагаються берегти. А додайте до цього ще тривалість пошуків нового співробітника, фінансові витрати, пов’язані з цим, час на повноцінну адаптацію і навіть з не найкращим професіоналом своєї справи не захочеться прощатися. Проте існують такі помилки, через які вас точно можуть звільнити, попри всю вашу цінність та користь для компанії. Розповідаємо, що це за факапи, щоб попередити та допомогти уникнути їх.

Порушення закону

Це фактор, за якого ніхто не питатиме причини та не даватиме шансу на виправлення. Якщо працівник «позичив» гроші з каси, замовив кілеру начальника або напав на колегу – його чекає не лише звільнення, а й відповідальність згідно з чинним законодавством, яка тягне за собою ще гірші наслідки.

Ігнорування корпоративних правил

У кожній компанії є затверджені правила та цінності, яких повинні дотримуватися працівники. Якщо співробітник цілеспрямовано та регулярно йде на порушення цих правил, на широкий загал висловлює неповагу до цінностей компанії та не визнає своїх помилок – з ним із легкістю можуть розпрощатися. Адже працівник – це не самотній професіонал, це перш за все, командний гравець.

Публічні скандали

Нетолерантне висловлювання, порушення загальноприйнятих правил, неадекватна поведінка, особливо, якщо всі вони винесені на широкий загал – здатні зруйнувати кар’єру найкращого професіонала. До того ж скандали, які набули розголосу, не помилують жодну посаду – таких прикладів ви знайдете чимало у ЗМІ.

Систематичні факапи

Людський фактор можна виокремити в окремий вид помилок. І за таку випадкову погрішність, якщо вона звичайно не призведе до колосальних втрат компанії, вас не звільнятимуть. Проте коли навіть незначні факапи повторюються з дня у день, про вашу неуважність в офісі вже ходять анекдоти, а керівництво втомилося від постійних зривів дедлайнів – швидше за все вам вкажуть на вихід. Сюди ж належать систематичні спізнення, порушення трудової дисципліни, особисті проблеми, які щоразу заважають роботі тощо – з накопиченням вони призводять до звільнення.

Співпраця з конкурентами

Іншими словами – промисловий шпіонаж. Співпрацю з конкурентами, навіть незначну, можуть не пробачити нікому. Особливо, якщо ви «злили» інформацію про незапущений проєкт або про важливого клієнта – розпрощаються у той же день. Навіть якщо компанія здатна пробачити подвійному агенту, то довіра буде втрачена назавжди. Тож до такого співробітника будуть особливо пильні і наступні факапи вже точно стануть фатальними.

Створення небезпечної ситуації

Ви точно були у кабінеті типової державної установи, де на дверях висіло нагадування: «Виходячи з кабінету, не забудь вимкнути електричні пристрої, світло та закрити вікно». Звичайно, якщо ви не вимкнули світло і помітили це вже наступного ранку – вас звільняти ніхто не буде. Але якщо через увімкнені електричні пристрої в офісі сталася пожежа – це вже вагома причина.

У пандемійні часи до цього ще можна додати наражання на небезпеку колег, коли ви приходите на роботу із високою температурою, або не відбуваєте самоізоляцію після повернення з іноземної держави, або ж коли купуєте довідку про вакцинацію і на її підставі ходите в офіс.

Останній шанс

Здебільшого компанії виважені у рішеннях стосовно звільнення. Тому перш ніж розпрощатися з працівником, проводять розмову та дають йому час на виправлення. Співробітник, який не зробив жодних висновків і повністю проігнорував слова керівництва, – претендент на звільнення номер один.

Звичайно, не помиляється той, хто нічого не робить і роботодавці це розуміють. Співробітники, які після факапів роблять висновки, не повторюють їх більше та показують гарні результати роботи – цінуються в компанії та отримують підвищення, а не вказівку на вихід.

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також