Гроші, робота і житло: як працюватиме нова програма підтримки українців

Минув місяць жорстокої та підлої війни Росії проти українського народу. Вороги нещадно розстрілюють простих людей та знищують цивільну інфраструктуру. Через це мільйони українців змушені були покинути країну, щоб врятувати своє життя та життя дітей. А багато з тих, хто залишився, втратили роботу та житло. 

Щоб підтримати українців у складних умовах, Президент України запустив програму допомоги. Вона включає три основні напрями: житло, гроші та робота. Розповідаємо більш детально про кожний із них.

  1. Житло. Спочатку Уряд прийняв рішення про компенсацію витрат на комунальні послуги об’єднанням, котрі надають безкоштовне житло біженцям у закладах освіти, культури, гуртожитках тощо. Але програму розширили: тепер відшкодування зможуть отримати люди, які не стали байдужими у біді та прийняли переселенців у своїх будинках. Їм держава виплатить 450 гривень за кожного біженця.
  2. Гроші. Через застосунок Дія кожен внутрішній переселенець щомісяця буде отримувати 2 000 гривень. Для цього не потрібні документи чи якісь заяви. Головною умовою є наявність смартфону, самого застосунку та картки будь-якого банку, на яку будуть зараховані кошти.  Також 3 000 гривень будуть виплачені на кожну дитину, яка через війну вимушено переїхала в більш безпечні регіони.
  3. Робота. Ця частина програми має на меті працевлаштування ВПО (внутрішньо переміщених осіб). Щоб мотивувати роботодавців приймати таких людей на роботу, держава буде платити їм 6 500 гривень за кожного працевлаштованого переселенця. Ці кошти, відповідно, будуть витрачатись на заробітну плату таких працівників.

Реєстрація за програмою допомоги через Дію запрацює 30 березня.

Оновлюйте застосунок у смартфоні та слідкуйте за новими розділами. Щойно з’явиться додаткова інформація про механізм нарахування коштів та терміни їх виплати, ми також повідомимо про це в окремій статті.

Скільки б страждань вороги нам не завдавали, їм ніколи не знищити Україну. Тому підтримуймо економіку, працюймо, адже разом ми – сила.

Слава Україні🇺🇦

 

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також