Нічого не встигаю: як боротися з пожирачами часу

Всі ми неодноразово чули, а то і говорили, фразу: «Я нічого не встигаю!». Здебільшого ви потрапляєте в обставини авралу, коли не знаєте, за що хапатися та як з усім справитися, зовсім не через надмірне завантаження роботою. Корінь всіх наших проблем ховається у невмінні правильно організувати час. Тож редакцією вирішили зібрати найдієвіші поради, що допоможуть позбутися від пожирачів часу та розширити добу до 48 годин.

Пожирачі часу – це всі матеріальні та нематеріальні речі, які відривають вас від головної роботи. Їх дуже легко відрізнити від потрібних справ – пожирачі часу не приносять ніякої користі та відпочинку.

Коли під час складання квартального звіту ви на півгодини зависаєте у соцмережах – це не перерва на відпочинок, а 100% пожирач часу.

Планування і скорочення

Найперше, що допоможе вам робити лише ті справи, які приносять користь, – це ретельно складений план. Можете його складати перед сном або відразу як прокинулися. Головне правило – він повинен бути максимально деталізованим. Так вам буде простіше його дотримуватися і все встигнути. Адже дуже просто сказати: «Я ж тут не запланував відпочинок, то зараз трішки полежу і продовжу працювати». Як результат це «трішки» затягується і наприкінці дня ви знову нічого не встигаєте. Тому прописуйте у своєму плані і відпочинок, і прогулянку з собакою та навіть час на соцмережі.

Друга важлива складова цього пункту – скорочення.

Реально оцініть свої сили та скоротіть список, щоб точно встигнути все виконати. Не беріться зробити більше справ, ніж можете – з цього не вийде нічого доброго.

Пріоритети

Серед великого списку справ потрібно вміти виокремлювати пріоритетні завдання. Наприклад, якщо ви сьогодні не встигнете почитати книгу, нічого страшного не трапиться, а от якщо зірвете дедлайн перед клієнтом – ризикуєте мати проблеми на роботі. У своєму щоденному плані можете вигадати маркування від дуже важливих термінових справ до менш необхідних. Так ви не будете розриватися між справами одночасно, а зможете зробити їх від більшого до меншого без особливих хвилювань. Натомість якщо почнете з легших та нетермінових справ, то весь день вас переслідуватиме відчуття тривоги та розуміння того, що нічого не встигаєте.

Порядок скрізь

Можливо, ви здивуєтеся, але один з основних пожирачів часу – це безлад. На робочому столі, в комп’ютері, навколо вас… Тільки подумайте, скільки часу потрібно витратити, щоб відшукати стікер серед розгардіяшу на столі або потрібний документ серед тисячі розкиданих у комп’ютері. Тим більше такі ситуації ще й вибивають вас з робочого ритму і після пошуку звіту для начальника у комп’ютері ви випадково можете потрапити у Facebook, а далі все як у тумані.

Намагайтеся систематизувати все необхідне для роботи так, щоб у найкоротші терміни можна було знайти те, що знадобилося раптово. Так у вас вийде зекономити час та зберегти продуктивність.

Відразу до виконання

Цей пожирач часу настільки древній, що навіть має свою приказку: «Не відкладайте на завтра те, що можна зробити сьогодні». Звичка все відтягувати до останнього моменту ще нікому не допомогла, а лише приносить купу проблем, відчуття авралу та безсонні ночі напередодні дедлайну. Збагніть, що завтра чи післязавтра нічого не поміняється, лише додасться купа інших справ і ви знову не будете встигати. Виправдано залишати справи на потім лише у випадках, коли у вас на сьогодні вже є термінові справи, а нове завдання за пріоритетністю їм поступається.

Відпочинок

Ну і на сам кінець допоможе побороти бажання відволікатися кожні п’ять хвилин на будь-що якісний відпочинок. Такі перерви повинні заряджати вас енергією, і ви маєте самі визначити їх та ідеальний часовий проміжок. Психологи радять звернути увагу на метод Pomodoro. Коли ви заводите таймер, наприклад, на 25 хвилин і протягом цього часу, поки не прозвучить звуковий сигнал, займаєтеся лише роботою чи іншою справою зі свого плану. Далі таймер на 5 хв, які дають вам змогу відірватися – відписати колезі, прогортати Instagram чи зробити каву. Далі знову 25 хв лише для роботи…

Правильно організовуйте свій час і ви зрозумієте, що в добі його достатньо, аби встигати все.

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також