А вам доводилось хоча б раз у житті чути пораду на кшталт «прикинься мертвим?». Зазвичай, таким чином нам радять захищатися від уваги токсичних людей: аб’юзерів, маніпуляторів, нарцисів та інших охочих самоствердитися нашим коштом, аби задовольнити своє нездорове его. Як показує життя, такий метод дійсно спрацьовує: ми стаємо нецікавими для токса і нам дають спокій. Редакцією вирішили не бути надто категоричними і не псувати карму словом «мертвий». На разі розглянемо більш лайтову тактику проти маніпуляторів – «метод сірого каменю».

Метод «сірого каменю» – тактика переконання маніпулятора, що ви є поганою мішенню для атаки, оскільки втомлюєте його своєю сірістю та невиразністю, примушуючи нудьгувати.

Оскільки маніпулятор живиться драмою, то через відсутність яскравих емоцій він втратить інтерес до вас як до жертви. У такий спосіб ви змусите токсичну людину піти.

Коли діяти

Маніпулятори атакують переважно через заздрість. А приводів для виявлення такої ганебної звички у токса знайдеться більш ніж достатньо: чужі нові речі, досягнення, успіхи на роботі, кохання, відпочинок, навіть теплі родинні відносини… Якщо відчуваєте цікавість з боку токсичної людини, найкращим методом буде розірвати спілкування. Але не кожен зможе це зробити, виходячи з наявності спільних проєктів з нападником: на роботі, вдома, у колі родичів… Якщо розрив стосунків неможливий, психологи радять застосовувати метод «сірого каменю».

Як стати «каменем»

Отже, маємо ціль: відкараскатися від токса, без конфліктів та помсти з боку не дружнього нападника.

Психологи у такому разі радять не відповідати образою на образу, а стати для токса абсолютно нецікавим об’єктом. Яким чином? Все просто: запам’ятайте, така людина живиться вашими емоціями, тому на атаки відповідайте безбарвними та беземоційними одноманітними фразами. Монотонним голосом, нуль міміки. Будьте, як сіре каміння: воно є всюди, але ніхто не звертає на нього уваги.

Кілька разів перетворення у «тверду субстанцію» під час спілкування з токсичною людиною дозволять уникнути драми та не виправдають очікування нападника. Таким чином, не одержавши егопалива, не задовольнивши маніпуляторні амбіції, токсична людина сама піде геть у пошуку іншої, більш лояльної жертви.

Слова захисту

А ще ми роздобули для вас кілька простих, але корисних фраз, які не дозволять розмові з маніпулятором дійти до агресивної точки кипіння:

  • Так, ні, не знаю;
  • Я вас зрозумів (ла);
  • Зараз я зайнятий (а);
  • Як скажете;
  • Вам не потрібно через це хвилюватись;
  • Що ж, якщо така ваша думка…;
  • Хіба це ваша проблема?
  • Все нормально;
  • У мене нічого нового;
  • Шкода, що ви так вважаєте;
  • Прикро;
  • Треба ж таке…

Використовуючи чергові нейтральні фрази, вимовляйте їх так, ніби знаходитесь у глибокому дзені. Тоді ви станете нецікавою здобиччю навіть для найбільш затятого маніпулятора. Ми перевіряли – це працює!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії