Kids-friendly: 8 історій компаній, дружніх до дітей

Міжнародний день захисту дітей в Україні традиційно відзначається 1 червня (починаючи з 1998 року). Зазвичай у цей день більшість компаній організовують різноманітні розважальні заходи та активності для дітей: конкурси з подарунками, концерти, виставки тощо. Адже розвивати та підтримувати сімейні цінності – дуже важливо.

Редакція The Point поспілкувалася з компаніями, які піклуються про дітей своїх співробітників і не лише, та підготувала 8 історій на основі розповідей.

KIDDISVIT

«У компанії є традиція – вітати кожного співробітника з народженням дитини, даруючи сертифікат, який можна обміняти на підгузки або іграшки. На корпоративному порталі у Bitrix24 та у чаті Telegram-каналу компанії HR-відділ вітає кожного співробітника із днем народження його дитини. На День Святого Миколая діти співробітників компанії отримують подарунки», – зазначає Павло Овчинніков, співзасновник та СЕО групи компаній KIDDISVIT.

День захисту дітей в компанії у «докарантинні» часи проходив у форматі свята. Дітей співробітників запрошували в офіс або організовували спільний інтерактивний пікнік разом з усім колективом на природі. Влаштовували конкурси з музикою та іграми, спортивні змагання.

Впродовж багатьох років компанія співпрацює з будинками сімейного типу й отримує листи від вихованців, у яких вони пишуть про омріяні подарунки. Кожен співробітник обирає собі лист до Святого Миколая та купує те, що замовлено.

«Із перших днів роботи компанії її співробітники брали участь у багатьох благодійних проєктах, а потім виникла ідея самостійно створити щось значуще для міста та дітей, які потребують допомоги», – наголошує Павло.

Ідея втілилась у проєкт благодійної установи «Центр реабілітації, фізичної терапії та інклюзивного навчання ім. Святого праведного Іоанна». Наприкінці 2019 року було відкрито Іоаннів Центр реабілітації для дітей з усієї України, які мають неврологічні захворювання та порушення опорно-рухового апарату.

Цього року компанія до Дня захисту дітей влаштувала дитяче свято для пацієнтів «Центру реабілітації, фізичної терапії інклюзивної освіти ім. Святого Іоанна Кронштадтського» та діток співробітників групи компаній KIDDISVIT та MYplay. У програмі свята були активні види спорту – катання на самокатах, баскетбол, футбол, мильні бульбашки, корисна руханка, смаколики, конкурси малюнка на асфальті, благодійний ярмарок.

Під час першого локдауну, навесні 2020 року, на Великодні свята компанія вітала дітей медиків, а також запустила челендж для бізнесу #підтримайлікарівгероїв. Так діти, батьки яких працюють у Дніпропетровській міській клінічній лікарні № 21 ім. професора Є.Г. Попкової, та діти лікарів Олександрівської лікарні (м. Київ), отримали подарункові набори до Великодня. Окрім подарунків компанія оплатила ремонт апарату штучної вентиляції легень, який вийшов з ладу в Дніпропетровській обласній дитячій лікарні.

ASBIS-Україна

У листопаді 2020 року компанія проводила конкурс  дитячих малюнків на тему: «Мій тато/мама в ASBIS», в якій взяли участь діти співробітників. Юні художники надіслали понад 35 робіт, кожен малюнок – шедевр! Після чого компанія влаштувала виставку в офісі «ASBIS очима дітей». Всі роботи були яскравими, красивими та відповідали тематиці конкурсу.

Фото надані компанією ASBIS-Україна

Чудово, що компанія, в якій працює тато або мама – це привід пишатися дитині. Всі дітки та їхні батьки отримали приємні подарунки.

Forward Bank

У родині Forward Bank 487 дітей співробітників та близько 30 вихованців дитячого будинку «Чебурашка», якими банк опікується з 2015 року. Діти співробітників беруть активну участь у житті банку. Щороку, починаючи з 2013, банк проводить навчально-розвивальні заходи для дітей, зокрема, уроки фінансової грамотності для малечі, тренінги особистісного росту для підлітків, квести та екскурсії на робочі місця співробітників. Діти беруть активну участь у спортивних заходах, індивідуальних та сімейних забігах на різні дистанції.

Марина Супрун, начальник Управління з роботи з персоналом, зазначає: «Традиційно ми проводимо два творчих конкурси щороку: весняний сімейний конкурс та новорічний. Діти готують малюнки, творчі композиції, новорічні ялинкові прикраси, фото яких ми викладаємо на внутрішній портал. Співробітники не тільки віддають свої голоси за прекрасні творчі роботи, а й можуть придбати вподобану роботу на благодійному онлайн-аукціоні, чим допомагають закупити подарунки вихованцям дитячого будинку.

До «Чебурашки» зазвичай ми навідуємося 4 рази на рік, на Великдень привозимо смаколики та паски, на День захисту дітей організовуємо або поїздки дітей до аквапарку, або родинний пікнік, та навчаємо дітей фінансової грамотності. На 1 вересня забезпечуємо дітей усім необхідним для школи на новий навчальний рік, на день Святого Миколая готуємо кожній дитині омріяний подарунок, про який вони пишуть нам у листі. Для дітей співробітників разом з вихованцями дитячого будинку ми даруємо квитки на новорічну дитячу виставу та разом святкуємо Новий рік великою родиною банку. До речі, згідно колективного договору, який діє у банку, батьки дітей першокласників та випускників мають додаткові дні відпустки, щоб провести ці важливі дати разом з дітьми».

Наприкінці 2020 року банк провів творчий конкурс «Цінності Forward Bank очима дітей».

«Від учасників конкурсу ми отримали прекрасні корпоративні календарі з малюнками дітей на 2021 рік, а кожна дитина разом з цукерками до новорічних свят отримала унікальну книжку-розмальовку з малюнками учасників конкурсу, розмальовками та аркушами для малювання своїх унікальних творів», – розповіла Марина.

Coca-Cola HBC в Україні

Компанія піклується про дітей співробітників вже понад 20 років. «Одна команда – одна сім’я», – лейтмотив нашої копроративної культури. Саме тому ми постійно поліпшуємо та розвиваємо програми, спрямовані на турботу та залучення родин співробітників», – зазначає Наталія Пинтя, директор департаменту персоналу Coca-Cola HBC Україна, Вірменія та Молдова.

«Ми проводимо майстер-класи за різноманітними напрямами для дітей різного віку, завжди даруємо приємні подарунки на свята та влаштовуємо івенти. Компанія радіє можливості розвивати таланти дітей співробітників, тому організовує окрім майстер-класів, ще й змагання для дітей, наприклад, конкурс малюнків.

З впровадженням карантину ми зупинили офлайн-активності, але нам вдалося максимально адаптувати їх до онлайн-формату. Ми завжди знаходимося в пошуку цікавих та захопливих форматів, що дозволяє нам підтримувати зацікавленість з боку діток. Наприклад, цього року провели для дітей співробітників новорічну онлайн-виставу за участю запрошеного театру та аніматорів», – наголошує Наталія.

«Контінентал Фармерз Груп»

Впродовж декількох років спільно з Національною скаутською організацією України «Пласт» компанія проводить перед Великоднем серію майстер-класів з писанкарства в рамках щорічної акції «Великодня веселка». Частина майстер-класів проводиться для дітей співробітників, але не забувають і про мешканців сіл, де працює компанія. Організація бере на себе придбання необхідних матеріалів, витрати на логістику та приємні подарунки для учасників. Мета – залучити молодь до традицій, популяризувати українські звичаї. Також намагаються дати можливість школярам реалізувати себе у новому виді творчості. У День Святого Миколая щорічно вітають діток працівників компанії наборами солодких гостинців.

Серед нововведень – екскурсії на виробничі потужності компанії. Запрошують малюків відвідати робочі місця їх батьків і дізнатися більше про професії. Цього року такі екскурсії пройшли на виробничій базі «Вирів» та одному з елеваторів. Ця ініціатива дуже подобається багатьом родинам, тож планують і надалі проводити такі заходи.

Пандемія, звичайно, вплинула на проведення заходів. Зокрема, майстер-класи та екскурсії проводились з урахуванням усіх карантинних обмежень.

EDS

Компанія давно приділяє увагу дітям, зокрема, дітям своїх співробітників, дітям-сиротам, дітям з особливими потребами. За словами керівника з роботи з публікою компанії Гліба Трофимчука, новорічний подарунок кожній дитині до Нового року – це must have.

Допомагають і дітям з тих регіонів, де працюють побудовані компанією сонячні електростанції. Наприклад, у 2020 році група дарувала цінні подарунки дітям-переможцям конкурсу на кращий відеоролик на тему екології, який проводила Покровська територіальна громада. Також компанія залюбки проводить екскурсії на виробничі потужності для школярів, яким ось-ось доведеться обирати майбутню професію.

Фото надане компанією EDS

Linkos Group

Компанія щорічно влаштовує розважальні активності з подарунками для дітей співробітників різного віку. Це цікаві майстер-класи: творчі, науково-дослідні, розписування пряників, футболок, шоу сухого льоду, створення новорічних віночків, конкурси-вікторини. І навіть пандемія не стала цьому на заваді, хоча, звісно, і внесла деякі корективи у формат святкувань.

Олена Хмара, HRD Linkos Group, зазначає: «Цьогоріч ми не збирали дітей в офісі, але все одно знайшли спосіб потішити їх. Новорічною поштою кожному надіслали подарунковий набір, в якому була гра UNO Emoji, M&M’s та кольоровий картон. І оголосили конкурс на найкреативнішу емоцію, яка передавала б настрій свята в родині. Діти викладали з M&M’s свої емоції на картоні, батьки долучилися до цього челенджу, а у декого навіть домашні улюбленці доклали свої лапки. Фото викладали у корпоративній групі у Facebook. Тих, що набрали найбільшу кількість лайків, нагородили сімейною фотосесією. А всім дітям подарували подушки-смайли.

У 2020 році до Дня Святого Миколая дітки приходили в офіс, їх зустрічали аніматори — герої мультфільму «Крижане серце», компанія організувала фотозону, майстер-класи і льодове шоу.

У рік Свині (2019 р.) робили загін справжніх маленьких свинок та конкурси для малечі. Періодично проводимо конкурси малюнків. Кожну дитину вітаємо та даруємо подарунки. Організовуємо День батьків на роботі: проводимо екскурсію, показуємо робоче місце батьків, після чого накриваємо солодкий стіл. Присвячуємо цьому цілий день».

Також компанія підтримує КНП «Обласний спеціалізований будинок дитини» Житомирської обласної ради (м. Новоград-Волинський). До Дня Святого Миколая подарувала систему для зволоження та очищення повітря, ортопедичні протипролежневі матраци з компресором. Щорічно компанія збирає кошти і закуповує підгузки, засоби гігієни, спеціалізоване харчування.

Агентство нерухомості «Благовіст»

Компанія піклується про дітей консультантів, які співпрацюють з організацією, з 1994 року. Закуповує та дарує подарунки дітям до Нового року, Дня Святого Миколая, проводить виїзні корпоративи на природі. Діти мають можливість активно провести час та порозважатися разом з батьками на свіжому повітрі: дітлахам подобається спортивний та драйвовий відпочинок, наприклад, у мотузковому парку, пограти у настільний та міні-футбол, а після – смачно попоїсти на пікніку.

Фото надані компанією «Благовіст»

Попри пандемію та карантин компанія продовжує дарувати дітям свято – закуповує подарунки до свят. А виїзні розважальні заходи на природі в період карантинних обмежень довелося призупинити. Сподіваються, що майбутньому цю гарну традицію можна буде відновити та весело проводити час разом, адже позитивні емоції та щасливі очі дітей – це безцінно!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також