Спеціально для The Point ми розпитали в колег із VOKI Games, чи можливо ефективно працювати з дому поруч із п’ятьма дітьми? Як проводити наради в присутності малечі та які кумедні випадки траплялися за час дистанційної роботи?
Всі поради зібрали в корисні лайфхаки від досвідчених батьків.

VOKI Games міжнародна геймдев-студія, розробник мобільної гри Manor Matter, яка входить в ТОП-3 в жанрі Hidden Objects. Компанія надає можливість співробітникам працювати з будь-якого куточка світу віддалено, відвідувати офіс або ж міксувати формати.

Юля Пахомова,
Marketing Creatives Lead Artist,
мама 6-річної дівчинки

Дайте дитині попрацювати разом з вами 

Якщо батьки працюють вдома, діти обов’язково цікавитимуться тим, чим вони займаються – цим інтересом не можна нехтувати. Наприклад, донька спостерігає за процесом моєї роботи, як зі скетчу народжується промальовка, а потім – анімується. Її захоплює процес. Тому ми любимо працювати разом за одним великим столом. Я запитую у Лесі, як вона б намалювала персонажів гри або її рівні. І вона з захопленням починає малювати дитячі скетчі. Творчі завдання чергуються з роботою над шкільним домашнім завданням.

Перерва на обійми 

Діти потребують нашої уваги. Та й працювати без перерв вісім годин неможливо. Тому у нас з’явився маленький сімейний ритуал – «перерва на обіймашки». Леся сама підбігає і обіймає, коли бачить, що в мене немає онлайн-мітінгу. Якщо ж у мене є зустріч, то донька все розуміє – вона бачить, що у мами увімкнена камера, тому грається самостійно. Коли ж донька була маленькою, і мамі треба було провести онлайн-зустріч (в декреті працювала на фрілансі), то на допомогу приходив чоловік.

Творчий інвентар завжди напоготові 

Донька дуже любить творчість: із задоволенням розфарбовує, грається з тістом для ліплення. Зараз ми купуємо набори для творчості, де дитині потрібно щось самостійно розфарбувати, скласти, зліпити із готових матеріалів. Вона вже підросла, тому рідше приходить за порадами, у що погратися.

Планування 

Разом з чоловіком ми плануємо день та підлаштовуємо наші графіки. Зазвичай до школи відводжу Лесю я, чоловік у цей час вже на роботі. Заняття закінчуються приблизно в обідній час, тому забираємо по черзі. На гурток доньку відводить чоловік, в нього робочий день закінчується раніше. Після 18:00 у нас час для сім’ї.

Можливість працювати віддалено була для мене одним із критеріїв вибору компанії, коли я шукала роботу після декрету. Завдяки цьому зараз я можу відводити та забирати доньку зі школи, проводити з нею більше часу. Колеги з розумінням ставляться до батьківських ситуацій. Наприклад, я попереджаю, коли мені потрібно відлучитися і забрати доньку зі школи, і в цей час ніхто не буде вимагати проведення мітінгу. Ми плануємо дзвінок на пізніший час.

Олександр Цивінський,
VFX, 2D Animator,
батько п’яти дітей
(донькам 20 та 18 років, синам 14, 11 та 7 років)

Обєднання справ

У мене п’ятеро дітей різного віку. Більшість вже попідростали, тому самі відвідують різноманітні гуртки, навчальні заклади. Але раніше ми продумували логістику таким чином, щоб за один раз завести дітей на заняття, а потім «зібрати всі яблука в одну корзину».

Діти – це стимул моєї роботи. Як батько, я хочу дати дітям максимум можливостей для розвитку їх вмінь та навчання. Із задоволенням стежу за спортивними успіхами хлопців, відвідую змагання. Радію вокальним здобуткам доньки, яка навчається народному співу. Успіх дітей стає для мене ще більшою мотивацією в роботі.

Вміння концентруватися

Зайвий шум мені абсолютно не заважає. Я можу працювати у будь-якому місці. Раніше, до роботи в VOKI Games, сім років був на фрілансі, і коли чекав дітей із тренування, то міг зайти і попрацювати в людному кафе або ж навіть у машині. Головне – возити з собою ноутбук та мати хороший інтернет. Концентруватися над робочими завданннями під фільм чи дитячий мультик – це вже звичка. Інколи додатковий шум навіть слугує фактором, що стимулює в роботі.

Час для сімї 

Аніматори – це люди, які в переважній більшості роботологіки. Вони часто працюють в суботу та неділю. Але для себе я вирішив не працювати у вихідні. Це час для сім’ї. На вихідних ми часто їдемо за місто, де своїми силами зводимо невеликий будинок. Там у нас є пасіка. Ми всі разом працюємо над якимось спільним завданням, багато спілкуємося з дітьми. Для мене – це дуже цінний час. Діти швидко виростають.

Підлаштовуватися та допомагати одне одному

Моїм старшим донькам вже 20 та 18 років. Старші допомагають із молодшими. Ми піклуємося одне про одного, підлаштовуємося так, щоб усім було зручно. Часто логістика – хто і де проводить зустрічі – сама вибудовується. Хоча інколи трапляються і курйозні ситуації. Так, в період дистанційного навчання був випадок, коли майже всі були на онлайн-зустрічах, і єдиним тихим місцем для мітінгу стала ванна кімната.

Віра Бородай,
Head of QA Department,
мама 10-річної дівчинки

Розвивайте самостійність

В дитині важливо розвивати самостійність, розказувати, як вийти з тієї чи іншої ситуації. Наприклад, навчити, як діяти у випадку проблем з підключенням під час онлайн-занять, як перезавантажити ноутбук або ж підключитися з телефону. Звичайно, багато чого ще залежить від віку. Моїй доньці вже 10 років, тому у багатьох моментах вона вже не потребує супроводу: може самостійно підготувати все необхідне для занять, підключитися до онлайн-конференції, потім зробити уроки і погратися з дітьми у дворі (у нас закрита територія житлового комплексу), а коли зголодніє – приготувати собі сендвіч. Розвиваючи самостійність, діти вчаться не панікувати та знаходити вихід із різних ситуацій. Водночас це дозволяє батькам менше відволікатися під час робочого дня.

Спільні заняття

Донька допомагає мені готувати. Разом це виходить швидше. Ще ми можемо вдвох виконувати вправи, коли в неї онлайн-урок фізичної культури – це і корисно, і весело одночасно. В період карантину ми любили разом виходити в обідню перерву на вулицю, щоб подихати свіжим повітрям, трохи відпочити або ж пообідати в кафе.

Розповідайте дітям про роботу 

Донька знає про роботу тестувальників. Але розповідаю їй не лише про свою, а й інші професії. Це розширює її кругозір та допомагає зрозуміти ще краще сферу роботи батьків. У нас був період, коли Саша хотіла стати касиром в супермаркеті, бо дуже любила ходити за покупками разом із дідусем. Потім була мрія стати поліцейським.

Зараз донька цікавиться ІТ-сферою. Вона декілька разів вже була в офісі, де познайомилася з роботою колег – як художники створюють графіку, як збирають її в одне ціле. Пам’ятаю, коли у компанії був День дітей і малечі розповідали про роботу багатьох спеціалістів. Тоді вона відкрила для себе професію аніматора. Адже раніше думала, що аніматори – це люди, які розважають дітей на святах. Зараз вона обирає чим зайнятися, бути тестувальником або ж освоїти професію художника.

Переглянути всі вакансії VOKI Games