Nash Format

Якщо ви хочете досягти успіху у своїй професії, без налаштованості на постійне навчання та розвиток не обійтись. Це підтверджують сотні історій успіху. І щоби допомогти українським спеціалістам рухатися в напрямку самовдосконалення, онлайн-журнал The Point продовжує рубрику «Бібліотека профі».

Щомісяця ми публікуємо добірку найкращих книг, які стануть у нагоді для різнобічного професійного розвитку. Ми вже представили видання, що допоможуть у роботі менеджерам будь-якого рівня, маркетологампродажникам та керівникам. Сьогодні – пропонуємо книжки про те, як писати хороші тексти. Ця навичка стане у нагоді представникам будь-якої професії.

Партнер рубрики – видавництво та інтернет-магазин «Наш формат».

«Текст-пекс-шмекс. Магія переконливих текстів» Вільям Зінссер

Майстри слова: 6 книжок про те, як писати якісні тексти

За такою веселою назвою заховався вже хрестоматійний порадник з написання текстів, який вперше побачив світ англійською ще в 80-х роках. Українською ж став доступний лише нещодавно. Вільям Зінссер – письменник та журналіст. Писав для New York і Herald Tribune, викладав у Єлі, Вищій школі журналістики Колумбійського університету, а також читав курс із написання мемуарів у приватному університеті New School у Нью-Йорку.

Перед вами практичний порадник з конкретними прийомами та лайфхаками, які допоможуть писати на будь-яку тему: чи то особисті пости у Фейсбуці, чи художні форми на кшталт оповідань та романів. Зінссер наводить перелік конкретних інструментів, які ви зможете використати під час написання тексту.

«Як писали класики» Ростислав Семків

Майстри слова: 6 книжок про те, як писати якісні тексти

Вчитися у найкращих – завжди хороша ідея. Український літературознавець Ростислав Семків дослідив секрети письменницької майстерності семи китів світової літератури: Атати Крісті, Джорджа Орвелла, Рея Бредбері, Курта Воннеґута, Мілана Кундери, Умберто Еко та Маріо Варґаса Льйоси. Автор зазирає в корінь умінь цих авторів і проводить паралель між їхніми біографіями та прийомами, які вони використовували на практиці. У кінці кожного розділу наведено конкретні поради від кожного з майстрів пера. Наприклад, Рей Бредбері рекомендував початківцям дуже багато читати, писати про те, що знаємо і любимо, не починати з великих форм, як-от романи, а писати оповідання (а, сьогодні, наприклад, пости в соцмережах) і використовувати власний досвід для сюжетів.

«Пташка за пташкою. Порадник з письменництва та життя загалом» Енн Ламотт

Майстри слова: 6 книжок про те, як писати якісні тексти

Енн Ламотт – американська письменниця, авторка художніх та нон-фікшн книг, викладачка курсу письменницької майстерності. Особливою цю книгу роблять щирість авторки та приклади з її власного досвіду. Енн ділиться практичними порадами про те, як подолати страх чистого листка, знайти власний стиль, будувати сюжет та писати діалоги, а також зазирає у психологію письменництва та підводні камені цього творчого процесу. Ламотт розповідає, як боротися з творчою кризою та де шукати підтримку й натхнення. А також дає завдання, які допоможуть «розписатися».

«Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів» Кріс Андерсон

Майстри слова: 6 книжок про те, як писати якісні тексти

За кожним публічним виступом стоїть текст: філігранно відточений та продуманий. Кріс Андерсон – президент і куратор щорічної конференції TED. Після закінчення Оксфорду запустив більше ста успішних журналістських проектів та сайтів. Тож хто, як не професіонал з таким бекґраундом, може краще знати секрети ідеального тексту?

Окрім практичних прийомів, які автор рекомендує використовувати під час написання текстів промов, видання має безліч ілюстрацій сильних текстів. Це робить книгу максимально практичною та простою у засвоєнні порад. Зрештою, головна мета тексту – успішна комунікація, і саме цьому вчить Кріс Андерсон.

«Про письменство. Мемуари про ремесло» Стівен Кінг

Майстри слова: 6 книжок про те, як писати якісні тексти

Це видання – справжня знахідка для тих, хто намагається розібратися з письменницькою майстерністю. У ній «король жахів» та один із найбільш продуктивних авторів бестселерів Стівен Кінг щиро і без прикрас в дещо іронічній формі розповідає, які життєві події формують особистість письменника. Приклади наводить з власного життя. А також дає поради про те, що треба знати, де копати і куди дивитися, щоб навчитися писати. Наприклад, кого читати, щоб перейняти якісний стиль.

«В очікуванні копірайтера» Стаська Падалка

Майстри слова: 6 книжок про те, як писати якісні тексти

Стаська Падалка – копірайтерка креативного агентства «Arriba!», лекторка у Школі реклами і дизайну «Багаж», координаторка курсів LITOSVITA в Харкові.

«В очікуванні копірайтера» – набір порад, прикладів та секретів володіння словом. Особливість цієї книжки у незвичній формі, яку обрала авторка. Видання написане у формі п’єси з такими дійовими особами як Копірайтер, Маркетолог, Письменник та Філологиня. Справжня драма пошуку словесної досконалості та істини.