Оксамитовий сезон 2021: прогнози, напрямки-фаворити та лайфхаки для туристів

Гаряча пора відпусток у самому розпалі. Редакція The Point поспілкувалася з менеджеркою туристичної агенції «Вокруг ШАРА» Альоною Бичковою та дізналася відповіді на актуальні запитання, аби ви почали підготовку до оксамитового сезону: знали, де відпочити та що зробити, аби відпустка була вдалою та сповненою позитивних вражень.

 Альоно, наближається оксамитовий сезон. Які думки туроператорів щодо майбутнього відпочинку у звязку з прогнозованим розповсюдженням нового штаму коронавірусу «Дельта»?

– Таких прогнозів не існує, як і розмов про «закриття неба». Те, що ми – турагенти, туроператори, туристи – пережили у 2020 році, зробило нас сильнішими та змусило вірити тільки в краще, як би пафосно і банально це не звучало. Швидше навпаки, туроператори ставлять у план нові напрямки, планують нові чартерні рейси, укладають договори з готелями нових країн. Приклад тому – Португалія.

На жаль, ми з вами ніяк не можемо вплинути на ситуацію, тому на даний момент залишається тільки дотримуватися заходів безпеки та берегти себе.

– Які країни у вересні-жовтні можна буде відвідати без щеплень і тестів?

– Ситуація змінюється дуже швидко, щодня ми отримуємо нові умови, відкриваються нові країни для відвідування громадянами України.

На даний момент без тестів можна відвідати Албанію та Чорногорію. Але в нашому повсякденному житті тест на коронавірус став вкрай буденною процедурою і не є перешкодою для виїзду за кордон, чого не можна сказати про вакцинацію.

З тестом список країн для відвідування з метою туризму набагато ширший. Водночас варто зауважити, що вимоги щодо тесту у багатьох сторін, що приймають туристів, стали ще простішими. Для низки країн досить експрес-тесту (на антиген), а витрати на нього (як фінансові, так і тимчасові) набагато менші.

– Які напрямки, будуть актуальні та популярні в оксамитовий сезон?

– Як і раніше у фаворитах українців залишається Туреччина – країна, яка задовольнить будь-кого, навіть найвибагливішого туриста. Запропонує не тільки пляжний відпочинок, а й колоритний екскурсійний, екстремальний, гастрономічний тощо.

Несподівано у список популярних країн потрапила Греція, яка істотно знизила ціни на відпочинок, давши туристам можливість вивчити як острівну її частину, так і материкову

У списку країн для відвідування у вересні залишаються Чорногорія, Хорватія, Албанія, Кіпр.

Новими фарбами заграє Грузія – пляжний сезон не такий тривалий, але колорит і екскурсійна частина тільки наберуть обертів, адже попереду одні з найяскравіших свят Грузії – збір врожаю і свято молодого вина – Ртвелі та Тбілісоба. Повірте, вони варті того, щоб приїхати в цей період до Грузії, яка теж дуже радує вартістю туристичних послуг.

Традиційно зі спадом спеки туристи обирають екскурсійну Європу. І те, що ще вчора здавалося мрією, сьогодні вже дійсність. Для нас відкрита низка європейських країн – Франція, Нідерланди, Німеччина, Швеція, Словенія, Данія, Бельгія, Іспанія, більшість із них можна відвідати без вакцинації.

Варто згадати улюблений багатьма Єгипет: так, це цілорічний курорт, але з приходом осені температура в країні стає більш комфортною, тому, як туристичний напрямок, Єгипет починає набирати обертів.

Лайфхак від туроператора для наших читачів

– Як спланувати відпочинок в оксамитовий сезон, щоб зберегти свої нерви та фінанси від несподіваних сюрпризів, пов’язаних з пандемією?

  • Перше – позитив. Як би це банально не звучало, але позитив збереже нерви всього ланцюжка організаторів відпочинку: туриста, турагента, туроператора. Тільки з позитивним настроєм все вдасться.
  • Друге – страхування від невиїзду, яке пропонує туроператор. Часто його вартість складає менше як 1% вартості туру на людину, що більш ніж доступно. Додаючи в тур такий вид страхування, ви отримуєте можливість повернути вартість туру, за винятком франшизи (від 10 до 30%) в разі, якщо летіти неможливо з об’єктивних причин, зокрема, якщо турист захворів на COVID-19.

– Щодо ситуації, яка склалася на початку 2020 року (хоча і думати про таке навіть не хочеться), то туроператори вже напрацювали схему виходу з кризових моментів, вже пройшли подібне та отримали досвід в усіх напрямах. Тому у схожих випадках – буде перенесення туру, повернення коштів тощо, все залежить від напрямку.

І повірте, навіть у форс-мажорному 2020 році жоден наш турист не втратив кошти та не залишився за бортом загального човна під назвою «туризм». Так, це було несподівано для всіх нас, для всього світу: ми вчилися працювати в новій ситуації, торішнього досвіду більш ніж достатньо, і сподіваюся, він більше не знадобиться.

Дякуємо Альоні за розмову: тепер ми впевнені у вашому вдалому оксамитовому відпочинку. Бажаємо нових вражень, неймовірних емоцій та позитивних пригод!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також