Закінчення року традиційно асоціюється в офісних працівників з корпоративними святами. Зазвичай, на грудень припадають найграндіозніші колективні гуляння, з подарунками та запрошеними зірками. Кожна компанія завжди вигадувала щось своє ексклюзивне, збирала разом всю команду та підсумовувала рік, що закінчується. У 2020 реальність змінилася та його підсумки доведеться проводити з огляду на нові реалії. Розповідаємо, як відсвяткувати закінчення непростого року без зайвих ризиків.

Карантинні обмеження

З огляду на епідеміологічну ситуацію ідея збиратися великою компанією у закритому приміщенні здається занадто ризикованою. До того ж з суботи, 19 грудня, в Україні починають діяти додаткові карантинні обмеження, нещодавно запроваджені Кабінетом міністрів.

Зокрема, Уряд заборонив проведення у розважальних закладах та закладах громадського харчування бенкетів, святкових заходів та публічних подій. А роботу ресторанів обмежив до 23:00. Тому законне проведення традиційних корпоративів після 19 грудня – неможливе.

Якщо у вашій компанії все ж вирішили провести звичний корпоратив, радимо подумати про можливість вашої відсутності на такому святі. Якщо це неможливо, намагайтеся дотримуватися рекомендацій щодо уникнення ризику зараження: часто мийте або дезінфікуйте руки, дотримуйтеся дистанції з колегами, особливо з тими, з ким не взаємодієте в офісі тощо.

Онлайн корпоративи

Більшість українських компаній переконані, що корпоратив у 2020 проводити можна та треба. Тому що вважають такі колективні свята найкращою мотивацією для команди. Згідно з опитуванням, проведеним у листопаді поточного року, корпоратив планували святкувати 37% роботодавців, 34% на той момент не прийняли остаточного рішення, а повністю відмовилися від проведення святкування лише 28% компаній.

У теперішніх реаліях роботодавці все більше дивляться у бік формату онлайн, адже він дає змогу уникнути взаємодії між працівниками і водночас підтримати колективний дух.

Кожна компанія обирає свій вид онлайн-корпоративу. У когось це можуть бути офісні посиденьки у своїх кабінетах, але з включенням головного директора і відео з місць роботи в інших відділах. Інші використовують телеміст як спосіб зв’язку з колегами із закордонних філій. Дехто збирає в одному місці топ-менеджмент компанії, а решта колективу знаходиться вдома перед своїми комп’ютерами з «корпоративним реквізитом», виданим заздалегідь, і слухають звітну річну конференцію. Хтось взагалі проводить онлайн-квести на подобі комп’ютерних ігор. Тобто варіантів онлайн свята безліч.

Сергій, 29 років: «Вважаю, що онлайн-корпоратив – найкраще, що могло статися у 2020 році. По-перше, в теперішніх реаліях – це єдиний правильний та безпечний вихід, щоб нікого не наражати на небезпеку. По-друге, я б не відмовився від такого святкування щороку. Адже часто на традиційному корпоративі спілкування занадто формальне, ти не можеш розслабитися і відпочити. На жаль, ми не зможемо поспілкуватися з колегами з інших філій, але в онлайні будемо лише зі своїм відділом і душевність свята зберігається. До того ж наша компанія компенсує відсутність традиційного корпоративу цінними подарунками, а це ще один плюс».

Загальні правила

Який би варіант корпоративу не обрала ваша компанія, на ньому потрібно дотримуватися деяких правил, щоб уникнути негативних наслідків.

  • Пунктуальність. І на офлайн, і на онлайн свято потрібно з’явитися вчасно. Адже зазвичай на початку корпоративу керівництво говорить про підсумки року та вітає всю команду й запізнюватися на цю промову дуже неввічливо. Те саме стосується і звершення свята: залишати його раніше керівництва – порушення ділового етикету, проте засиджуватися до останнього – теж не кращий варіант.
  • Дрес-код. Організатори свята здебільшого заздалегідь повідомляють про його тематику та стиль учасників. Тому радимо потурбуватися завчасно, щоб не вибиватися із загальної атмосфери. Якщо це онлайн-корпоратив, то вкотре нагадаємо, що турбуйтеся не тільки про одяг вище пояса, бо, можливо, вам доведеться встати, а спортивки із сорочкою не підходять до жодного дрес-коду.
  • Прийняття. Якщо вам не до вподоби місце проведення корпоративу або онлайн формат, не потрібно всім своїм виглядом повідомляти про це. Прийміть та змиріться з рішенням керівництва, щоб не стати тією Бабою Ягою, що завжди проти, і не вміє відпочивати.
  • Спілкуйтеся. Використайте корпоратив як можливість неформально поспілкуватися з колегами, здружитися з ними, завести нові знайомства. Неважливо, в якому форматі проходить корпоратив, тому що таке свято – найкращий спосіб налагодити стосунки в колективі.
  • Знайте міру. Надмірна кількість алкоголю здатна зробити з декого зовсім іншу людину, за яку на ранок соромно. Тому тримайте себе в руках і пам’ятайте, що все ж ви на роботі.

Головне, будь-який корпоратив має пройти без ризиків: для здоров’я, для кар’єрного життя та командного духу. Особливо наприкінці такого важкого 2020 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!