День бухгалтера та аудитора України відзначають щороку 16 липня. У цей день 1990 року був прийнятий Закон «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», а саме свято ввів у 2004 році другий Президент України Леонід Кучма. Професії бухгалтера вже понад 6 тисяч років, проте без неї важко уявити функціонування будь-якого підприємства. Офісні працівники ще давно жартували, що краще забути про власний день народження, аніж про День бухгалтера. Саме ці повелителі фінансів без калькуляторів рахують ПДВ, стоять на варті нашої заробітної плати та вміють жити в гармонії з цифрами.

Напередодні Дня бухгалтера та аудитора ми зібрали дві історії представників професії про їх шлях до бухгалтерської справи, про важкі дні та вартість кожної помилки. Вони поділились, як любов до точності та сконцентрованість увійшли для них у звичку і як знайдена цифра змушує пишатися собою.

Валерій Макейчик, Head of a finance department robota.ua

Валерій Макейчик

Шлях до професії

Я з робітничої сім’ї, і бачив, як важко працюють батьки руками, і яка в них недооцінена та невдячна робота. Тому для себе вирішив, що спробую піти іншою дорогою та буду «працювати» головою. Чому вибрав саме бухгалтерський шлях? Мамина сестра доволі успішно працювала бухгалтером, і я теж вирішив спробувати навчитися саме цієї професії.

Стресова робота українського бухгалтера

Кожен наступний день в бухгалтера важчий за попередній (посміхається). Насправді, це доволі рутинна та стресова робота, особливо в реаліях нашої країни і нашого нестабільного бухгалтерського та податкового законодавства.

Мій найважчий день – це останній день подачі фінансової звітності, яку я робив вперше, без жодного досвіду, сам, у новій компанії, звідки звільнився єдиний бухгалтер. Це була моя перша робота, ще на початку професійної кар’єри.

Сконцентрована професія

У професії бухгалтера, на жаль, не часто бувають веселі історії. От не кумедних – скільки завгодно. Наша професія не є дуже кумедною – тут завжди потрібно бути сконцентрованим, коли працюєш, щоб не зробити критичну помилку, бо майже кожна помилка бухгалтера коштує грошей. Звісно, бухгалтери теж вміють жартувати, але, частіше за все, це не стосується роботи.

Професія як звичка

На жаль, не дуже люблю свою професію, я до неї вже просто звик. Я з тих людей, які прикипають до своїх звичок, діяльності та середовища, і дуже важко щось змінюють у своєму житті.

Серед бухгалтерів багато таких людей – витривалих, стресостійких та таких, що добре адаптують своє середовище до постійних навколишніх змін.

До того ж, я досі не знаю, чи є якась професія, яку б міг насправді полюбити. А пробувати всі підряд немає часу і бажання. Зате у мене є декілька хобі, які я точно люблю.

Альона Федорчук, бухгалтер на Державному підприємстві «Красилівський агрегатний завод»

Альона Федорчук

Професія як випадковість

Якщо чесно, ніколи не хотіла бути бухгалтером, завжди боялась цієї професії. Тому стала бухгалтером випадково, коли запропонували таку вакансію після декрету. Вирішила спробувати. Спочатку було дуже важко, але потім зрозуміла, що така робота мені дуже подобається. Не пожалкувала про такий досвід.

Точність і постійна перевірка

Найважчий день особисто в мене – це перший «кінець місяця», коли у всіх роботи багато і треба робити все швидко, чітко, правильно і ще й надавати вагон інформації протягом дня, яка, зазвичай, всім потрібна вже і зараз.

У професії бухгалтера потрібно бути надзвичайно уважним і перевірити свою роботу 100 разів, перш ніж надати її до звітності. Тому що найменша твоя помилка тягне за собою невірну інформацію для інших підрозділів і, відповідно, їх інформація також стає помилковою.

Кумедні спогади

Одного разу, здаючи квартальну звітність, у мене ніяк не сходились кінцеві суми. Сиділа над цими звітами на роботі до 22 ночі. Як виявилось вранці, я просто замість цифри 3 в сумі 113 натискала на калькуляторі цифру 5 і причому перевіряла це разів 200, а зранку «на свіжу голову» все зійшлось. Тому не дарма кажуть: «Ранок вечора мудріший».

Любов до професії

Люблю цю професію за точність. Пишаєшся собою у випадках, коли не сходиться хоч одна копійка, а ти знайшов її серед мільйона сум і зробив звіт правильно на всі 100%, звіривши все до останньої копійки.

Переглянути вакансії “Бухгалтер”

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!