Інтерв’ю з роботодавцем: освітній IT-проект «Всеосвіта»

«Всеосвіта» – це молодий та потужний освітній IT-проект, який об’єднав навколо себе не менш потужних креативних спеціалістів. Сильна команда, чіткі цілі та світлі ідеї стали запорукою створення нового та якісного вітчизняного продукту, який уже починає виходити на міжнародний ринок.

Описуючи враження про компанію, на думку одразу спадає одне слово – «нестандартний». Чому? Може тому, що зайшовши до офісу освітнього проекту для вчителів, усе очікуєш побачити хоч щось, що асоціюватиме це місце з типовими консервативними елементами шкільної освіти. Натомість, перед очима постає передова IT-студія із сучасною технікою та дуже неординарними працівниками, які у вільний час прямо в офісі легко можуть зіграти на бас-гітарі. Навіть офісні улюбленці тут не зовсім класичні та «няшні» – удав Арні та павук-птахоїд Шелоб.

У цій компанії панує свій винятковий мікроклімат, який упродовж тривалого часу старанно створювали засновники проекту – Литвиненко Іван Миколайович та Литвиненко Олеся Анатоліївна – спрямувавши в дію всю свою фантазію, втіливши в життя сміливі ідеї, а також максимально уважно відібравши кожного співробітника на проект. Звісно ж, інакше й бути не може, коли мова йде про власне творіння, яке придумав, зростив та в яке вклав всю свою душу.

Щоби дізнатися більше про цю нову українську компанію та про те, чим вона зараз живе, ми взяли інтерв’ю в її засновників – Литвиненко Івана Миколайовича та Литвиненко Олесі Анатоліївни.

Інтерв'ю з роботодавцем: освітній IT-проект «Всеосвіта»

– Розкажіть, будь ласка, історію компанії, з чого все починалось?

Іван Литвиненко: Хоча «Всеосвіта» стартувала не так і давно, лише на початку 2018 року, це зовсім не був спонтанний проект. Наш шлях до цього був дуже довгим, оскільки ми, як потенційні інвестори власного проекту, починали з нуля. Загалом, я та Леся Анатоліївна взялися за сферу освіти більш як 6 років тому, і за цей час нам вдалося просто нереально вирости: із розробників платформи для репетиторів до розробників, що займаються створенням та підтримкою великих освітніх проектів за кордоном. Упродовж шести років ми набиралися досвіду та сил, і в цьому році вже зі знанням справи увійшли на ринок освіти з новим проектом під брендом «Всеосвіта».

Олеся Литвиненко: Так, і ми з гордістю можемо сказати, що піднімали свій проект не колосальними сумами, а колосальним ентузіазмом. Такі великі проекти не виростають із нуля без фанатичного підходу.

Інтерв'ю з роботодавцем: освітній IT-проект «Всеосвіта»

– А чому ви зайнялися саме освітнім проектом?

О.Л.: Про це ми можемо говорити дуже довго, оскільки на вибір впливав цілий комплекс стимулів, уподобань та навичок. Річ у тім, що Іван Миколайович – сам педагог з 10-річним досвідом викладання, і його до розробки проекту привела власна освітня діяльність. Адже коли точно знаєш, що потрібно змінювати та вдосконалювати – народжується мета, а коли є мета – то й можливості знайдуться.

Крім того, знаєте, освіта – це та галузь, з якою кожна людина багаторазово стикається на різних етапах життя, і тому до неї взагалі важко залишитися байдужим. Водночас вдосконалення цієї сфери життя просто-таки не знає меж, робота завжди є, була й буде. Особливо таке вдосконалення актуальне зараз, коли можна говорити про розробку певного бренду української школи. У новому освітньому середовищі вчитель – це цікавий та прогресивний наставник, а кожен школяр має відкривати для себе свої сильні сторони.

Дзвінок вчительки, яка починає щиро дякувати за цікаві олімпіади, грамоти, захоплюватися справою, якою ми займаємося, та говорити, які ми молодці, – як ніщо змушує нас відчути колосальний підйом натхнення.

Ми, як досвідчені розробники, прагнули долучитися до процесу змін, створивши для українських вчителів нове інформаційне середовище та забезпечивши його саме тими функціями, яких вони потребують. Закордоном, наприклад, для освітян створюють безліч блогів, де вони мають змогу спілкуватися, а також ділитися своїми ідеями та досвідом. Це дійсно круто, адже це значно полегшує творчу роботу вчителів та сприяє їхнім старанням. Щось подібне хотілося зробити і для українських педагогів.

Для дітей на платформі ми прагнули створити якнайбільше різноманіття конкурсів та олімпіад, щоби кожен школяр зміг проявити себе в предметі, який йому найбільше до душі. Ще не так давно в Україні побутувала думка, що олімпіади – лише для обраних, що вносило в шкільну освіту нотку певної приреченості. Але ж багатьом дітям на шкільних урочистостях дуже хочеться почути власне ім’я та отримати похвалу за успіхи чи старання в навчанні. Як-не-як, це дуже мотивує молоде покоління та допомагає повірити у власні сили. Я це знаю з власного досвіду, тому що сама не була в школі відмінницею, і мене ніколи не запрошували на предметні змагання. Саме тому всі наші олімпіади підходять для учнів із різними рівнями підготовки й обов’язково передбачають те, що кожен із них може зайняти 1 місце!

Інтерв'ю з роботодавцем: освітній IT-проект «Всеосвіта»

– А як взагалі вам, як розробникам, працюється з вчителями?

О.Л.: Досить складно, оскільки розробники – це люди, які не звикли багато говорити та часто спілкуватись із зовнішнім світом, а робота з вчителями – це якраз комунікація з дуже активними та грамотними людьми, з якими потрібно максимально йти на діалог. Ми, звісно, знаходимо спільну мову, наші вчителі воістину чудові люди, оскільки навіть у режимі онлайн допомагають нам стати кращими та поліпшити наші знання з української граматики!

Окрім цього, педагоги – це якраз ті люди, які як ніхто вміють зарядити позитивною енергією. Розробники, у принципі, не надто звикли до похвал, їм достатньо бачити результат своєї роботи. Але скажу чесно: дзвінок вчительки, яка починає щиро дякувати за цікаві олімпіади, грамоти, захоплюватися справою, якою ми займаємося, та говорити, які ми молодці, – як ніщо змушує нас відчути колосальний підйом натхнення.

Діти наших співробітників працюють разом із нами та завжди можуть завітати до офісу, щоби просто зіграти партію в PlayStation чи настільний футбол.

– Які цінності сповідує колектив компанії?

О.Л.: Я б сказала, що нашому колективу особливо притаманні дружні цінності. Взагалі наша команда – це один із найбільших об’єктів нашої гордості. За період роботи в освітніх проектах, у компанії сформувався дуже міцний колектив цікавих та хороших людей. Ми самі вже сміємося, що кожному, хто до нього потрапляє, уже немає дороги назад. Бо так воно і є: рух кадрів із нашої компанії практично нульовий. Це створює в компанії максимально дружню та теплу атмосферу. Ми знаємо про всіх, хто у нас працює, знаємо їхніх рідних, знаємо про їхні проблеми та захоплення. Кожен із нас по-своєму простий, і нам завжди є про що поговорити один із одним. Нас, насамперед, об’єднують людські якості, й абсолютно всі в компанії завжди підстраховують один одного, з великим задоволенням працюють над освітнім проектом та прагнуть зробити наш світ трішечки кращим, зарядивши молоде покоління та вчителів позитивною енергією.

Інтерв'ю з роботодавцем: освітній IT-проект «Всеосвіта»

У нас у компанії є свої особливі традиції, до яких ми ставимося із великим трепетом. Річ у тім, що діти наших співробітників працюють разом із нами та завжди можуть завітати до офісу, щоби просто зіграти партію в PlayStation чи настільний футбол. Вони приходять до нас, тестують деякі олімпіади, дають поради щодо того, що може сподобатись іншим дітям та беруть активну участь у фотосесіях для проекту.

Ще однією нашою цікавою традицією є наявність власної валюти в компанії – системи «лайків». «Лайки» – це жетони, які кожен співробітник може дати іншому за крутий жарт чи вручити в якості подяки за допомогу. Цілий рік усі збирають свої «лайки», накопичують їх, щоби згодом на новорічному корпоративі обміняти на цінний приз!

Інтерв'ю з роботодавцем: освітній IT-проект «Всеосвіта»

Інтерв'ю з роботодавцем: освітній IT-проект «Всеосвіта»

– На пошук яких спеціалістів наразі націлена компанія? Та чи важко влаштуватися до вас на роботу?

І.Л.: Загалом у нас працюють різні спеціалісти, хоча переважна їх кількість – це саме представники галузі інформаційних технологій: розробники, верстальники та тестувальники. Крім цього, до проекту залучені веб-дизайнери, які займаються створенням ілюстрацій, нагород та подарунків-призів для дітей, а також журналісти-копірайтери.

Наразі наш проект розширюється, і ми активно шукаємо нових талановитих спеціалістів із досвідом роботи. Якщо говорити про бекенд розробку, то нас насамперед цікавлять PHP Developers зі знанням фреймворку Yii, а також програмісти JavaScript, що володіють фреймворками React/Angular/Vue. У рамках фронтенд розробки ми шукаємо верстальників із навичками HTML5, SASS, SСSS (JavaScript, jQuery) Responsive Web Design.

Крім цього в нас дуже багато суто творчої та креативної роботи, тому ми націлені на пошук нових дизайнерів із навичками володіння Adobe Illustrator та Photoshop.

Влаштуватися до нас нескладно, але кандидат має повністю відповідати вимогам вакансії. В іншому випадку – він просто не справиться з роботою.

– Чому розробникам варто прийти до вас працювати?

І.Л.: Тому що в нас кожен співробітник долучається до роботи над великим міжнародним проектом і, відповідно, отримує серйозний досвід та максимально реалізовує себе як спеціаліста. Зі свого боку, як роботодавці, ми гарантуємо хороші умови праці: комфортний офіс на Подолі, робоче місце, обладнане найновішою технікою, а також гідну заробітну плату. Ну, і звісно ж, надзвичайно дружній колектив, у якому кожен завжди допоможе, підтримає та підстрахує.

Усі наші співробітники – це дуже серйозні спеціалісти, які не перший рік працюють із великими проектами. Наприклад, наш системний адміністратор, який працює з нами із самого початку, замінює собою цілий відділ спеціалістів, оскільки самостійно справляється з 30-ма серверами. Наші розробники з нами також не перший рік. Вони прийшли сюди вже сильними спеціалістами, а за ці роки ще більше відшліфували свої професійні навички.

Перед кожним із них щоденно ставлять конкретний план, і найголовніше – вміти виконувати цей план, не підводячи команду. Наш колектив постійно працює в режимі дедлайнів, тому будь-яка недбалість одразу стає помітною. Уже на інстинктивному рівні в команді сформувалося неприйняття будь-якої халатності до своєї роботи, адже всі ми – складники одного механізму, у якому якісне виконання кожного завдання є максимально важливим.

Інтерв'ю з роботодавцем: освітній IT-проект «Всеосвіта»

Саме тому ми націлені на відбір та пошук сильних спеціалістів і створюємо для такого відбору максимально комфортні умови. Правила тут прості: кожен, хто володіє необхідним переліком навичок, може в рамках співбесіди прийти та прямо в офісі виконати тестове завдання, робота над яким, до речі, оплачується. На виконання виділяється дві години, і цього часу нам цілком достатньо, щоби визначити, чи потягне спеціаліст роботу на проекті. Ми, як засновники та керівники, особисто проводимо співбесіду. Того, хто за цей час добре справляється з поставленим завданням та якісно його виконує, ми дуже раді прийняти у свою команду. Ми завжди чекаємо на сильних та сумлінних спеціалістів!

Щоби дізнатися докладніше про переваги роботи у «Всеосвіті», ми взяли інтерв’ю в її працівників.

Олексій, розробник, у компанії 3 роки

Інтерв'ю з роботодавцем: освітній IT-проект «Всеосвіта»

– Розкажіть про свій кар’єрний шлях на проекті.

– На той момент, коли я прийшов працювати в компанію, у мене вже був досить значний досвід роботи, але переважно з невеликими проектами. Робота тут дуже відрізнялася від усього, з чим я мав справу перед цим. З перших місяців моєї роботи керівництво уважно прислухалося до моїх ідей і завжди було готове впроваджувати найкращі з них. Мене завжди чули – і це дуже круто. Також тут майже немає монотонної роботи, постійно нові завдання, складні та цікаві, і немає такого, щоб день у день ми робили одне й те ж саме.

Окремо можна розповідати про особистості наших керівників. Іван Миколайович, наш головний бекенд розробник та керівник, – це, окрім іншого, ще й наш напарник, який завжди допоможе розібратися з питаннями, з якими не справляєшся сам. Мені завжди дуже подобалось, що в компанії до кожного добре ставляться не лише як до спеціаліста, а й як до людини, і завжди цікавляться особистими проблемами. Я такого ставлення  на попередніх місцях роботи ніколи не зустрічав, та й навряд подібне ставлення керівництва до працівників можна зустріти деінде. Нам завжди йдуть назустріч, регулярно переглядають заробітну плату в кращу сторону, забезпечують цікавою роботою, дають можливість долучитися до роботи над великим проектом, завдяки чому кожен спеціаліст відчуває себе тут, як риба у воді. А активне зростання компанії дає велику впевненість у завтрашньому дні.

– Назвіть 5 основних переваг роботи на «Всеосвіта».

– Хороше  ставлення  як до людини та спеціаліста;
– регулярний перегляд заробітної плати в кращу сторону;
– робота над великим проектом, що допомагає регулярно розвивати свої професійні навички;
– особистості керівників. Ми працюємо безпосередньо з ними в команді, вони наші напарники;
– дружній колектив.

Дмитро, розробник, 3 роки в компанії

Інтерв'ю з роботодавцем: освітній IT-проект «Всеосвіта»

– Розкажіть про свій кар’єрний шлях на проекті.

– За час, який я тут працюю, ми виросли в кілька разів, переїхали в крутий офіс на Подолі, а лави нашої команди формують усе більше висококласних спеціалістів, і це дуже круто! Мені подобається тут працювати, у нас щодня цікаві завдання та дуже комфортна атмосфера для роботи. Кажучи про «цікаву роботу», я маю на увазі далеко небанальні завдання та можливість постійно пробувати щось новеньке. Крім цього, особисто для мене важливе значення має колектив, у якому я працюю. Адже якщо він «не дуже», то якою б хорошою робота не була, нікому там не захочеться працювати. У нас у компанії колектив просто супер, ми спілкуємось і на роботі, і поза роботою, і за ці 2,5 роки, які я тут працюю, ще ніколи не відчував дискомфорту в спілкуванні з колегами.

– Назвіть 5 основних переваг роботи на «Всеосвіта».

– Дуже хороший колектив;
– зручний офіс;
– висока заробітна плата;
– домашня атмосфера в офісі;
– хороше керівництво.

Володимир, верстальник, у компанії 2,5 роки

Інтерв'ю з роботодавцем: освітній IT-проект «Всеосвіта»

– Розкажіть про свій кар’єрний шлях на проекті.

– За той період, який я тут працюю, мені особливо запам’яталося, наскільки стрімко тут відбувалися зміни, і те, як швидко компанія досягла успіху. Якщо говорити про саму роботу, то, звісно ж, мені завжди подобалось, що в компанії часто відбувається перегляд заробітної плати. Також подобається ставлення  керівництва до нас, як працівників. Вони знають кожного з нас, цікавляться нашим життям та завжди допомагають, коли ми цього потребуємо. А таке можна зустріти далеко не всюди. Крім цього, безперечною перевагою є наш офіс та його інфраструктура. Це не «оупен спейс», у кабінетах сидить усього по кілька співробітників. А у вільний час ми з хлопцями можемо зіграти в настільний футбол, або в приставку.

– Назвіть 5 основних переваг роботи на «Всеосвіта».

– Дружний колектив;
– хороше керівництво;
– висока заробітна плата;
– цікаві проекти;
– стрімке кар’єрне зростання.

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також