Ви написали резюме, вам здається, що воно – ідеальне: і досвіду достатньо, і про супровідний лист не забули, а відповіді від роботодавців немає – телефон мовчить, на співбесіду ніхто не запрошує. Чому так відбувається? У статті ми описали найпоширеніші причини, через які роботодавці навіть не дочитують ваше резюме до кінця. Уникайте помилок, які ми описали у матеріалі, і ви обов’язково достукаєтеся до роботодавця швидше.

Не формат

Не використовуйте у резюме зайві графічні елементи, кольоровий текст, колонтитули, відверті фото. Адже таке резюме може здатися рекрутеру неакуратним, перевантаженим та відбити бажання ознайомитися з його змістом до кінця, уже не говорячи про супровідний лист. Ефективне резюме має бути візуально та словесно переконливим, а не захаращеним та/або заплутаним.

Помилки у резюме

Кандидати часто роблять орфографічні та граматичні помилки у своїх резюме чи супровідному листі. Перевірте резюме на наявність помилок, перш ніж натиснути «Надіслати». Це можна зробити за допомогою безкоштовних онлайн-сервісів виправлення помилок в тексті, наприклад, чи попросити перечитати текст родичів, знайомих, друзів.

Відсутність необхідних навичок

Працедавці запрошують на роботу кандидатів, у яких є набір навичок, необхідних для досягнення успіху на конкретній посаді. Вони не шукають тих, хто має недостатню кваліфікацію. Адже хочуть, щоб працівник із задоволенням працював та міг впоратися із завданнями, які перед ним ставлять. Оцініть свої навички та досвід, перш ніж натиснути кнопку «Надіслати». Додаткові навички будуть плюсом, вони зацікавлять роботодавця, тому не забудьте згадати й про них.

У вас немає «родзинки»

Пам’ятайте, на одну і ту ж вакансію можуть відгукнутися тисячі людей. Ви конкуруєте з багатьма іншими претендентами, тому потрібно бути переконливим та виділятися (але не бути смішним (!) – це важливо). Ви маєте вказати у резюме, що робить вас особливим або відрізняє від усіх інших кандидатів. Роботодавець, рекрутер, який провів співбесіду з десятками інших кандидатів, повинен запам’ятати вас. Докладіть зусиль, проявіть креативність.

Відгукуєтеся на різні вакансії

Іноді кандидати одне і те ж резюме відправляють на різні вакансії, навіть не перечитуючи їх: готові працювати і офіс менеджерами, і секретарями, і помічниками керівників, і бухгалтерами, і продавцями. Для них головне – потрапити на співбесіду, а ким працювати – не важливо, потрібно за щось зачепитися.

Уважно перечитайте вакансію, ознайомтеся, що пропонує роботодавець та які вимоги до кандидатів. Переконайтеся, що робота вам підходить і ви маєте відповідну кваліфікацію. Якщо розглядаєте вакансії у галузях, в яких раніше не працювали, ознайомтеся з вимогами, аби визначити, чи потрібні вам нові навички, щоб отримати роботу. Якщо потрібно, пройдіть певні курси та отримайте сертифікати, перш ніж відправляти резюме.

Відсутність у соцмережах/надмірна активність та відвертість

Відсутність у соціальних мережах, закриті профілі, відверті фото та провокативні пости, конфлікти тощо можуть зіграти не на вашу користь. Не секрет, що роботодавці перед співбесідою знайомляться із соціальними мережами кандидатів, адже іноді вони можуть бути більш красномовними, ніж самі кандидати. Перевірте свої сторінки у соціальних мережах, видаліть зайве. В резюме можете самостійно вказати посилання на актуальні профілі, цим полегшите роботу рекрутеру.

Не виконали інструкцію

Часто у вакансіях роботодавці вказують конкретні пункти: що потрібно зробити, щоб потрапити на співбесіду. Наприклад, виконати тестове завдання, зателефонувати роботодавцю, а не надсилати резюме або навпаки, заповнити певну форму. Якщо ви не виконали такі умови та вказівки, значить, були неуважними. Дочитуйте вакансії до кінця та виконуйте інструкції. Не ігноруйте вказівки роботодавця щодо того, як подати заявку, і, швидше за все, ваше резюме розглянуть.

Причини відсутні

Іноді причина, чому роботодавці ігнорують вас – це просто невдача. Серед багатьох претендентів хороші кандидати можуть загубитися. Не припиняйте пошуки роботи. Інколи не зайвим буде надіслати резюме повторно чи зателефонувати в компанію. Не засмучуйтеся, ваш роботодавець обов’язково вас знайде.