Не кавою єдиною: як побороти сонливість на роботі

Затяжні святкові вихідні призвели до того, що у багатьох збився налагоджений режим дня. Як результат, прокидатися стало важче, літри кави не допомагають збадьоритися, а посеред робочого дня накриває непереборна сонливість. Якщо вам це знайомо, особливо в перший довгий робочий тиждень цього року, то пропонуємо застосувати декілька лайфхаків, що допоможуть прокинутися та з новими силами взятися за робочі завдання, залишені з минулого року.

Довготривала перспектива

Денна сонливість – це наслідки недостачі нічного сну. Тому якнайкраще допоможе її подолати налагодження режиму. У кожного своя норма сну, тому потрібно самостійно визначити, коли лягати спати, щоб прокидатися вранці було легко, а вдень бути продуктивним.

Також допоможе краще виспатися правильне харчування. Не переїдайте на ніч та не їжте важкої їжі на вечерю. Так ваш організм зможе краще відпочити, а ви швидше заснете та прокинетеся без проблем і зі здоровим обличчям.

Якщо часу на впровадження таких змін режиму потрібно немало, а денна сонливість накрила раптово, пропонуємо дієві поради для її подолання.

Прогулянка

Зміна обстановки та свіже повітря допоможуть повернути вас у тонус. Прогуляйтеся до кав’ярні поруч та візьміть напій з собою, відправляйтеся на обід поза офісом або просто пройдіться навколо кварталу. Якщо це дозволяє ваша робота, проведіть зустріч з клієнтом чи партнерами поза стінами офісу. Такі прогулянки допоможуть вам відволіктися від палаючих дедлайнів чи звичних завдань, і після повернення на робоче місце ви зможете взятися за них з новими силами. Намагайтеся також частіше провітрювати свій кабінет, щоб свіже повітря допомагало бути бадьорим і для цього не потрібно було йти на вулицю.

Руханка

Якщо вийти з офісу можливості немає, у пригоді стане руханка. Невеличка гімнастика, серія нахилів чи присідань допоможуть розтрусити тіло та відчути прилив енергії. Час від часу можете робити руханку, не встаючи з-за робочого столу: розімніть пальці, зробіть гімнастику для очей та шиї, поверніть корпус в різні сторони та порухайте ногами. Фізичні вправи, навіть найпростіші, допомагають налагодити кровообіг в організмі. Кров швидше доставляє кисень мозку та всім органам. Як результат, десятихвилинна руханка дає змогу відчути себе знову бадьорим.

Дихальна гімнастика

Допоможуть впоратися з сонливістю і дихальні вправи. Станьте прямо, наберіть якомога більше повітря та затримайте дихання. Потім із силою видихніть через рот. Ця вправа дає змогу крові поглинути кисень та наповнити ним швидше всі органи. Також для швидкого налаштування на продуктивну роботу можете спробувати почергове дихання. Для цього затисніть праву ніздрю великим пальцем правої руки і зробіть вдих лівою ніздрею. Потім безіменним пальцем правої руки затисніть ліву ніздрю, а праву – відкрийте. Видих – через вільну праву ніздрю. І так по черзі.

Напої та їжа

Класичним напоєм для того, щоб збадьоритися, вважається кава. Проте зловживати нею та зеленим чаєм, у якому кофеїну міститься більше, аніж у чашці еспресо, – не варто. Ці напої зневоднюють організм та призводять до втрати концентрації уваги. Якщо відчуваєте тремтіння в руках і загальне занепокоєння, то з кофеїном точно варто зав’язувати.

Коли на роботі накриває сонливість, краще пити більше води. Організм потребує її, особливо в період втоми та недосипу. Допоможе відчути себе бадьорим і запах цитрусових, тому випийте стакан апельсинового соку, щоб налаштуватися на робочий лад.

Дехто вважає, що після їжі спати захочеться ще більше. Але потрібно лише з’їсти правильні продукти. Збадьоритися на короткий час допомагає шоколад, а триматимуть у тонусі протягом робочого дня вас сухофрукти та горіхи. На обідню перерву переїдати не варто, щоб не заснути прямо на робочому місці, проте невелика порція їжі навпаки здатна розворушити організм.

Музика та миття рук

Енергійна музика допоможе бути в тонусі. Тому одягніть навушники та насолоджуйтеся робочим завданнями під улюблені мотиви.

Також радять спробувати контрастний душ для рук як спосіб збадьоритися. Для цього підставте кисті під сильний струмінь води на 2-3 хвилини. І чергуйте холодну та гарячу воду. Цей прийом здатний підбадьорити, освіжити і побороти сонливість на роботі надовго.

Перший робочий тиждень у новому році нескінченно довгий, тому зберігайте наші поради та все ж намагайтеся лягати спати раніше, щоб бути продуктивним весь день.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також