Ілон Маск: про відпустки, розподіл робочого часу та перші заробітки ексцентричного мільярдера

Ексцентричний бізнесмен, власник новаторської компанії електромобілів Tesla та космічної компанії SpaceX, підприємець, який хоче колонізувати Марс – сьогодні кожен чув хоча б щось про Ілона Маска. Ми зібрали цікаві факти про його кар’єру, ставлення до відпочинку та ще більші плани.

Про відпустки

Ілон Маск майже не бере відпустки. В одному з інтерв’ю він розповів, що за останні 12 років лише двічі намагався взяти тиждень вихідних. Кажуть, що після однієї з відпусток, під час якої підприємець захворів малярією, він пожартував, начебто це і є життєвий урок – відпустка вбиває. Однак в інтерв’ю датському телебаченню у 2015 році Маск розповідав, що зараз намагається перебудувати роботу своїх компаній, щоб мати більше часу на відпочинок. В середньому ж спить підприємець близько 6 годин на добу.

Про першу гру

У 12 років Ілон Маск написав першу гру на космічну тематику Blastar та продав код журналу PC and Office Technology за $500. Після того як інженер Google Томас Ллорет прочитав про цю гру у біографії Ілона Маска, він вирішив відновити її. Тепер гра стала доступною онлайн.

Про перші мільйони

Продаж першого стартапу Маска – компанії з виготовлення онлайн-мап, котру підприємець заснував у 24 роки, приніс йому $22 млн.

Про плани для Tesla

За словами Маска, його план для компанії Tesla полягав у тому, щоб збудувати дорогі спортивні машини, вкласти ці гроші, щоб збудувати більш дешевий варіант, а після цього використати зароблені гроші для розробки доступного електрокара.

Про нову посаду

Новий президент США Дональд Трамп призначив Ілона Маска на посаду стратегічного радника.

Про місію на Марс

Маск вважає, що перша космічна місія на Марс може бути здійснена людьми у 2022 році. Підприємець визнає, що перші місії будуть надзвичайно дорогими, однак хоче досягти здешевлення польотів до $200 тисяч за один квиток.

Ілон Маск: про відпустки, розподіл робочого часу та перші заробітки ексцентричного мільярдера

OnInnovation, Flickr

Про навчання

Маск сприймає знання як дерево. У чаті на Reddit він порадив спочатку розібратися у фундаментальних речах та з «великими гілками» і лише згодом поринати в деталі. Загалом підприємець вважає, що люди можуть вивчати набагато більше, ніж їм здається. Проблема лише в тому, що багато хто здається раніше. Хоча водночас Маск зізнався читачам Reddit, що і сам відчуває себе переповненим знаннями.

Про статки

За оцінками Forbes, статки Маска оцінюють в $12,8 млрд.

Про соцмережі

Маск – активний користувач Twitter. У соцмережі він не лише ділиться думками та новинами, але й реагує на повідомлення користувачів. Наприклад, нещодавно один з них пожалівся Маску, що власники машин залишають свої авто на електрозаправках і  позбавляють можливості інших зарядити свої електрокари. Маск відповів на твіт, а за кілька днів проблему вирішили.

Про великі плани

Один із планів Маска на майбутні роки – створити систему, яка дозволить користувачам заробляти, коли ви не користуєтесь авто. Для цього підприємець хоче створити систему спільного безпілотного користування авто, яка б могла вмикатись, коли ви, наприклад, їдете у відпустку.

Про робочий час

За словамими Маска, свій робочий час він здебільшого розподіляє між компаніями SpaceX та Tesla. При чому 80% часу він витрачає не на бізнес чи медіа-питання, а на інженерну роботу.

Про іншу сторону

Ілон Маск встиг спробувати себе і як актор. Наприклад, він з’явився у ролі самого себе у бойовику «Мачете», фантастичному фільмі «Залізна людина-2» та популярному комедійному серіалі «Теорія великого вибуху».

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також