«Наші фахівці мають унікальний досвід у нафтогазовій галузі та у нас великі плани на майбутнє»: інтерв’ю з Мирославою Блавацькою, HRD «Експерт Петролеум Україна»

Нафтогазовий бізнес працює за особливими професійними стандартами з огляду на різні напрямки корпоративної відповідальності, зокрема – щодо місцевих громад, екології та держави загалом. Редакція онлайн-журналу The Point поспілкувалася з Мирославою Блавацькою, HR-директором компанії «Експерт Петролеум Україна», що вже понад рік працює над видобутком газу на родовищах Західного регіону. Мирослава розповіла, як компанія залучає таланти, які можливості розвитку пропонує та чому провідні професіонали галузі були готові долучитися до команди ще за кілька років до відкриття локального представництва (і мають довготривалі кар’єрні плани саме тут).

– Мирославо, розкажіть про місію та цінності, якими керується ваш бізнес у своїй діяльності.

– «Експерт Петролеум Україна» – це компанія з надання послуг у сфері нафти та газу. Наша місія – інвестувати у зрілі активи, використовуючи сучасні технології для збільшення виробництва і запасів, оптимізації діяльності родовищ та зменшення їх екологічного впливу. Ми – ефективний, прозорий та надійний партнер для власників нафтогазових ресурсів. Дотримуємось найвищих стандартів вимог як для наших співробітників, акціонерів, так і для громад, які проживають у зоні нашої діяльності.

Наша найперша і найважливіша цінність – це люди, які уособлюють культуру компанії, що будувалася роками і тепер є нашим надбанням та приводом пишатися.

Для нас як для компанії найважливішими є люди. Власне жінки та чоловіки, які щодня прагнуть позитивно впливати на свою громаду, навколишнє середовище та успіх компанії, є нашим основним активом. Саме такі активні та професійні люди є членами команди «Експерт Петролеум Україна». Команда, залученість кожного, підтримка та взаємодопомога – це те, що допомагає кожному працівникові щодня ставати кращим, а компанії – міцнішати та досягати поставлених цілей.

Також нашими цінностями є:

  • Доброчесність. Для нас важливо не йти на компроміс, коли йдеться про етичну поведінку та досконалість операційної діяльності. Ми завжди приймаємо рішення чесно та прозоро.
  • Стабільність. Ведучи свою діяльність, ми працюємо над зрілими родовищами нафти та газу, щоб зробити їх безпечнішими та більш екологічними, а отже, більш стабільними протягом тривалого часу.
  • Орієнтованість на результати. Ми – динамічна компанія, яка дає можливість звичайним працівникам проявити ініціативу та бути більш ефективними надалі.
  • Інноваційність. Нашим постулатом є робити висновки з минулого та переносити це на майбутнє. Мислити творчо та неординарно при прийнятті управлінських і технічних рішень – ми завжди в пошуках нового.

– Нафтогазова промисловість є критичною сферою, адже впливає на глобальні процеси, зокрема – екологічні. Розкажіть про напрямки корпоративної соціальної відповідальності, які є важливими для компанії.

– Звісно, під час своєї діяльності ми впливаємо на екологію. Ми беремо за це відповідальність і вживаємо усіх заходів, аби мінімізувати шкоду довкіллю. Наш партнер «Укргазвидобування», також зосереджує свою діяльність у цьому напрямку, тож у своїй роботі ми маємо можливість використовувати здобутки та досвід колег.

Під час видобутку газу ми щоденно моніторимо нашу діяльність на предмет шкідливості для довкілля і робимо все, щоб уникнути аварійних та непередбачуваних для екології ситуацій.

Слід зазначити: попри те, що компанія працює на теренах України лише рік, ми успішно налагодили спілкування з територіальними громадами, де безпосередньо відбувається видобуток. Метою такого спілкування є краще розуміння потреб людей, які проживають на цій території.

Також у нас партнерські відносини з органами державної влади. Ми залучаємося їх підтримкою для реалізації наших соціальних проєктів. У 2021 році реалізували перший соціальний проєкт «Експерт Петролеум Україна». Компанія відремонтувала систему опалення у Летнянській молодшій школі. Замінивши старий котел та батареї, ми забезпечили наймолодшим школярам навчання в теплі взимку.

Такі кроки з нашого боку спрямовані на побудову хороших стосунків з людьми, поблизу чиїх домівок ми проводимо роботи. Компанія прагне розширити можливості громад, надаючи їм підтримку і отримуючи їхню підтримку навзаєм.

Які програми та можливості для розвитку ви пропонуєте працівникам?

– Команда ЕПУ – це синергія досвідчених та молодих професіоналів, які захоплені своєю справою. Більшість ключових працівників мають за плечима крутий досвід та значні здобутки в галузі, який вони отримали в українських і міжнародних компаніях.

Розвиток персоналу є одним з пріоритетів компанії, тому у нас складено план навчання, що включає професійні навички, командоутворення, лідерство та менеджмент загалом.

Звісно, план навчання зумовлений цілями та стратегічними планами розвитку бізнесу. Так наші працівники є готовими до викликів бізнесу, і це робить нас ще сильнішими.

– Як ви розвиваєте культуру та яких важливих правил у співпраці з людьми дотримуєтеся?

– Культура компанії – це те, що транслює кожен її працівник, що зчитується в листуванні та простій телефонній розмові. Тому ми доносимо до кожного працівника цінності, які є фундаментом та нашою візитною карткою: повага, чесність і прозорість у внутрішній та зовнішній комунікації.

Для нас важливо надавати зворотний зв’язок працівникам, хвалити за досягнення та підкреслювати важливість їхнього вкладу в спільну справу. Ми заохочуємо колег проявляти ініціативу та відкрито говорити про ідеї, які принесуть користь компанії, будуть скеровані на покращення умов праці чи збереження довкілля.

– Як компанія залучає молодих фахівців?

– У нас є спеціалісти, для яких ЕПУ – це перший кар’єрний крок: для них це і шанс, і виклик одночасно, оскільки доводиться багато навчатись і інтегруватися в специфіку взаємодії у міжнародному англомовному середовищі. Також розпочато співпрацю зі студентами профільних коледжів та університетів для промоції й заохочення молодих спеціалістів. Ми відкриті для тих навчальних закладів, які бажають наочно показати студентам їхню майбутню роботу, наприклад, на свердловині чи на компресорній станції – для цього ми практикуємо екскурсії на виробництво.

Відзначу, що на наші вакансії подається багато фахівців з інших країн, які мають необхідний досвід та готові отримати дозвіл на роботу в Україні, щоб долучитися до команди.

Наш пріоритет – розвиток національних талантів, зокрема – без досвіду роботи, але з високим потенціалом.

– Як щодо ринку талантів у галузі – чи великий дефіцит, конкуренція між роботодавцями?

– Оскільки нафтогазова галузь не є в топі найпопулярніших для молодих людей, то, звісно, ми відчуваємо певні труднощі з талантами. Молоді люди радше оберуть IT-галузь чи, що теж дуже поширено, поїдуть працювати за кордон. Бути привабливим роботодавцем для молодої генерації в нашому розумінні – це дати можливість вчорашнім студентам реалізувати здобуті знання і доповнити їх досвідом експертів. Звісно, молодь цінує гнучкий графік, можливість роботи з дому та work-life balance – і в цьому ми сприяємо нашим колегам. Щодо конкуренції – то вона є, як і будь-де, і це те, що спонукає йти в ногу з найкращими світовими бізнес-стандартами.

– За допомогою яких джерел ви залучаєте фахівців – як молодих, так і досвідчених?

– Використовуємо максимум ресурсів. Проте для мене як HR-директора особливо цінними є рекомендації працівників. Бажання залучити до роботи людей зі свого оточення – це найвищий показник лояльності до компанії. До того ж у нас немає плинності працівників.

Також відзначу, що резюме до нас приходять навіть без розміщення вакансій – кандидати знають про компанію та надсилають свої заявки на перспективу, якщо для них з’явиться цікава професійна можливість.

– Які фахівці найзатребуваніші вашим бізнесом зараз? І чи прогнозуєте ви, що попит зміниться в майбутньому?

– Компанія планує зростати і розширювати штат працівників, і ми вже зараз прогнозуємо потребу насамперед у геологах, бухгалтерах, працівниках кадрової служби. Тому зараз відділ управління персоналом активно формує кадровий резерв. Особливістю пошуку є те, що англійська мова є бажаною для кожного кандидата. Окрім професійних якостей, ми прагнемо залучати в уже наявну команду кандидатів з цінностями, на яких будується наш бізнес.

– Які нові ролі та професії зявляються в бізнесі – наприклад, з огляду на діджиталізацію? Чи легко їх шукати, залучати, навчати?

– У нафтогазовому бізнесі немає нових професій як таких, є нові технології та програмне забезпечення, які ініціюють процес навчання та передачу знань всередині компанії.

Щоб з’ясувати реальний потенціал активів ЕПУ, ми використовуємо найновіші технології та програмне забезпечення нафтогазової промисловості (Petrel, Interactive Petrophysics, OFM, Avocet, IPM та інші). Це ПЗ запитує вхідні дані в цифровому форматі, тому слід провести багато роботи щодо перетворення з аналогового в цифровий формат.

Ми маємо досвід і знання всередині компанії, до кандидата, який хоче приєднатися до нас, є лише одна вимога: бажання вчитися.

– Який компенсаційний пакет ви пропонуєте команді?

– У наш пакет компенсацій входить великий набір опцій. Наприклад, система винагороди включає заробітну плату, вищу за середню по ринку, та бонуси, які залежать від видобутку газу – KPI (тобто кожний працівник зацікавлений у результатах бізнесу). А також ми пропонуємо повне покриття медичного страхування, адже піклуємося про здоров’я працівників, та оплачуємо курси англійської мови.

– А як щодо охорони праці – адже компанія працює в галузі промисловості, яка потребує особливого ставлення до безпеки?

– Звичайно, це – пріоритет. Ми регулярно збираємо зворотний зв’язок від працівників, які залучені до робіт на родовищах, і дослухаємося до їхніх порад – які ініціативи дозволять зробити їхню роботу максимально безпечною та продуктивною.

– Які поради ви дасте кандидатам, які хочуть долучитися до вашої команди – що стане перевагою для вас як роботодавця?

– Нашою перевагою є насамперед унікальність контракту – ми маємо перший в Україні Договір зі збільшення видобутку газу, укладений строком на 15 років. Наші фахівці мають унікальний досвід роботи в нафтогазовій галузі та у нас великі плани на майбутнє. А відтак – і люди з нашої команди планують розвиватися з компанією в довгостроковій перспективі. Багато наших працівників переїхали з інших міст, зокрема з Києва, разом з родинами, щоб долучитися до команди у львівському офісі. Наприклад, один із провідних фахівців чекав на відкриття «Експерт Петролеум Україна» чотири роки, і співбесіду пройшов ще за два роки до початку діяльності та відкриття офісу. При першій зустрічі він сказав мені: «Мирославо, я тут – на 15 років».

Тому до нас цікаво буде приєднатися тим, хто прагне навчатися і працювати в компанії чемпіонів.

Фото надані компанією. 

Переглянути всі вакансії «Експерт Петролеум Україна»

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також