Висока конкуренція на ринку праці, криза та чутки про повторне введення жорсткого карантину ніяк не підтримують тих, хто залишився без роботи і вимушений її шукати. Відчуття тривоги знижують самооцінку, зменшують ентузіазм і як результат отримуємо кандидата, що вважає себе ні на що не здатним – тож йому не вдається сподобатися жодному рекрутеру. Ми переконанні, що зберігати спокій вкрай важливо у будь-якій ситуації, особливо під час працевлаштування. Тому зібрали для вас поради, що допоможуть почуватися впевнено у буремні часи.

Спланований день

Ви повинні виробити чіткий розпорядок дня та дотримуватися його. Перегортування сторінок з вакансіями у піжамі в ліжку, під час сніданку чи між читаннями книги – не дадуть вам кращого результату. Плануйте свій день так, щоб у ньому вистачало часу для маленьких радощів, кропітких домашніх справ, прогулянок, спорту, занять з дитиною тощо. Займайтеся тим, що вас заспокоює та приносить задоволення – так ви менше концентруватися на негативі й легше подолаєте стрес від усього, що відбувається навколо. Обов’язково виділяйте час, який ви проведете за пошуком роботи, але це не повинен бути увесь ваш час.

«А що, якщо…?»

У стресових ситуаціях важко зупинити потік думок та перестати обдумувати найгірші сценарії розвитку подій. Але варто побороти це, аби не підкидати хмиз у багаття власної трагедії. Адже часто за обдумуванням негативного розвитку подій, ви пропускаєте важливі деталі, що допоможуть знайти розв’язання проблеми. Фокусуйтеся на позитиві – це допоможе звільнити ваш мозок від стресу, стати впевненішим та отримати бажану пропозицію про роботу.

Спілкування

Коли ви опинилися в полоні хвилювань від тривалого пошуку роботи, не варто залишатися там наодинці надовго. Не припиняйте спілкування зі своїми друзями та колишніми колегами. По-перше, вони допоможуть вам на деякий час відволіктися, змусять вас повірити в себе тощо. А, по-друге, вони можуть допомогти знайти роботу вашої мрії. Не варто недооцінювати нетворкінг як канал пошуку актуальних вакансій.

Психологи радять більше спілкуватися особисто, а не в соцмережах. Але за теперішньої ситуації особисті зустрічі часто можуть нести небезпеку. Тож, якщо ви все ж спілкуєтеся через інтернет, намагайтеся не проводити багато часу в соцмережах. Адже там ви можете наштовхнутися на ідеалізовану картинку високооплачуваної роботи мрії, яку, як вам здається, ви не зможете отримати ніколи. Така ідеальна реальність – не те, що потрібно вам зараз.

Кінцева мета

Коли вже виникає бажання опустити руки і залишитися безробітнім на все життя, згадайте про кінцеву мету. Ви можете хотіти знайти нову роботу, щоб отримувати більше і здійснити якісь матеріальні мрії, або нова робота наблизить вас до втілення кар’єрних планів або ж принесе задоволення – будь-що. Зосередьтеся на тому, що дасть нова робота і що ви втратите, якщо зараз опустите руки.

Кінець світу скасовується

Якщо кожну свою невдачу ви сприймаєте як катастрофу, то зберігати спокій під час тривалого пошуку роботи стає важче. Вам необхідно змінити своє ставлення до поразок і сприймати їх лише як проміжний етап на шляху до досягнення кінцевої мети. Якщо ви не отримали відповіді на відгук щодо вакансії – не значить, що ви нікому не потрібний нездара, а просто ваші компетенції не підходять лише для цієї роботи або ж ваше резюме не встигли розглянути і вже закрили вакансію. Ситуації трапляються різні й не варто все сприймати на власний рахунок. Тому кінець світу після невдалої співбесіди краще скасувати.

Здоровий сон

Для мінімізації згубного впливу стресу особливо важливо висипатися. Під час повноцінного сну мозок перезавантажується та відгороджує вас від негативу минулого дня. Не дарма кажуть: «Ранок вечора мудріший». Після нічного відпочинку вчорашній провал на співбесіді вже не здаватиметься таким катастрофічним і ви з новими силами зможете поринути у пошук роботи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!