Новий поштовх у кар’єрі: як розпочати роботу в енергетичній сфері

Енергетична сфера в Україні стрімко розвивається та приваблює молодих фахівців прогресивними підходами у роботі і гідною оплатою. Але як зробити перший крок до кар’єри в енергетиці чи змінити свій напрямок у бік цієї сфери? Найкраще для цього підійдуть відповідні програми стажування. Вони дають можливість не лише отримати знання та практичний досвід, а й пропонують роботу успішним кандидатам.

Наприклад, компанія D.Trading (група компаній ДТЕК) цьогоріч запускає першу програму стажування D.Trading Talent Program у сфері трейдингу енергетичними ресурасми (електроенергія, газ, вугілля) у напрямках: аналітика, фінанси, управління ризиками, трейдинг. Стажування оплачуване і триватиме пів року (з 1 червня до 30 листопада). Після завершення програми студенти отримають можливість працевлаштуватися в компанії-лідера ринку.

Що таке трейдинг енергоресурсів?

Енергетична галузь є однією з найбільш важливих в країні, що забезпечує роботу промислового та побутового сектору. Основне завдання галузі – це вивчення та використання енергетичних ресурсів для вироблення, перетворення, передавання та розподілу енергії. Це дуже великий та динамічний ринок, що постійно змінюється. 1 липня 2019 року в Україні запустили нову модель ринку електроенергії, це і стало поштовхом для розвитку сфери трейдингу енергоресурсами.

Компанія D.Trading є лідером на енергетичному ринку України і займається гуртовою торгівлею трьох видів енергоресурсів: електроенергією, газом і вугіллям. Діяльність компанії не обмежена Україною, вона експортує ресурси ще на п’ять іноземних ринків: Угорщина, Словаччина, Румунія, Польща, Молдова. Крім експортно-імпортних операцій, D.Trading виступає як трейдер на світових ринках енергоресурсів.

У своїй роботі компанія використовує сучасні інструменти аналітики прогнозування, ризик-менеджменту на базі моніторингу 100 ринків та використанням провідних провайдерів ринкової інформації в Україні. Тож у студентів, випускників та молодих спеціалістів, що лише починають свій кар’єрний шлях, буде гарна нагода спробувати на практиці всі знання, здобутті під час навчання, і удосконалити свої вміння, що зробить вас затребуваним фахівцем на ринку праці.

Компанія D.Trading планує розвиватися у країнах Європи. Так, минулого року відкрили офіс у Женеві, Швейцарія. Тож учасники стажування отримують можливість не лише працевлаштуватися у провідній енергетичній компанії нашої країни, а й стати частиною команди, що працює на міжнародному ринку, і обмінюватися досвідом з іноземними колегами.

Які переваги D.Trading Talent Program?

Розвиток галузі неможливий без залучення у неї нових талантів. D.Trading Talent Program має на меті сформувати нове покоління лідерів енергетичної галузі. Для молодих фахівців воно стане можливістю реалізувати свій потенціал в індустрії енергетичних ресурсів.

Учасники програми протягом шести місяців працюватимуть з провідними експертами у галузі, познайомляться з новою сферою, якої не навчать в університеті, – трейдингом енергоресурсів, та протестують свої вміння. Стажисти також прокачають свої soft skills: робота в команді, вміння формувати, презентувати та аргументувати ідею, вміння висловлювати та відстоювати свою позицію, об’єктивно сприймати зворотний зв’язок, бачити можливості, навіть коли не все вдалося

Стажування дозволить ознайомитись з тим, як працює трейдингова компанія міжнародного рівня та окремі її підрозділи, які інструменти використовують трейдери, на практиці дізнатись, що таке управління ризиковими позиціями під час операцій з енергопродуктами, як будувати трейдингові стратегії, які інструменти аналітики та прогнозування використовувати тощо. Учасники програми розширять свої знання в енергетичній галузі: про енергетичний мікс, які види енергії домінують і які зростають, як працюють ринки електричної енергії, газу, вугілля та інших видів енергії в Україні та Європі.

Після завершення стажування його учасники отримають справедливий фідбек стосовно результатів роботи, і рекомендації щодо подальшої кар’єри та напрямків для розвитку від досвідчених колег. А найуспішнішим за наявності вакансій запропонують роботу.

Що потрібно для успішної кар’єри в енергетичній галузі?

У будь-якій сфері найважливіше мати бажання вчитися і працювати над собою та справді любити те, що робите. Перевагою для кандидатів буде знання іноземних мов та впевнено користуватись комп’ютером.

Найкраще засвоїти знання у галузі та зробити перший крок у кар’єрі допоможе стажування. Так, D.Trading Talent Program спрямована на студентів останніх курсів та недавніх випускників, які лише починають свій професійний шлях, або вже мають деякий досвід, але хочуть змінити галузь чи напрямок своєї діяльності.

Ідеальний учасник стажування повинен мати такий бекграунд:

  • освіта у сфері фінансів, економіки, математики, статистики, ІТ та/або у нафтогазовій чи енергетичній галузях;
  • досягнення чи нагороди у науково-дослідній діяльності буде плюсом;
  • володіння українською, російською та англійською (Upper Intermediate й вище) мовами;
  • упевнений користувач MS Office, особливо Excel, Power Point, Outlook, Word. Навички роботи з іншими програмами є плюсом;
  • вміння швидко знаходити, обробляти та систематизувати великі масиви даних;
  • вміння формувати короткі звіти на основі обробленої інформації;
  • знання або досвід побудови фінансово-економічних моделей та прогнозів буде перевагою;
  • відкритість новому, активна життєва позиція та здібності до інноваційного мислення і новаторства.

Як стати учасником D.Trading Talent Program?

Заявки на участь у D.Trading Talent Program приймаються з 15 до 25 квітня. Стажування буде проходити у бізнес-центрі Tower101 у центрі Києва з 1 червня до 30 листопада.

Разом із заявкою на участь кандидату потрібно пройти тестування. Краще виділіть годину вільного часу, яку ви присвятите виключно тесту. Адже коли будете перериватися під час тестування, дані не зберігатимуться, тому доведеться кожного разу розпочинати все з початку. Зосередженість лише на тесті також покращить його результативність.

Після прийому заявок, кандидатам, що пройшли тестування, буде вислано домашнє завдання, яке треба зробити у вигляді відео презентації англійською мовою. Для виконання завдання у кандидата буде кілька днів. А вже 29 квітня пройде інтерактивний фінальний відбір на базі Академії ДТЕК.

З 10 до 29 травня компанія D.Trading оголосить результати відбору та оформлятиме стажистів для подальшого навчання. А далі, з 1 червня, на успішних кандидатів чекатиме стажування у різних підрозділах компанії, робота у крос-функціональних проєктах і, можливо, працевлаштування у компанії-лідера ринку.

Приєднатися до D.Trading Talent Program

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також