Навички продажів для вашої кар’єри: як застосовувати

Довгий пошук роботи або відсутність кар’єрного росту пригнічує вас та вводить у депресію? Експерти переконанні, що для більшості спеціалістів на ринку праці не вистачає навичок продажів. Навіть, якщо ви ніколи не прагнули розвиватися у напрямку, де вимагають такі вміння, рано вважати, що продажі – не ваше. Адже пошук роботи – це угода, де є свого роду покупець та безліч продавців, які намагаються усіма способами переконати у своїх перевагах.

Навички продажів знадобляться вам скрізь, де потрібно відстоювати свою точку зору, презентувати будь-що, переконувати когось у доцільності певних дій чи рішень тощо. Отже, розберімося, для яких кар’єрних цілей вам будуть необхідні навички продажів та як їх розвинути.

Пошук роботи

Під час пошуку роботи вам потрібно продати роботодавцеві власні професійні вміння та досягнення. Тому для цієї кар’єрної цілі працюють ті ж самі закони, що для класичних продажів.

Для початку вам необхідно зрозуміти потреби роботодавця: якого кандидата він хоче бачити, які навички, досвід та досягнення повинен мати майбутній працівник, – тобто ви повинні ретельно вивчити все, що роботодавець вказує в оголошенні про вакансію. Далі під конкретну вакансію потрібно написати резюме, яке рекрутери зараз називають таким, що продається, тобто після його прочитання виникає непереборне бажання запросити кандидата на співбесіду. Пам’ятайте, що навички самопрезентації – це не стільки про власну харизму та впевненість, скільки про вміння, які можна розвинути.

Кар’єрний ріст

Для того, щоб отримати вищу посаду, недостатньо просто гарно виконувати свою роботу. Якщо ви претендуєте на керівну посаду, то повинні володіти певними специфічними вміннями та знаннями, деякими з них і є навички продажу. Формування команди та управління нею, планування діяльності колективу, спілкування з керівниками інших підрозділів чи клієнтами та відповідальність за бюджет змусять вас опанувати навички перемовин, роботи з негативною думкою, критикою та запереченнями, а також укладанням успішних угод. Отже, для того, щоб ваша кар’єра мала вертикальний ріст – навички продажів потрібні ще більше, ніж під час працевлаштування. Керівник, що не вміє домовлятися на користь компанії навряд чи досягне успіху.

Підвищення зарплатні

Йти до керівництва з проханням підвищити вам заробітну плату без підготовки – марна ідея. Для того, щоб ця розмова була успішною вам знову знадобляться навички самопрезентації та вміння вести переговори, знаходити контраргументи та відстоювати власну точку зору. До того ж керівник може відкладати вашу зустріч, переносити її або ж уникати розмови саме про фінанси, тому вам ще й потрібно буде проявити наполегливість та відкинути будь-яку зніяковілість.

Відкриття власної справи

Неважливо, з чим буде пов’язаний ваш бізнес, вам все одно потрібно буде шукати клієнтів, особливо на початкових етапах розвитку. Вам належить переконати, чому ви та ваша новостворена компанія кращі за сотні інших. Вам доведеться заглиблюватися у потреби кожного клієнта та розробляти для їх заохочення індивідуальні пропозиції. Краще, якщо до початку самостійної діяльності ви вже будете володіти основними навичками з продажів. Це вбереже ваші гроші та внутрішній спокій.

Як розвинути навички продажів

Якщо ви визначились, для чого і які навички продажів вам потрібно, можна переходити до їх розвитку. Для цього вам потрібно не жалкувати часу та не боятися вчитися, постійно шукати нову інформацію та тренувати набуті вміння на практиці.

Читайте книги, профільні блоги та статті. У вільному доступі багато літератури, що навчає і найголовнішим навичкам для успішних продажів, і присвячених окремим вмінням. Вам залишається лише віднайти те, що підходить найбільше і провести час дорогою на роботу з користю.

Дивіться фільми. Кінематограф також здатний принести вам користь в опануванні навичок продажів. Експерти радять переглянути стрічку «Бойлерна/Boiler Room» з Беном Афлеком у головній ролі. Його герой постійно шукає способи заробити гроші і врешті-решт стає міліонером. Фільм допоможе навчитися продавати буквально повітря і розповість, які вміння потрібно мати, аби розбагатіти. Щоб зрозуміти, що таке справжнє мистецтво продажів, варто подивитися фільм «Велика угода/The Big Kahuna». Герої стрічки дають цікаві поради і діляться професійними труднощами.

Відвідуйте тренінги. Курси і майстер-класи можуть вам принести ще більше користі. Адже тут отримання теоретичних знань змінюється практичними вправами, а далі – ви отримуєте коментар від тренера. Таким чином закріплення набутих навичок відбувається найкраще.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також