Вік чи професіоналізм? Як розв’язують проблему ейджизму в компанії Київстар

Що вам відомо про ейджизм та упередженість зі сторони роботодавців? Особливо це болюче питання для людей, які перетнули вікову межу 35+. Такі спеціалісти можуть багато розповісти про свої відчуття, коли людину «відбракували», навіть не дізнавшись про її знання та уміння. Відмова, яка базується на вікових критеріях не просто ображає, вона робить людиною вразливою, забирає віру в себе.

Світлана Кончаніна

«Встановлюючи вікові чи якісь інші особистісні обмеження, роботодавець робить гірше, в першу чергу, собі. Адже вік не говорить про рівень кваліфікації кандидата, його мотивацію чи відданість справі. І щоб довести це компаніям-роботодавцям, ми розпочали незвичний для українського ринку праці проєкт: стажування для «дорослих» спеціалістів, які з тієї чи іншої причини на довгий час випали з кар’єри і не можуть її відновити. Цей проєкт – Returnship», – ділиться Світлана Кончаніна, начальник відділу із залучення талантів Київстар.

Returnship – унікальна для України корпоративна програма, спрямована на протидію віковій дискримінації на ринку праці.

Стажування та адаптація до нових технологій для «дорослих» спеціалістів дозволяє їм повернутись до активної трудової діяльності після довгої перерви:  «творчої відпустки», декрету, вимушеної перерви через необхідність доглядати за хворими, інша можливість – змінити напрямок роботи і знайти себе у новій професії.

26 лютого відбувся другий випуск стажерів програми, яка діє з 2019 року. Цьогоріч для участі у проєкті були відібрані 15 стажерів, троє із них отримали пропозицію приєднатись до команди Київстар. Програма була дещо змінена щодо попереднього року: стажування продовжили з двох до чотирьох місяців, як і всі процеси в компанії, воно відбувалося у віддаленому режимі. Водночас акцент на навчання, самовдосконалення та повернення віри у власний професіоналізм лишився незмінним.

«Returnship – оплачуване стажування, стажери офіційно приймаються до штату та отримують зарплату. Акцент ми робимо на навчанні, розвитку особистісних та менеджерських рис. За результатами програми учасники отримують рекомендаційні листи від Київстар. За наявності вакансій та відповідності кандидата посаді ми запрошуємо стажерів до колективу на постійній основі», – говорить Світлана.

У Київстар говорять, Returnship – win-win програма. Стажери отримують  шанс повернути впевненість та віру в себе, підвищити самооцінку, професійно реалізуватися. Київстар отримує мегалояльних, мотивованих та ефективних співробітників  на різні позиції.

Людмила Кузьомко

Людмила Кузьомко, яка проходила стажування в HR Дирекції, до приходу на проєкт Returnship мала освіту економіста і нетривалий досвід роботи, а після цього багато років віддала дітям та родині: «Діти вже виросли, а я рішуче налаштована відновити соціальну активність та професійне життя. Програма від Київстару Returnship — це ідеальний шанс для мене, як для людини, яка мала дуже велику перерву в кар’єрі. Програма дала можливість відразу зануритись у робочий процес, здобути нові знання та сучасні навички. Returnship надає можливість людям відновити кар’єру, маючи колосальну підтримку всієї команди».

У зв’язку з пандемією стажування за програмою Kyivstar Returnship цього року проходило дистанційно. Відповідно, компанія розробила нову програму адаптації, щоб полегшити онбординг. Аби стажери могли максимально відчути компанію та заглибитись у бізнес-процеси, вони проходили додаткові лекції та тренінги: Big Data, маркетингові комунікації, фінанси та аудит, ІТ, New Business Stream, Digital, дизайн, СЕМ, а також тренінги з особистісного розвитку тощо.

Анна Кадиш

«До проєкту Returnship я шукала себе, суміщала це з декретом, — ділиться своєю історією учасниця стажування, Анна Кадиш. – У кожної людини є потенціал, якщо його правильно спрямувати, він обов’язково дасть результати. Тому я вирішила взяти участь у програмі. Найскладнішим для мене виявився карантин та віддалена адаптація. Велика подяка Київстар, який організував офіс вдома, моєму бадді, який допоміг впоратись з адаптацією та задавав темп, та, звісно, колегам з усіх секторів, які завжди були готові допомогти. А ще – навчальним ресурсам Київстар немає меж!»

Новачків у Київстар супроводжує бадді — досвідчений співробітник-наставник, який допомагає стажерам зрозуміти процеси і стати частиною колективу. Такий бадді є і у кожного стажера.

Інеса Роговська

Інеса Роговська, стажерка PRдепартаменту ділиться: «Мені, напевно, пощастило, у мене було два бадді. Перша – Анна Крініцина, мега спеціаліст, яка може за лічені хвилини вирішити будь-яке організаційне питання, спрямувати, до кого потрібно звернутись, щоб організувати процес. Друга – випускниця першого стажування Returnship – Бондаренко Вікторія – справжній спеціаліст своєї справи. Віка допомогла мені зрозуміти функціонал, і, як наслідок, проявити себе».

Олександра Чигирин

Досвідом зміни напрямку діяльності ділиться Олександра Чигирин, стажерка департаменту взаємовідносин з клієнтами: «Я «поплавала в різних річках», і отримала різноманітний досвід. Упевнена, що весь він – корисний. Працювала у школі педагогом-організатором із підвищенням до методиста району; промоутером у рекламній агенції; бухгалтером і аудитором;  була у декретній відпустці, займалася вихованням дитини та переосмислювала свій професійний життєвий шлях; працювала помічником керівника та спробувала себе як HR Generalist невеликої компанії.

Зрештою, зрозуміла, що кожна сфера окремо не повною мірою відповідає тому, що я хочу, можу і вмію робити для суспільства, людей, компанії, у якій планую працювати. Це наче пливти і гребти лише однією рукою. Я прагнула об’єднати різні здобуті здібності й досвід у тому, що дійсно мені цікаве. Виникла думка, що така діяльність нагадує роботу проєктного менеджера. Про проєкт Returnship дізналася від подруги. Я подумала, що Київстар велика й потужна компанія. Такий досвід роботи безумовно стане в пригоді на шляху до самовдосконалення і пошуку роботи мрії».

За два роки проєкту в Київстар стажувалися 24 особи, 10 із яких стали частиною команди Київстар. Наразі компанія працює над тим, щоб залучити до проєкту інших роботодавців. Ініціатива взаємовигідна, стверджує Світлана Кончаніна: «Через страх чи упередження щодо віку компанія може втратити гарного та, це дуже важливо, – мотивованого професіонала. Київстар започаткував чудову програму і закликає долучитись до неї інших відповідальних роботодавців. Ми готові ділитися досвідом та підтримувати можливими доступними засобами ініціативи. Навіть стажування 3-5 людей – це уже крок до зміни загальних рис ринку праці».

Переглянути вакансії компанії Київстар

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!