Освіта розвиває будь-яку галузь. Для того, щоб ІТ-бізнес в Україні міг системно зростати, вітчизняним компаніям важливо навчати фахівців. Інвестування в талант інженерів не менше 1,5% річного доходу може дати значні результати, йдеться у дослідженні GlobalLogic.

Компанія займається освітою своїх співробітників і звітує, що кількість учасників зовнішніх заходів з 2017 року зросла у два з половиною рази, а тривалість освітнього процесу – утричі. За цей час виросла і кількість внутрішніх навчань – удвічі. Працівники GlobalLogic сьогодні приділяють освіті на 93% більше часу, аніж два роки тому.

«Основна проблема для пошукачів – нестача практики в реальних проєктах. Новачку потрібно сім років, щоб професійно вирости до позиції Senior. Навчання і менторські програми прискорюють цей процес», – говорить Ірина Кононенко, молодша віцепрезидентка, керівниця Talent Acquisition Group GlobalLogic в Україні.

За її словами, такі програми дають змогу новачку отримати необхідні для прибуткової роботи знання за три місяці, а без наставника він витрачає на це близько року.

«Зараз в GlobalLogic 5500 інженерів і відкрито майже 800 позицій. Наша мета – рости на 300 нових фахівців щомісяця, що неможливо без системного розвитку інженерних талантів як всередині компанії, так і на ринку», – додає Ірина Кононеко.

Освіченість інженерних фахівців сприяє розвитку ІТ-галузі в країні на 25-30%, а це означає додатковий приплив коштів у бюджет. У 2019 році сфера ІТ принесла Україні 4,17 млрд доларів доходу. До прикладу, це на 500 млн доларів більше, ніж приносить економіці експорт пшениці. До того ж ІТ-галузь постійно зростає. Адже вакансії у цій сфері постійно б’ють рекорди за кількістю та рівнем заробітної плати, попри коронавірусну кризу та зменшення кількості робочих місць.

НБУ звітує про збільшення цьогоріч експорту комп’ютерних послуг на 25%, якщо порівнювати з початком 2019 року. Якщо додати до даних росту ще освіченість інженерів, то можна спрогнозувати, що за результатами 2020 року експорті надходження перевищать 5 млрд доларів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!