На сьомому тижні карантину кожен добряче від нього втомився та виснажився емоційно. Але погані новини та невтішні прогнози не йдуть на спад та підривають наше емоційне здоров’я. До цього ще додаються звільнення з роботи, втрата доходу або банальна нестача свіжого повітря. За таких обставин людина не здатна мислити раціонально і в першу чергу страждає фізичне її самопочуття. Ми зібрали для вас наявну інформацію та способи поліпшити свій емоційний стан, щоб зберегти імунітет і спокійно дочекатися закінчення карантину.

Емоційне здоров’я полягає у можливості людини відчувати себе гармонійно та врівноважено, незалежно від зовнішніх обставин.

Людина з високим рівнем емоційного здоров’я проявляє стійкість у періоди турбулентності. До того ж реакція на негативні події у зовнішньому світі у такої людини набагато спокійніша, ніж у більш «нездорового» колеги. Тобто, коли емоційне здоров’я непорушне, здається, що ви можете справитися з будь-якими катастрофами та розв’язати всі проблеми. Але, коли його рівень падає, то, навіть невеликі негаразди здатні викликати панічні атаки чи депресію.

Що впливає на емоційне здоров’я?

Перш за все, похитнути вашу емоційну стійкість може сильний стрес: звільнення з роботи, втрата близької людини, фінансові проблеми, фізична хвороба, різка зміна способу життя тощо. Тобто сьогоднішня ситуація в країні та світі як ніщо здатна зачепити людину навіть з найбільш сталим емоційним здоров’ям.

Також негативно на вашому моральному стані може відбитися регулярне вживання алкоголю, незбалансоване харчування, нестача сну і свіжого повітря та відсутність фізичної активності. Якщо алкоголем та шкідливою їжею людина намагається компенсувати нестачу позитивних вражень та «заїсти» стрес, то це дає лише тимчасовий ефект для емоційної насолоди, проте має згубний накопичувальний характер для фізичного стану.

Негативний вплив мають і конфлікти в сім’ї, на роботі чи сварка з касиром у супермаркеті. Отже, все, що хоч якось може похитнути ваш емоційний стан – поступово руйнує ваше здоров’я.

Як підвищити емоційне здоров’я?

Зменште вплив негативної інформації. Намагайтеся менше дивитися новин, не читайте пости сумнівних «медсестер з Італії» у соцмережах, обходьте стороною дослідження нікому невідомих вчених. Споживайте інформацію лише з офіційних джерел, але також дозуйте її: постійне перезавантаження сторінки ВООЗ у пошуку новин не робить вас здоровішим.

Піклуйтеся про себе. Під час двомісячного карантину важко зберігати радість до життя, але прості способи піклування про себе здатні зменшити вплив стресового періоду. Старайтеся більше спілкуватися з рідними та друзями, займайтеся улюбленою справою, релаксуйте, дивіться фільми та читайте книги – робіть усе, що допоможе вам відволіктися та отримати задоволення.

Розвивайте самоконтроль та самодисципліну. Саме вони допоможуть вам впоратися з негативними емоціями, які викликають події у зовнішньому світі. Психологи радять займатися медитацією або розпочати домашні тренування в умовах самоізоляції. Заняття спортом протягом 10-15 хвилин не вкрадуть вашого дорогоцінного часу, проте зможуть допомогти вам придушити власну лінь і почуватися краще увесь день.

Ведіть здоровий спосіб життя. Найлегше у карантин махнути рукою на правила харчування та пуститися у всі тяжкі. Але такий спосіб життя тільки збільшить вплив стресу. Тому обмежте вживання алкоголю, їжте більше свіжих овочів та фруктів, пийте багато води. Також для підтримки емоційного здоров’я важливий здоровий сон. Але потрібно лягати спати о 22-23:00, аби організм встиг відновитися. Тож серіал до 03:00 ночі – погана ідея.

Турбуйтеся про фізичне здоров’я. Разом з цим не забувайте, що загроза коронавірусу цілком реальна. Мийте частіше руки, дотримуйтеся правил у магазинах, дезінфікуйте поверхні, до яких часто торкаєтесь та не виходьте без зайвої потреби з дому. Тобто слідуйте всім рекомендаціям, які ми чуємо звідусюди вже протягом двох місяців.

Зберігайте спокій та мийте руки. Це стало для нас мантрою нового часу і, судячи з усього, нам доведеться навчитися так жити.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!