«Гуртом легше батька бити» – говорить відоме українське прислів’я, і багато хто з цим погоджується. Адже в компанії вірних друзів чи родичів з’являється більше сміливості, впевненості у власних силах і бажання змінювати все на краще. Тому в стресових ситуаціях пошуку роботи, співбесід і випробувальних термінів дружнє плече стає дуже потрібним. Дехто взагалі хоче працевлаштовуватися лише з вірним товаришем, щоб завжди мати на кого покластися. Але експерти переконані, що від цієї ідеї краще відмовитися, і ми розповімо чому.

Дух змагання

Якою б міцною не була ваша дружба чи родинні зв’язки, але дух змагання може виявитися сильнішим. Якщо ви з товаришем одночасно знаходитеся в пошуках роботи, то навряд чи вам вдасться уникнути змагання у дусі: хто швидше працевлаштувався, у кого кращий офіс, більша зарплатня тощо. Коли ви ще й напрям діяльності маєте однаковий, можливо, вам доведеться змагатися навіть за одну посаду в престижній компанії.

(НЕ)Здорова конкуренція

Під час проходження конкурсного відбору в одну компанію між друзями часто виникає нездорова конкуренція, яка за досить короткий проміжок часу може поставити хрест на їх люб’язних відносинах. Трапляється так, що роботодавець пропонує пройти випробувальний термін відразу двом кандидатам і за його результатами визначити, хто залишиться працювати у компанії.

Якщо такими кандидатами стануть найкращі товариші, потрібно дуже постаратися, аби знайти гармонію між дружніми стосунками та здоровою конкуренцію, яка через необережність може стати нездоровою. За таких умов також потрібно відразу розставити всі крапки над «і»: що буде з вашою дружбою, коли один з вас отримає негативну відповідь.

Дружня атмосфера

Безумовним плюсом роботи з другом є атмосфера ваших відносин, яку ви приносите з собою в офіс і яка допомагає скрасити всі негаразди. Але вона також може стати джерелом проблем. Адже стан постійного дружнього спілкування дає вам розслабитися, а це може негативно вплинути на виконання робочих завдань. Як результат – через дружбу ви обоє ризикуєте «завалити» випробувальний термін та звинувачувати в цьому один одного.

Відсутність знайомств

Робота з товаришем може завадити вам завести корисні знайомства з новими колегами. Вам уже є з ким ходити на обід, випити кави та поговорити під час перерви, сісти поруч на корпоративі тощо, тому ви мимоволі уникатимете знайомств. Але не забувайте про користь нетворкінгу і все ж намагайтеся спілкуватися не лише зі своїм другом, а й з іншими людьми, що працюють у вашій компанії. Для початку це підкреслить вашу комунікабельність та ввічливість, а надалі може принести вам неабияку користь.

Керівник-підлеглий

Найбільше запитань під час спільної роботи з другом виникає, якщо ви маєте різні за рівнем посади. Якщо один з вас начальник, то перші питання виникнуть із субординації: як звертатися до друга-керівника? Чи прийнято у компанії начальникам обідати з підлеглими? Ваш працівник може користатися дружніми стосунками і дозволяти собі запізнюватися на роботу, зривати дедлайни, залишатися вдома без поважних причин тощо. Вам може бути важко зробити зауваження товаришеві та доведеться самому виправляти всі його помилки, а коли потрібно буде його звільнити, то ви радше підете з компанії самі. Подумайте, чи готові ви до таких жертв?

Якщо один з вас підлеглий і не дозволяє собі порушувати трудову дисципліну за жодних обставин, все одно вам може бути непросто. Адже колеги будуть вважати, що вас взяли на роботу лише за знайомством і ви наче очі та вуха начальника у колективі, тому мало хто захоче заводити з вами знайомства. До того ж ви можете важко сприймати критику свого друга-начальника.

Під час пошуку роботи з товаришем пам’ятайте, що робота – важлива складова вашого життя, але є дещо важливіше, наприклад, ваша дружба.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!