Навички для дистанційки: про що розповісти роботодавцю, щоб отримати віддалену роботу

Нині вже нікого не здивуєш віддаленою роботою і знайти її не буде важко. Адже роботодавці готові працювати з повністю дистанційними працівниками і точно знають, що на якості виконання роботи це не позначиться. Якщо ви претендуєте на вакантну посаду з віддаленим форматом роботи, то повинні мати певний набір якостей, які й покажуть роботодавцю, що з таким дистанційним співробітником компанія лише виграє. Тож розповідаємо, про що потрібно вказати у резюме та розповісти на співбесіді, щоб переконати потенційного роботодавця у своїй віддаленій надійності.

Самодисципліна та тайм-менеджмент

Це базові навички для віддаленого працівника. На наявність їх у вашому резюме рекрутер відразу зверне увагу після досвіду та досягнень. Адже для роботодавця важливо, щоб працівнику не потрібно було писати тисячі листів нагадувань зробити чергове робоче завдання. Дистанційний співробітник повинен сам контролювати процес та дотримуватися дедлайнів без начальника. Якщо претендуєте на вакансію з дистанційною роботою, то замініть вже набридлі всім «відповідальність» та «вміння працювати в режимі багатозадачності» на «самодисциплінованість» та «розуміння і вміння користуватися основними принципами тайм-менеджменту».

Самомотивація

Ця навичка перегукується з самодисципліною, але підкреслює не лише вміння виконати поставлене завдання у визначені терміни. Тут йдеться ще й про можливість не втратити запал до роботи без сторонньої похвали, без духу конкуренції та чарівного стусана. Віддалений співробітник має бути автономним як в організації свого робочого часу, так і в прагненні завершити роботу якнайкраще.

Адаптивність

Цю навичку потрібно вказати у резюме та підкріпити на співбесіді. Розкажіть роботодавцю, що перейти на дистанційку у далекому 2020 вам було легко, ви швидко налаштували робочий процес та не відчували дискомфорту на Zoom-нарадах. Не зайвим буде підкреслити, що за потреби ви знову можете повернутися в офіс і адаптуватися до змін, які ще може приготувати світ.

Володіння технологіями

Зрозуміло, що у сучасному світі комп’ютером вміють користуватися, певно, всі. Але для віддаленого співробітника обов’язково потрібно зазначити, що він освоїв Zoom, знає, як вирішити дрібні проблеми зі своєю технікою та що роботи у разі проблем з домашнім інтернет-провайдером або раптовим відключенням електроенергії. Роботодавець повинен бути впевненим, що з вами не буде проблем, як з професійної, так і з технічної точки зору.

Уміння працювати в команді

Ця навичка важлива не лише для офісних працівників. Попри те, що віддалений працівник може так і ні разу не побачити наживо своїх колег, він повинен бути не сам по собі, а частиною команди. До вказаного в резюме вміння користуватися корпоративною поштою та відеодзвінками, розкажіть на співбесіді про комунікацію в робочих чатах, підтримку зв’язку з колегами за допомогою сучасних технологій – переконайте роботодавця, що ви не випадете із загальної колективної атмосфери лише через те, що працюєте вдома.

Графік

Не всі компанії, які беруть на роботу віддалених співробітників, працюють за стандартним графіком з 9.00 до 18.00. Тому важливо ще в резюме окреслити часові рамки, коли ви можете виконувати роботу чи бути на зв’язку, якщо роботодавець вимагає лише цього. На співбесіді вже більш детально проговоріть з роботодавцем ваш графік, щоб уникнути потім неочікуваних моментів.

Наявність робочого місця

Насамкінець, розкажіть роботодавцю, де ви працюватимете. Для когось може бути неважливо, чи ви працюєте з ліжка, чи сидите за комп’ютером. Але наявність у вас повноцінного робочого місця зі столом (не кухонним), зручним стільцем, правильним освітленням та розташуванням потрібних для роботи предметів, лише підкреслить вашу відповідальність та самоорганізованість.

Під час спілкування з роботодавцем не забудьте і ви уточнити, чи має він все необхідне для віддаленої роботи своїх працівників. Запитайте, як проходить онбординг дистанційних працівників, які компенсації передбачені за використання домашнього інтернету чи мобільного зв’язку, чи надає компанія робочу техніку за необхідності або чи може ремонтувати вашу власну тощо. Не забувайте, що пошук роботи – двосторонній процес і не лише кандидат повинен відповідати вимогам віддаленої зайнятості.

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також