«Якщо людина хоче працювати, ми завжди даємо шанс»: інтерв’ю з власником компанії Projektanci Kariery Давидом Сейфертом

В останні роки все більше українців їдуть на пошуки кращого життя, обираючи роботу за кордоном. Багато з них стикаються із нечесними роботодавцями та повертаються додому ні з чим. Давид Сейферт – власник польського агентства з працевлаштування українців у Польщі Projektanci Kariery – розповів, як легально влаштуватися на роботу в сусідній країні, та що робити, щоб не стати жертвою шахраїв.

– Пане Давиде, чим займається ваша компанія?

– Наша компанія надає роботу людям, які цього потребують: починаючи з 2000 року, ми працевлаштували в Європі понад 10 тисяч осіб. Територіально компанія розташована в місті Ополе, що на півдні Польщі. Це дуже зручно, адже відстань до великих європейських міст – Берліна, Праги, Варшави та Відня – складає приблизно 400 км.

Власне, сам я родом теж з Ополе, і ще до заснування власного бізнесу, до 2000 року, працював на німецькі та голландські компанії, які давали роботу тисячам осіб. Усі ці люди отримали новий досвід, це покращило їх рівень життя. Тому я знаю, як важливо мати гарну роботу в стабільній державі.

Панорама Ополе

– Добре, але що ви робите в Україні?

– Ринок розширився, тому в минулому році я заснував фірму в Україні – «Projektanci Kariery Ukraina» з офісом у Харкові. Ми даємо роботу багатьом людям різних професій. Це прості робочі місця для некваліфікованих робітників, а також робота для фахівців: зварювальників, слюсарів, швачок, оббивальників меблів, операторів токарних верстатів, операторів навантажувачів.

Фірма працює тільки для нашої компанії в Польщі, тому ми направляємо людей лише до роботодавців, які гарантують своєчасну оплату, страхування, повернення податку – ми завжди працюємо легально.

– Чи вигідно зараз людям легально виїжджати на роботу за кордон?

– Так, це вигідно. Наприклад, за 2018 рік наші працівники отримали в середньому 1500 злотих у вигляді повернення податку від податкової інспекції. Окрім цього, польська установа сплачує 1000 злотих за кожну дитину – то немовби додаткова зарплата кожного року, приємний подарунок.

Звичайно ж, потрібно сплачувати податки і розраховуватися, ми робимо це для працівників. Без сплати всіх податків люди не зможуть отримати Карту Тимчасового Проживання (Каrta Pobytu), і ми теж допомагаємо їм в цьому питанні. Дозвіл на роботу від Воєводи або Карти Побиту наша компанія виготовляє протягом двох місяців.

Але важливо розуміти, що ми шукаємо людей, які не хочуть мати проблем і хочуть якомога довше працювати в Польщі. Ті, хто приїздить на короткий проміжок часу, і хочуть працювати без контракту, нас, як надійного роботодавця, не цікавлять.

– А якщо виявиться, що людина має надто низьку кваліфікацію?

– Це не проблема. Ми маємо школу для зварювальників, і якщо виявиться, що потрібно їх довчити, робимо це на місці. Також завжди діє правило: якщо людина не може бути прийнята до роботи, ми направляємо її до іншого підприємства. Можливість завжди надаємо, якщо людина дійсно прагне працювати.

– Багато компаній стягують сплату за послуги під різними приводами. Як це відбувається у вас?

– Ми не стягуємо ніяку сплату, тому що в нашому українському офісі діють європейські стандарти. Це означає, що кандидат без усіляких сплат буде обслуговуватись так само, як і в Польщі. Більш того, коли він повертається з Польщі в Україну, у нас в офісі може вирішувати питання, пов’язані з поверненням на роботу, оподаткуванням в Польщі, або інші, пов’язані з легалізацією перебування на території іншої країни і роботи там.

Наша перевага також полягає в тому, що ми безкоштовно допомагаємо з отриманням сертифікату польської резиденції, завдяки якому працівники мають гарантії, що вони не стикнуться з проблемою подвійного оподаткування.

– Звідки кандидат знатиме, що з питань пошуку роботи в Польщі краще звернутися саме до вас?

– Гарне питання. Дійсно, ліцензію на провадження господарської діяльності з посередництва у працевлуштуванні за кордоном має багато компаній, але, на жаль, це не гарантує їх чесності.

У Польщі наша компанія є членом асоціації OKAP – Об’єднання Роботодавців OKAP (Загальнопольський конвент агенцій праці), яка об’єднує найкращі міжнародні компанії з підбору персоналу. Вона існує більше 10 років, а моя компанія – 18 років. Це міцна гарантія того, що люди можуть почуватися безпечно.

– Чи можуть громадяни України працювати в Німеччині?

– Я думаю так, але тільки з січня 2020 року. Ми дуже близькі до інформації про німецький ринок. Знаю, що люди зацікавлені виїздом до Німеччини, тому ми намагатимемося також запропонувати там легальну роботу на дуже вигідних умовах. Поки що можна залишати в нас свої резюме.

– Які маєте цілі на наступні роки?

– Я хотів би збільшити кількість людей з України та інших країн Східної Європи, як-от раніше був набір поляків для роботи в Нідерландах. Тому багато роботи чекає на нас.

Запрошуємо до Ополе, міжнародного міста, дуже дружелюбного для іноземців!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також