Погода за вікном показує, що до справжньої весни ще довго, а значить нас чекає багато вільних вечорів, які зовсім не хочеться проводити на вулиці. Якщо за період лютих морозів ви вичерпали всі ідеї занять з дітьми після завершення робочого дня, то ми пропонуємо безпрограшний варіант – читання. Зібрали у добірку книги, які ідеально підійдуть для сімейних читань. Обирайте ту, що вам до смаку, та занурюйтеся у дитинство разом з малечею.

«Якого кольору поцілунок» Росіо Бонілла

Історія про маленьку дівчинку Мінімоні, яка дуже любить малювати, але ніяк не може знайти потрібний колір, щоб намалювати поцілунок. Книга наповнена яскравими кольоровими картинками, тому точно сподобається малюкам і допоможе закріпити знання у вивченні кольорів. Але основна її мета – практика близькості. Тому дітям краще читати з батьками.

Вік: від 3 років і до самої старості.

«Таємний сад» Френсіс Бернетт

Відома англійська письменниця Френсіс Бернетт ще на початку минулого століття написала книгу, яка досі захоплює і дітей, і дорослих. Головними героями книги стали дівчинка Мері та хлопчик Колін. Їх об’єднує непростий характер та досвід смерті батьків. Цікаво спостерігати за змінами в саду, які діти роблять власними руками, та порятунком, який несе сад для дітей.

Дорослим книга буде корисна, щоб зрозуміти, яку шкоду для дитини несе ігнорування її потреб, а яку – гіперопіка.

Вік: від 9 років.

«Що б не трапилося» Дебі Гліорі

Добра дитяча книжка, яка дає зрозуміти малечі, що батьки будуть її любити завжди. Основний її посил: «Навіть якщо ти станеш зеленою комашкою, я буду тебе любити, мені не буде страшно». Особливо цілющою для батьків і дітей стає під час кризи трьох років, коли діти випробовують батьківську любов на міцність, і можуть подумати, що їх перестануть любити, якщо вони не будуть їсти зранку кашу.

Вік: від 0 років, але краще розуміється все ж ближче до 3.

«Роня, дочка розбійника» Астрід Ліндгрен

Астрід Ліндрген авторка відомих творів «Пеппі Довгапанчоха» та «Карлсон», але у її доробку є й інші книги, обов’язкові до прочитання з дітьми. «Роня, дочка розбійника» – пригодницька історія про дівчинку, що була дочкою наймогутнішого розбійницького отамана лісів і гір. Це своєрідне дитяче поєднання пригод Робіна Гуда та кохання Ромео і Джельєте, але з гарним кінцем.

Вік: від 6 років.

«Щоденник слабака» Джеф Кінні

Книга стала бестселером у США, хоча першочергово не задумувалася як книга – автор просто записував кумедні історії. Розповідь подана від учня середньої школи як його щоденник. У книзі поєднується текст зі своєрідним набором лексики типового школяра з коміксами. Видання буде до вподоби тим, хто не любить моралізаторство та солодкі історії про любов зайчиків та вовчиків.

Вік: від 9 років.

«Не в капусті і не лелека» Анна Герцог

Книга на тему, яку більшість батьків стараються довго обходити стороною, – появу на світ людини. Головні герої чекають на братика чи сестричку, який живе у мами в животику. Їм страшенно цікаво, як він туди потрапив, чи падає йому на голову їжа, коли мама їсть, та багато іншого для них незрозумілого. Книга делікатно пояснює все, що потрібно знати малечі цікавими розповідями і картинками, щоб наприкінці книги вони могли радіти появі нового члена сім’ї.

Вік: від 6 років.

«Що робити, коли…», «Що робити, коли… 2» Людмила Петрановська

Про психологиню Людмилу Петрановську чули, мабуть, всі молоді батьки. Окрім книг для дорослих про дітей, вона випустила і видання, що допоможе малюкам знайти правильні рішення у складних ситуаціях, які можуть нести небезпеку. Перша книга направлена для молодших дітей, які тільки дізнаються про небезпеки світу, друга – для тих, хто може сам приймати рішення, хто повинен вміти оцінювати ризики.

Книги обов’язкові для ознайомлення, щоб малеча не втрапила в пастку через власне незнання.

Вік: від 5 років; від 7 років.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!