Чи є у вашому оточенні люди, які прагнуть та вміють жити, отримуючи водночас максимум насолод? Так, можливо вони трохи відрізняються від основної маси людства, бо далеко не кожна абсолютно здорова та успішна людина вміє насолодитись власними здобутками…

Наші сьогоднішні герої можуть бути занадто активними, виглядати молодше своїх років, мати здорове почуття гумору або бути просто мовчазними філософами. Але є в них є загальна риса: всі вони прагнуть, а ще важливіше, вміють здобувати від життя кайф і роблять це з успіхом. Причому здобувають вони насолоду у різних сферах життя: один любить добре, зі смаком попоїсти, другий радіє сімейним та дружнім відносинам, третій насолоджується саморозвитком, інший шукає натхнення та радість в алкоголі, сексі та інших сумнівних задоволеннях. Вони також можуть ігнорувати деякі закони етики та моралі, що часто не схвалюються суспільством.

На разі маємо справу з гедоністами – людьми, мета яких отримувати максимальне задоволення від життя. Ми вирішили детальніше розібратись з цим поняттям і зрозуміти позитивні та негативні якості людей, що прагнуть до постійного відчуття щастя.

З давніх-давен

Термін «гедонізм» прийшов до нас ще з Давньої Греції, а, як відомо з історії, древні греки знали, що таке насолоджуватись життям у всіх його проявах. Друзяка Фрейд визначив, що кожна людина з дня свого народження вже є гедоністом від природи. Та з часом все їй набридає, а щоб і надалі отримувати задоволення, потрібен чіткий контроль над власними діями та метод «попрацював, постарався – насолодись життям». Гедоніст чітко знає, що зробити його щасливим може тільки він сам. Тому важливо знати та відчувати той рівень, на якому отримання задоволення відбудеться з найменшими витратами.

Джерела живлення

Джерела отримання задоволень наших героїв базуються на основних потребах людини і не тільки. Це їжа, секс, алкоголь, сім’я, хобі, робота, друзі, визнання, досягнення вищої духовності… Але крім цих шляхів до моментів щастя, гедоністи можуть отримувати кайф і від менш глобальних проєктів: спостерігання та єднання з природою, мандрівок, занять улюбленими справами. Кажуть, що волонтери гедоністи ще ті.

Інфантилізм та зрілість

Гедонізм може виявляти себе досить по-різному.

Інфантильний гедонізм – це фактично прояв егоїзму, коли людина цілком зосереджена на собі й тільки на власних бажаннях. Негативним у цьому є момент недалекоглядності, лінощів, небажання розвиватись, прагнення жити одним днем, отримувати кайф тут і зараз. Егоцентричні гедоністи беруть все від життя, нічого не віддаючи: ані почуттів, ані підтримки до ближніх, найчастіше обирають сумнівні радощі: алкоголь, секс, наркотики та ін. Ближче до зрілості у таких інфантилів приходить відчуття спустошеності, криза середнього віку, депресія та додаються проблеми зі здоров’ям.

Нерозвинені бажання та нерозумні очікування приносять і відповідні задоволення – обмежені та сумнівні. Люди, виберіть більш вагомі цінності, життя одне!

А от зрілим гедонізмом ми щиро захоплюємося. Такі люди не тільки отримують насолоду від власної діяльності, а ще й віддають енергію, вкладаючи свої здобутки у розвиток сімейних відносин, стосунків з друзями, здоров’я, роботи, самореалізації. Ставлять собі правильні цілі та досягають їх, на відміну від егоїстичних інфантилів. Тобто вміють жити правильним задоволенням, тому що постійно розвиваються, беруть віддаючи. І навіть, коли позичають гроші, або допомагають слабшим, гедоністи будуть абсолютно щасливими на той момент, бо «я» в їх голові має на це правильні установки.

Не кажіть гедоністу, що…

…він має зробити. Якщо говорити такій людині, що від нього чекають відповідних інструкцій та обов’язкових дій, це вгонить його у ступор. Адже ця дія може буди абсолютно не корисною, та віддалятиме його від чергового задоволення, яке він вже собі намітив. Звісно, в інших це може викликати негативну реакцію та упереджене відношення до гедоніста. Так, вони  розумні та дуже відповідальні, приносять користь суспільству без шкоди власним переконанням, але категорично не терплять підштовхування та нав’язування чиєїсь думки. Будемо до них лояльними.

Тепер, придивившись уважніше до свого оточення, зрозуміємо, такі люди є і серед нас. Від нас залежить, приймати гедонізм, чи ні, але без жодної йоти заздрості будемо поважати зрілих гедоністів за те, що вони вміють бути щасливими і знають, як цього досягти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!