TED-Talks – це проект американського некомерційного фонду, в межах якого талановиті та успішні науковці, бізнесмени та громадські діячі читають лекції на теми бізнесу, політики, науки, глобальних проблем і т.д. Серед спікерів TED – Білл Клінтон, засновник Вікіпедії Джиммі Уейлз, лауреати Нобелівської премії.

Лекції TED зовсім не схожі на університетські. Як правило, кожен виступ – це захопливий перфоменс, що нагадує інтелектуальний стенд-ап. Окрім того – у лекцію, довжиною у середньому 20-30 хвилин, спікери вміщують основні ідеї своїх відкриттів, написаних ними книг, наукових робіт, ідейний концентрат свого досвіду. Дивитися їх особливо корисно тим, хто вивчає англійську, адже лектори зі всього світу послуговуються саме нею, а на офіційному сайті можна знайти субтитри більше ніж 50-ма мовами.

1. Як говорити так, щоб вас слухали

Чи мали ви коли-небудь відчуття, що вас ніхто не слухає? Варто лише почати говорити – вас перериває хтось більш гучний та, очевидно, вагомий. У такому випадку вам допоможе Джуліан Трежер. Автор розповідає, чому ниття, попри те, що це – «національний Британський спорт» – вбиває інтерес до вас, та описує 6 інших гріхів спілкування. Разом з тим, він навчає 4-ом китам ефективного спілкування та говоріння. Експерт зі звуку також демонструє основні принципи впливових промов та пропонує практичні голосові вправи.

2. Як мова вашого тіла може визначати вашу особистість

Мова тіла впливає на те, як ми виглядаємо в очах інших. Згідно з дослідженнями, про які говорить Емі Кадді, секундний погляд виборця на обличчя кандидата у сенат на 70% визначає склад сенату та місця у губернаторських кріслах. Соціальний психолог стверджує, що «поза сили» – підняте підборіддя та широко розкинуті вгору руки – це та поза, яку підсвідомо приймають як зрячі так і незрячі олімпійські чемпіони на фініші, і саме цю позу використовують вороже налаштовані примати та птахи. Неймовірно цікава лекція про походження, роль невербального спілкування та його вплив на нашу кар’єру та особисте життя.

3. Чому школа вбиває креативність?

Сер Кен Робінс говорить про те, що сучасна система освіти не сприяє розвитку природної творчості дітей, а навпаки – відучує дітей від їх найважливішої навички. У невимушеній манері Робінс розповідає про шестирічну дівчинку, яка намалювала Бога, і про те, чому це навряд чи вдалося б зробити дорослому, що став жертвою сучасної освіти.

Він також надає свій альтернативний погляд на пріоретизацію земних шкільних предметів з точки зору інопланетян, та розповідає який вплив це має на людство. Дивіться цю лекцію, щоб дізнатися про інфляцію вищої освіти на ринку праці та альтернативу традиційним уявленням про навчання.

4. Як великі лідери надихають на дії

Чому першими здійснили політ саме брати Райт, попри те, що інші команди були краще оснащені та фінансовані? У чому секрет Apple? Чому саме Мартін Лютер очолив рух за права афроамериканців, попри те, що його ідеї не були новими, та і видатних людей на той час також було не мало?  Саймон Сінек відповідає на ці питання за допомогою винайденої ним формули, що називається «Формула золотого кола». Заінтриговані?

5. Сила взразливості

Цій лекції передували 6 років досліджень, тисячі інтерв’ю, публікація книги та нової наукової теорії. Вчена-соціолог Брене Браун поставила собі за мету визначити, що саме відрізняє людей у щасливих відносинах, де їх приймають і кохають, від нещасних, які цього не мають. Усі ці роки привели її до простої відповіді: щасливі мають мужність бути вразливими, вони не бояться здаватися смішними, жалюгідними тощо. Хочете знати, як це пов’язано із прийняттям? Гарного перегляду!

6. Складний пазл мотивації

Кар’єрний аналітик Ден Пінк аналізує декілька новітніх наукових досліджень мотивації і приходить до висновку, що мотивація кнутом та печивком, а також грошова мотивація втрачають свої сили у сучасному світі. Виявляється, що у новітній час, коли більшість механічних завдань автоматизується, а працівникам залишається творча робота – старі методи мотивації не працюють. Що ж мотивує нас на творче вирішення проблем? Спираючись на дослідження, пан Пінк пропонує формулу, серцем якої є внутрішня мотивація. Цікаво?

7. Що робить життя щасливим? Урок, винесений з найдовшого дослідження щастя

Роберт Волдінгер – психіатр, один з керівників Гарвадського дослідження розвитку людей. Цей проект вражає маштабами: 75 років досліджень, які продовжуються і сьогодні, 724 чоловіки – одні з Гарварду, інші – з неблагополучних сімей Бостону. Їхні життя буквально сканувалися, дослідження слідувало за ними на кожному етапі: сотні інтерв’ю, диктофонних записів спілкування з їх дружинами, аналізи історії їхніх хвороб, регулярне заповнення листів опитування. За цей час деякі з респондентів побудували вражаючу кар’єру з нічого, інші – опустилися на саме соціальне дно. Дехто помер, дехто захворів на шизофренію. Проте те, що було виявлено з цього, скоріш за все, найдовшого дослідження людського життя в історії – приголомшує. Що найцінніше у людському житті? Що робить нас щасливими та здоровими? Відповідь шукайте у лекції.

8. 10 способів покращити спілкування

Десятки років Селеста Хедлі прцювала ведучою на радіо. Проаналізувавши весь свій досвід спілкування, вона сформувала 10 золотих законів комунікації, які для багатьох людей все ще залишаються таємницею.У наші часи масимально поляризованого суспільства, коли будь-яка розмова – чи то про вакцини, чи про політіку – потенційно може призвести до конфлікту – дуже важливо мати високі навики комунікації, у чому вам без сумніву допоможе лекція Селести.

9. Як перетворити стрес на друга

Психолог Келлі МакГонігал розповідає про дослідження 30 000 жителів Америки, що тривало 8 років. Респондентів запитали про наступне: «Скільки стресу ви пережили за останній рік?» і «Чи вважаєте ви, що стрес шкодить вашому здоров’ю?». Вчених не здивувало те, що ті, хто переживав багато стресу, мали на 43% підвищений ризик смерті. Проте їх здивувало те, що ці 43% підвищеного ризику були актуальні тільки для тих, хто вірив, що стрес – небезпечний для здоров’я. Учасники експерименту, які вважали, що стрес їм не шкодить, мали навіть менші показники смертності, ніж ті, хто взагалі уникав стресу. Цікаво дізнатися більше?

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!