Джоан Роулінг належить до найбільш популярних та продаваних письменників сучасності. Її книги про світ чаклунів та життя Гаррі Поттера, «хлопчика, що вижив», читають не лише діти, але й дорослі. Більше того, так само, як і діти, дорослі з нетерпінням чекали на продовження саги. Ми зібрали цікаві факти про життя та кар’єру письменниці.

Про старт з невдачі

Беручись писати першу книгу, Роулінг, як згадує, вважала себе справжньою невдахою. Закінчивши коледж, вона працювала секретарем, а потім викладачкою англійської мови в Португалії. Однак після розлучення з чоловіком вона повернулася до Великої Британії, залишившись без роботи і опинившись у важких фінансових умовах.

Джоан Роулінг: про 12 відмов, мотифи фольклору та чому відчуває себе, як The Beatles, авторка «Гаррі Поттера»

gds.it

Про ідею книги

Ідея книги про чарівника, котрий вирушає в школу магії, виникла у неї під час тривалої подорожі в потязі з Манчестера в Лондон. Оскільки у неї не було з собою ручки, всю дорогу вона фантазувала: «Якою буде школа? Скільки буде факультетів? Якими будуть викладачі?».

Про втілення персонажів

Роулінг зізнавалася, що кожен персонаж книги взяв деякі риси від неї самої. Життєві обставини також вплинули на книги. Наприклад, смерть матері, яка померла через шість місяців після того, як Роулінг почала цикл про Гаррі Поттера, привела до появи більш глибокого філософського підтексту в сюжеті. Важка клінічна депресія, яку переживала письменниця, – втілилася в образі дементорів.

Джоан Роулінг: про 12 відмов, мотиви фольклору та чому відчуває себе, як The Beatles, авторка «Гаррі Поттера»

hellogiggles.com

Про фольклорних героїв

Багато героїв прийшли з фольклору, хоча письменниця поводилася з ними досить вільно і часто придумувала для них додаткові риси або властивості. «Мені часто доводиться пояснювати, що я не придумала гіпогрифів», – розповідала вона в одному з інтерв’ю.

Джоан Роулінг: про 12 відмов, мотиви фольклору та чому відчуває себе, як The Beatles, авторка «Гаррі Поттера»

aforanything.com

Про шляхи до успіху

За словами письменниці, сюжет книги вибудувався швидко, однак моменту, коли першу книгу зміг побачити читач, передував ще довгий шлях. Від появи ідеї до публікації книги минуло цілих 7 років. Перш ніж книгу опублікували, Роулінг відмовили 12 видавництв.

Про перший тираж «Гаррі Поттера» і 400 млн копій

Перший тираж книги «Гаррі Поттер і Філософський Камінь» склав 1000 книг і приніс письменниці гонорар в 1500 фунтів. Видавництво Bloomsbury погодилося надрукувати книгу після того, як вона сподобалася восьмирічній доньці голови компанії. Це сталося в 1997 році. У наступні роки книга виграла надзвичайну кількість премій і за два роки в Великій Британії вже було продано більше 300 тисяч копій. Зараз вся сага про хлопчика-чарівника перекладена на більш ніж 60 мов і, за деякими оцінками, продано більше 400 млн копій.

Джоан Роулінг: про 12 відмов, мотиви фольклору та чому відчуває себе, як The Beatles, авторка «Гаррі Поттера»

pinterest.com

Про «поттероманію»

Разом з неймовірним збільшенням тиражу прийшла і неймовірна популярність. Сама Роулінг називала тиск, що виник, із відчуттям, наче вона стала одним з The Beatles. Популярність героїв книги і самої письменниці стала настільки великою, що, як і в випадку з Beatles, з’явився термін «поттероманія». Як розповідав актор, що начитував аудіокниги, Джим Дейл, під час одних з читань в Нью-Йорку його виступ перервав обурений дитячий крик із залу: «Ви пропустили один рядок!».

Про мільярдні прибутки

Разом з визнанням і популярністю письменниця здобула й значний статок. Зараз Роулінг регулярно включають до списків світових міллардерів.

Джоан Роулінг: про 12 відмов, мотиви фольклору та чому відчуває себе, як The Beatles, авторка «Гаррі Поттера»

www.millennialinflux.com

Про благодійництво

Роулінг активно займається благодійністю. Наприклад, в 2001 році переважну більшість прибутку від книги «Фантастичні звірі, і де їх шукати», яку зовсім нещодавно екранізували, письменниця віддала благодійній організації Comic Relief. Завдяки продажу цієї книги та книги «Квідич крізь віки» активістам вдалося зібрати близько 17 млн фунтів стерлінгів. Крім того, Роулінг заснувала благодійну організацію Lumos, яка виступає за те, щоб діти, позбавлені батьківського піклування, могли виховуватися в сім’ях, а не в інституалізованих дитячих будинках.