Позитив зараз у великому тренді: позитивне мислення, настрій… Вважається, що це приводить до повноцінного, насиченого перемогами та радощами життя. Ніяких негативних моментів та депресії. Але чи дійсно це так? Згодні, позитивне мислення робить дива: допомагає лікувати хвороби, долати перешкоди та всіляко покращувати настрій. Але наше життя різне: проблеми та негаразди з’являються періодично, і бачення у всьому тільки хорошого лише покращує сприйняття, але не рятує від неприємностей.

Коли виникає серйозна проблема, ми розриваємось від тривожних думок, близькі або оточуючі радять дивитись на негаразди позитивно. І тут такий бажаний позитив не завжди спрацьовує. Замість полегшення приходить спустошеність, ще більша тривожність, бажання ізолюватись та страждання від нерозуміння… Отже, ми вирішили розібратись: чи завжди бажання бачити у всьому хороше – дієвий лайфхак до полегшення життя? Чи може на шляху до вирішення проблеми краще чесно прийняти та пережити різні емоції, навіть негативні.

Могло бути і гірше…

Так, іноді важко бути «стіною плачу» – знаходитись біля людини, яка на цей момент переживає труднощі. Хочеться підтримати, заспокоїти, але часто крім традиційного: «Дивись на все позитивно», або на кшталт «У людей ще гірше буває», – ніщо не приходить на думку.

Таким чином ми не даємо людині виявити справжні емоції. Якщо заперечується право на реальні відчуття, оптимізм стає токсичним!

Не думаємо, що знайомий, який тільки-но втратив важливу для нього роботу, оптимізується від подібної підтримки, так само як від надсилання йому мудрих цитат та веселих мемів у мережах. У більшості випадків такий оптимізм взагалі не спрацьовує, бо не дає людині можливості реально оцінити, пережити та опрацювати ситуацію. Не запускається процес саморозвитку та позитивної динаміки: без цього будь-який позитив токсичний.

Просто бути поруч

Як же зробити так, щоб насправді підтримати та допомогти? Психологи радять: виявити розуміння, менше говорити, більше слухати. Використати мову тіла: уважно дивитись на співрозмовника, злегка нахилившись у його бік, коли він говорить. У цьому випадку фрази «Розповідай», «Я тебе розумію», «Я уявляю, як це для тебе важко», «Я тобі вірю» спрацьовують краще будь-яких позитивних слоганів. Після переживання емоцій та «вивченого уроку» приходить таке жадане позитивне ставлення.

Ми за справжній позитив

Одне знаємо точно: щоб пережити та впоратись з негараздами потрібен час. Як оптимістам, які завдяки своєму гнучкому мисленню можуть знайти сенс навіть у найскладніших проблемах, так і песимістам, які діють як найсуворіші критики та звинувачують усіх і кожного. Тому вважаємо за нормальне те, що не завжди вдається дивитись на світ з позитивом. Абсолютно нормально, якщо вам здається, що все що відбувається – велика несправедливість. Треба зрозуміти: деякі негативні речі просто трапляються і нормально те, що ми не завжди відчуваємо себе прекрасно. Зрозуміти: якщо зараз все погано, так буде не завжди.

Отже, як висновок скажемо: потрібно бути сильними, аналізувати ситуацію, відчувати справжні емоції, пробачати себе, любити себе, а негативні події та боротьбу з ними сприймати як неоцінений досвід. Позитив, реальний, добутий емоціями, а не токсичний – відмінний засіб у боротьбі з труднощами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!