Всі мріють знайти роботу з високим доходом, яка дозволить їм збільшити свої витрати або накопичити кошти на щось дороговартісне. Проте часто висока зарплатня не приносить очікуваного задоволення: постійно хочеться її росту, щоб ще збільшити купівельну спроможність. Можливо, вся справа у неправильних витратах? Розповідаємо, на що потрібно витрачати кошти, щоб відчути себе щасливим.

Інвестуйте у час із близькими

Досліджуючи негативні наслідки впливу карантину та ізоляції на здоров’я, вчені виявили, що самотність погано відбивається на самопочутті та тривалості життя, цей вплив навіть порівнюють з наслідками від паління. Людей роблять здоровішими та щасливішими зустрічі з друзями, час, проведений з сім’єю, тощо. Тому витрачаючи кошти на побачення з дружиною у кіно або на зустріч з друзями в улюбленому ресторані, ви станете щасливішим та зможете зміцнити своє здоров’я (звичайно, якщо будете дотримуватися карантинних норм).

Витрачайте на враження, а не на речі

Покупка речей не здатна довгий час робити щасливим навіть найбільш затятих шопоголіків. Ейфорія від нової кофтинки чи дисків до авто проходить дуже швидко, і весь світ знову сприймається сірим. До того ж витративши гроші, наприклад, на подорож, ви будете почуватися щасливим у передчутті події, безпосередньо під час неї і ще тривалий час після, згадуючи моменти та переглядаючи фото. Нематеріальні речі дають вам заряд енергії та наснагу до роботи, тому часто після повернення у робочий ритм ви швидко повернете витрачені гроші.

Не шкодуйте коштів на економію часу

За даними опитування Каліфорнійського університету щасливішими виявилися ті, хто цінує свій час більше за гроші. Тож не шкодуйте коштів на те, що звільняє ваш час для улюблених занять чи навіть роботи, якщо вона робить вас щасливим. Викликайте клінера, щоб звільнити суботу від прибирання і насолодитися часом з сім’єю, купуйте готову їжу, щоб не стояти після завершення робочого дня біля плити тощо. Звичайно, це не стосується випадків, коли кулінарія – ваше хобі.

Не беріть у борг

Новенький iPhone у кредит, можливо, і зробить вас щасливішим на якийсь час. Проте виплата боргу та постійні думки про його присутність у житті – зроблять вас сумнішими. Набагато краще заздалегідь планувати свої великі витрати, накопичувати на них кошти, мати план, що приведе до омріяного смартфона чи авто. Тоді сама покупка та її післясмак принесуть вам більше задоволення.

Мінімізуйте бездумні трати

Витрати, зроблені з миттєвого імпульсу, не здатні вас ощасливити, вони лише руйнують сімейний бюджет та змушують вас відчувати муки сумління. Перед тим, як придбати якусь річ, дайте собі час на обдумування, запитайте себе чи близьких, чому виникло таке бажання, оцініть користь від неї. Приймайте рішення про покупку лише після тривалого обдумування. Тільки так ви зможете почуватися впевненим, що все зробили правильно.

Витрачайте гроші на інших

Експерименти дослідників показують, що люди, які витрачали гроші не на себе, почували себе краще. Тому вони прийшли до висновку, що просоціальні витрати дарують більше позитивних емоцій. Купуйте подарунки близьким, робіть добрі справи, жертвуйте кошти на благодійність, і ви відчуєте себе трохи щасливішими.

Почуйте себе

Часто люди забувають про власні бажання через нав’язані їм ззовні, і не можуть себе відчути щасливим, хоча гроші витрачають ніби і на те, що потрібно. Тому спробуйте відкинути всі поради і почути власне «Я». Визначте, що робить щасливим саме вас, і час від часу витрачайте на це гроші.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!