Куди «втікають» гроші: витрати, яких ви не помічаєте, та способи їх уникнення

Ви коли-небудь помічали, що не залежно від зростання чи зменшення вашого заробітку, значних заощаджень робити не вдається? Хіба що стабільно ростуть витрати і потреби. Із підвищенням або появою нової роботи, з реклами модного фітнес-клубу до вас починає лагідно посміхатися персональний тренер; зі смартфону, який, здається, давно пора обновити, привітно блимає таксі-додаток, яким ви все частіше користуєтеся останнім часом, і взагалі – хочеться он той тренч і лофери до нього?

Це відбувається тому, що зростання потреб і «хотілок» завжди випереджає ріст прибутків. Без системного підходу та порад фінансових консультантів, які ми для вас зібрали, грошей завжди не вистачатиме. Давайте рахувати!

1. Зафіксуйте прибутки і видатки за місяць на папері або в одному з додатків, з обліку фінансів.

Додатки на смартфоні дійсно зручні, бо дозволяють вносити витрати «не відходячи від каси». Після цього порахуйте обов’язкові щомісячні витрати: комунальні рахунки, проїзд, харчування, ліки і т д. Тепер порахуйте, суму, що залишається від заробітку. Це допоможе вам оцінити доцільність витрат та ваш «прожитковий мінімум». Якщо ваш баланс на нулі або навіть у мінусі, ви маєте два шляхи: більше заробляти або скоротити витрати.

2. Подумайте про прибуток, який ви могли б відносно легко організувати – наприклад здавати в оренду нерухомість.

Помножте цю суму на 6 місяців і оцініть потенційні заощадження. Якщо ви не можете відкладати 25-30% від місячного прибутку – докладіть зусиль до пошуку додаткового джерела заробітку.

3. Складіть «список бажань» – тобто те, що мотивуватиме вас відкладати гроші та заощаджувати.

Визначте часові межі реалізації бажань. Без них досягати мети буде набагато складніше.

4. Визначте пріоритети та скоротіть видатки. Статті витрат, що підлягають скороченню, найчастіше наступні: походи у кіно та ресторани: дивимося фільми вдома з друзями, готуємо за новими цікавими рецептами; щоденна кава з собою: кидаємо каву, бо це шкідливо та не екологічно, або вчимося варити вдома та беремо з собою в термосі; одяг: купуємо одяг завчасно на знижках або на секонд –хенді, обмінюємося набридлими речами із друзями; косметичні та побутові продукти: обираємо у магазині – купляємо в Інтернеті ( там на 20-30% дешевше); їжа: передивляємося меню – можливо варто відмовитися від делікатесів, готувати та купляти не більше, аніж можна з’їсти. У робочий час, якщо не має можливості брати їжу з собою – користуватися послугою бізнес-ланчу.

Не йти до супермаркету без списку покупок та на голодний шлунок; розваги: відвідувати безкоштовні лекції, концерти,семінари; платні додатки: передивіться підписки свого акаунту та видаліть музичні або інші додатки, якими ви рідко користуєтеся, але за які щомісячно сплачуєте; відпочинок: обирайте бюджетні варіанти, не туристичні маршрути, купуйте білети за пів року; машина: вчіться робити дрібний ремонт машини власноруч, якщо купуєте – купляйте влітку або взимку, тобто не у сезон, обирайте не нову машину.

5. Створіть рахунок або карту, з якого вам не зручно буде знімати кошти.

Залиште свій «прожитковий мінімум», а решту покладіть на нього. Пам’ятайте: грошей у вільному доступі та без певної цілі бути не повинно. Саме ці гроші потенційно полетять на вітер.

6. Не беріть кредити.

Якщо ви візьмете калькулятор та порахуєте суму переплати за купівлю телефону або пральної машинки, ви зрозумієте доцільність відкладання грошей наперед – кількість процентів за кредитом нерідко складають 40-60% річних! Якщо ж ви все ж таки вирішили взяти кредит, врахуйте джерела погашення кредиту у випадку екстреної ситуації; беріть кредит тільки у валюті вашого основного заробітку, бо курс валюти нестабільний і в результаті ви будете змушені виплачувати подвоєну суму; врахуйте ризики пов’язані з нерухомістю, яку ви залишаєте під заставу.

7. Організуйте зручну для себе систему обліку фінансів.

Зберігайте гроші у надійному, перевіреному місці. Для депозиту обирайте банк з першої 10-тки за рейтингом активів. Зберігайте гроші у двох різних іноземних валютах. За бажанням використайте послугу автоматичного відрахування певної суми з вашого банківського рахунку на ощадний рахунок – психологічно таким чином відкладати гроші буде легше.

8. Використовуйте послугу «копілки», що надають деякі банки.

Кожного ранку сума на вашій картці округлюватиметься до округленої цифри, а решта переводитиметься на рахунок вашої «копілки».

9. Не купляйте нічого на вулиці.

Ні води, ні цигарок, ні шаурми. Передивіться свій мобільний тариф – можливо замість 200 гривень вам буде достатньо тарифу за 50. Продайте речі, які не використовували останні 2 роки: соковижималку, пароварку, домашній тренажер, що не виправдав сподівань, прикраси, що ви не вдягаєте, і не вдягнете.

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також