BIIR на свята подарує малюкам хюгге

Наближаються різдвяні свята – час, на який з нетерпінням чекають дорослі й діти. Але не всім щастить святкувати в сімейному затишку. Данська інжинірингова компанія BIIR розповідає, як подарувати маленьким мешканцям дитячих притулків те, чого їм так бракує – любов, увагу та тепло.

«Чи ви чули, що Данія вважається найщасливішою країною в Європі? Уявіть – у них похмура погода, сирість, пронизлива хуртовина, а вони щасливі. Секрет данців – це «хюгге», родинний затишок», – розповідає Аліна Беспечанська, асистент керівника BIIR Ukraine.

Історія BIIR в Україні надихаюча, хоча подекуди і сумна. Компанія відкрила підрозділ в Україні в 2013 році – у м. Луганськ. Тоді ніхто не здогадувався, як може скластися ситуація; тому, коли влітку 2014 року в офіс увірвалися озброєні люди і жбурнули коктейль Молотова просто в рецепцію – це був шок. Співробітники компанії були вимушені в той же день залишити домівки та разом із сім’ями вирушили за 500 кілометрів – до Одеси, будувати нове життя майже з чистого аркушу.

«Відтоді минуло вже чотири роки, а наш колектив виріс більш ніж в 10 разів – але ті події не забуто. Вони стали відправною точкою для благодійної діяльності BIIR, а підтримка і приклад наших данських колег тільки підсилили наші прагнення, – продовжує Аліна. – Наразі ми надаємо підтримку двом дитячим спецзакладам: інтернату для дівчат з ментальними розладами та притулку для дітей «Шлях додому». І найцінніше, на мою думку, зовсім не те, що компанія допомагає фінансово та матеріально. Ми могли б обмежитись смаколиками, як це роблять інші. Та ми хочемо надати кожній дитині людське тепло, увагу, віру в себе».

BIIR на свята подарує малюкам хюгге

Інженери BIIR здебільшого працюють над проектами в галузі вітроенергетики та поновлюваних джерел енергії для європейського ринку. Незважаючи на високу зайнятість у проектах, ініціативні співробітники BIIR знаходять час для дружніх візитів до притулків. Хлопці та дівчата з BIIR намагаються зробити кожну зустріч для дітей особливою, влаштовують майстер-класи на різні цікаві теми: від прикрашання писанок до будування робо-руки.

«Звичайно, треба брати до уваги рівень розвитку дітей. Але повірте, навіть звичайнісінькі розмальовки роблять їх щасливими, якщо ми, дорослі, жваво спілкуємося з дітлахами в процесі. Це діти – вони хочуть почуватися потрібними, хочуть спілкування. Хтось має давати їм це, адже діти – наше майбутнє», – каже Всеволод, інженер-конструктор BIIR.

Візити до притулків та матеріальна допомога – не єдиний напрямок благодійності BIIR. Серед співробітників є також донори крові, активісти, що опікуються допомогою безпритульним тваринам або підтримують заходи місцевих благодійних фондів, такі як Зелений День – коли було висаджено парк для відділення онкогематології обласної дитячої лікарні. Є навіть досвід колаборації з колегами з данського офісу, які надіслали в Одесу цілу фуру з побутовою технікою та одягом для переселенців з Донбасу. Крім того, в офісі BIIR встановлено так звані charity boxes – скриньки для пожертв. Ці скриньки надають можливість будь-кому зробити свій внесок у добрі справи – особливо тим інженерам, в яких обмаль вільного часу.

Що ж до зимових свят цього року – зі слів Аліни, колектив все ще дискутує на тему подарунків та свята для дітей з притулків. «Одне відомо точно: ми, як завжди, принесемо малюкам хюгге!»

 

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також