Інтернет-залежність: як діагностувати та позбутися?

Інтернет прийшов у наше повсякденне життя не так давно, але вже встиг стати невіддільною його складовою і створити чимало проблем. Сьогодні вчені все частіше говорять про інтернет-залежність і прирівнюють її до страшних недугів. Людина, яка забагато часу приділяє віртуальному життю, втрачає можливість розвивати реальне: у неї зникають друзі, не вистачає часу на розвиток кар’єри та спілкування з членами сім’ї. Як і з будь-якою хворобою, з одержимістю гаджетами краще боротися на початкових стадіях.

Симптоми інтернет-залежності

  1. Час, який ви проводите у мережі. Це перше, що повинно привернути увагу. Якщо ви проводите в інтернеті понад 5 годин (не рахуючи виконання робочих завдань), то потрібно починати бити на сполох. Невинне гортання стрічки новин у соцмерехаж та постинг безглуздих Stories дуже швидко переростають у відмову від реального життя та спілкування. Людина з інтернет-залежністю може проводити в мережі близько 20 годин, забуваючи про здоровий сон та їжу.
  2. Перевага віртуального життя над реальним. Залежні від інтернету люди відмовляються зустрічатися з друзями, не мають інтересів поза комп’ютером чи телефоном, відмовляються від кар’єри та втрачають цікавість до соціального життя.
  3. Агресивність. Люди з інтернет-залежністю дуже дратівливі: вони агресивно ставляться до тих, хто намагається відволікти їх від гаджета та часто вступають у конфлікти з оточуючими людьми.
  4. Байдужість. Інтернет залежні часто забувають піклуватися про себе, їм байдуже на власний зовнішній вигляд та здоров’я. Тому вони можуть навіть не дотримуватися елементарних правил особистої гігієни.

Лікування інтернет-залежності

Якщо ви виявили у себе декілька описаних вище симптомів, то краще відразу приступити до лікування своєї залежності. Для тих, у кого ці ознаки проявляються ще не надто яскраво, теж не варто зволікати. Тому, коли у вас безперервно рука тягнеться до гаджета і ви боїтеся пропустити щось дуже важливе у віртуальному світі, краще провести профілактику, аніж запустити захворювання.

Розвантажувальні дні. (Або хоча б години). Відкладіть телефон, не вмикайте комп’ютер, вимкніть повідомлення на смарт-годиннику. Здається, що це дуже важко і ви не зможете провести так цілий день. Тому починайте з декількох годин. Зробіть, наприклад, свій вечір вільним від інтернету та присвятіть його сім’ї чи улюбленому заняттю. З часом ви зрозумієте, що нічого цікавого не пропускаєте в мережі, проте дещо варто надолужити у реальному житті.

Насичене дозвілля. Коли ви проводите свій вільний час на дивані, інтернет допомагає побороти нудьгу, але це не приносить вам ніякої користі. Намагайтеся зробити своє дозвілля насиченим, щоб, по-перше, у вас не вистачало часу на зазирання у соцмережі, а, по-друге, ви отримали яскраві враження та заряд енергії. Якщо у вас не вистачає сили чи фантазії на активний відпочинок, то краще візьміть до рук книгу.

Замініть віртуальне реальним. Якщо ви хочете поспілкуватися з подругою, то запросіть її на прогулянку чи в кафе, а не переписуйтеся цілий день у месенджері. Якщо хочете з кимось познайомитися – згадайте про романтичні дідівські методи, а якщо бажаєте подивитися фільм – запросіть чоловіка/дружину у кіно. Вийдіть за двері будинку та зрозумійте, що реальне життя набагато цікавіше.

Позбувайтеся поганих звичок. Так і хочеться сфотографувати свіжоприготовлений борщ та викласти в мережу, а стрічка ваших Stories з однакових селфі перетворилася у штрих-пунктирну лінію? Подумайте, чи справді людям настільки цікаве ваше повсякденне життя. Позбудьтеся від звички знімати кожен свій крок та жити заради лайків і переглядів у соцмережах. Навіть, коли ви в захваті від приготовленої вами яєчні, залиште фото для власного архіву.

У сучасному світі перенасичення інформацією вкрай необхідне вміння її фільтрувати, тому інтернет-детокс тільки піде вам на користь і допоможе насолоджуватися власним реальним життям.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також