«Чому ви хочете працювати у нашій компанії?»: п’ять варіантів відповіді

Запитання «Чому ви хочете працювати саме у нас?» ви почуєте на 90% співбесід. Воно може дратувати своєю типовістю, але відповідь на нього потрібна роботодавцю. Судячи з неї, він зрозуміє вашу мотивацію та знатиме, що саме вас привабило у вакансії. Адже зацікавлений співробітник працює у компанії довше та краще, тому кожен роботодавець хоче знайти саме його. Отже, під час підготовки до співбесіди приділіть увагу відповіді саме на це запитання, знайдіть більше інформації про компанію, а ми порадимо, як краще описати ваш інтерес.

Цікавість до компанії

Безпрограшним варіантом буде розповісти, чим вам подобається сама компанія. Проте тут важливо не просто сказати: «Все життя мріяв у вас працювати», адже роботодавець не візьме звідси нічого важливого, окрім підлабузництва. Потрібно проаналізувати інформацію про компанію та зосередитися на тому, що саме вас у ній зацікавило.

Наприклад: «Я хочу влаштуватися на роботу в міжнародну компанію, яка пропонує клієнтам унікальний продукт, яка має репутацію на ринку і всім відоме ім’я. У компанії можна перейняти досвід закордонних колег, на теперішньому етапі – це дуже цінно для мене».

Захоплення роботодавцем

Ви також можете висловити захоплення корпоративною культурою компанії, її управлінськими процесами тощо. Це покаже, що бренд роботодавця має для вас значення, ви хочете працювати в оточені людей, що живуть однаковими цінностями та дбають не лише за себе.

«Я знаю, що ваша компанія потрапила до списку найкращих вітчизняних роботодавців. Також мені близька ваша корпоративна культура та цінності, подобається система заохочень. Потрапивши до вашого офісу, я ще більше переконався, що ви дбаєте про співробітників компанії».

Особливості роботи

Підкресліть свою цікавість до специфіки роботи, до її місії. Компанії, що ставлять собі вищу ціль, а не лише, наприклад, норми з продажів, хочуть бачити у своїй команді тих, хто розділяє кінцеву мету, а, можливо, і займається чимось схожим поза роботою.

«Мені здається, що ініціативи, запроваджені вашою компанією, змінять життя українців на краще. Завдяки продукту компанії ми нарешті позбудемося паперової тяганини/корупції/проблем у медицині… Я і сам нещодавно долучився до громадської організації…, де у нас є ось такі напрацювання в цьому напрямку».

Вимоги вакансії = ваші навички

Не зайвим буде нагадати, що ви ідеально підходите для вакантної посади. Тільки не забувайте, що відповідаєте не на питання «Чому ми повинні взяти на роботу саме вас». Говоріть про те, що саме робота на цій посаді допоможе вам відкрити потенціал.

«Мені цікава пропозиція вашої компанії, тому що вона якнайбільше відповідає моєму досвіду та вмінням. На минулій роботі мені вдалося збільшити продажі на 25%, у вашій компанії краще розвинена клієнтська база і пізнаваність продукту. Тому тут я зміг би ще більше розкрити свій потенціал».

Переваги пропозиції

Прочитайте вакансію і подумайте над тим, що ще вас приваблює у цій компанії. Це можуть бути і спеціальні програми навчання, і можливість поєднувати офісну та дистанційну роботи, і медична страховка, і навіть близьке розташування від вашого будинку.

«Це цікава та важка робота, але мені дуже подобається, що ваша компанія зацікавлена у навчанні своїх працівників. Окрім вирішення щоденних нестандартних задач, я зможу освоїти нові вміння. На теперішньому етапі – це те, що мені потрібно. До того ж, офіс вашої компанії знаходиться у пішій доступності від мого дому, а значить не потрібно щоразу наражати власне здоров’я на небезпеку у громадському транспорті».

Запорука успішної співбесіди – підготовка до неї. Тому перед інтерв’ю знову прочитайте вакансії і ретельно продумайте відповіді на типові запитання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також