Збільшення свого доходу – нормальне бажання кожної працездатної людини. Проте комусь вдається досягти своїх фінансових цілей, а інші – так і мусять існувати «від зарплати до зарплати». Сьогодні зібрали найактуальніші поради, що допоможуть підвищити рівень заробітку незалежно від професії. Серед них ви не знайдете фінансових прикмет або методів медитації на приваблення грошей у ваші гаманці – лише дієві способи, які потребують від вас дій.

Просіть підвищення

Очевидний спосіб збільшити рівень доходу, про який часто забувають. Великі компанії здебільшого турбуються про щорічну індексацію заробітної плати – підвищення її на 5-10% через постійну інфляцію. Але таке підвищення часто не відчувається через ту ж таки інфляцію. Тому, якщо ви розумієте, що багато робите для компанії, досягаєте успіхів, приносите дохід, а рівень вашої фінансової винагороди залишається без змін – йдіть до керівництва і просіть підвищення заробітної плати. Про те, як це правильно робити, розповідаємо тут.

Змініть роботу/сферу

Часто компанії просто не можуть дозволити собі платити більше співробітнику на конкретній позиції, скільки б досягнень у нього не було. За таких обставин не бійтеся змінити роботу, адже на одному ентузіазмі та задоволенні від роботи далеко не заїдете. Гідна винагорода за зроблене – це природне бажання кожного професіонала і не соромно шукати її на ринку праці. Правда, озвучувати про свої істинні причини зміни роботи потенційному начальнику не завжди доцільно.

Може бути, що проблема не у фінансових можливостях роботодавця, а у сфері в цілому. Ні для кого не секрет, що деякі професії менш оплачувані, натомість інші – приносять захмарний дохід. Тож якщо ваша галузь не належить до високооплачуваних, можна задуматися про її зміну. Сьогодні для переходу з однієї сфери в іншу не потрібно витрачати багато часу та коштів, а роботодавців вже давно не лякають такі приклади перекваліфікації. Головне обирайте не лише за фінансовою ознакою, нова сфера повинна бути хоч трохи вам знайома та близька. Адже навряд чи вийде досягти вершин у тому, що вам зовсім не подобається.

Шукайте підробіток

Якщо попередні способи вам не підходять або не дали бажаного результату – завжди є варіант додаткового заробітку. Це може бути як ще одна робота, так і хобі, яке, окрім задоволення, приноситиме заробіток. Головна умова успішного підробітку – він не повинен заважати роботі, яка приносить основний дохід. Тож зосередьте увагу на тій діяльності, яку можна виконувати у позаробочий час. Далі – безкрайні можливості під ваші вміння і потреби.

Працюйте над розвитком

Фахівці, які вміють швидко підлаштовуватися під зміни у зовнішньому світі, стали особливо цінуватися у 2020 році, коли від звичних процесів і у роботі, і у житті не залишилося нічого. Пам’ятаємо ту кількість скорочень, які довелося провести в українських компаніях і встояти вдалося тим, хто мав ширший кругозір і не обмежувався лише конкретним колом обов’язків. Тож не пропускайте жодної можливості для навчання не лише у своїй сфері, а розвитку загалом. Такі навички як самоорганізованість, дисциплінованість, креативність, лідерство, вміння приймати правильні рішення, емоційний інтелект тощо матимуть попит за будь-яких змін. Тому допоможуть вам не лише встояти у буремні часи, а й збільшити дохід.

Зменште витрати

Бізнесмени часто використовують правило: «Якщо вдалося зекономити, я заробив». Ви можете нескінченно збільшувати рівень фінансових надходжень, але ви ніколи не відчуєте себе забезпеченим, якщо будете здійснювати бездумні витрати. Головне правило економії – витрачати менше, ніж заробляєте. Але ще краще, хоча б 10% від щомісячного доходу заощаджувати, а якщо ці заощадження ще зможуть принести вам гроші – ви будете у виграші. Не сприймайте економію як покарання, підійдіть до неї з азартом як до способу збільшити дохід, і ви почнете отримувати задоволення від зменшення витрат.

Пам’ятайте, що все у ваших руках і лише ви можете збільшити свій дохід без магічних замовлянь на гроші.