Запитайте юриста: особливості сплати аліментів працівниками компаній

Share on FacebookTweet about this on Twitter

У вас є питання про працевлаштування, зарплату, атестацію, аліменти, звільнення або дискримінацію на роботі? Ви вважаєте, що роботодавець порушує ваші права? Або навпаки – не впевнені, чи законні ваші вчинки стосовно компанії?

Редакція The Point продовжує рубрику «Запитайте юриста». В коментарях до кожного матеріалу ви можете поставити запитання, пов’язані зі своїми робочими справами та обов’язками. І ми попросимо експертів – головних спеціалістів у сфері трудового права, роз’яснити спірні моменти.

«Чоловік працює у приватній фірмі та нещодавно змінив сімейний статус – розлучився. Дружина подає на аліменти, у них двоє спільних дітей.

Скажіть, будь ласка, яку частину заробітної плати будуть відраховувати із заробітної плати працівника на аліменти? Чи можуть чоловіка примусово змусити платити? Що на нього чекає в разі несплати, адже нещодавно відбулися зміни в законодавстві. Чи відрізняється регулювання аліментів, якщо діти живуть з татом, а сплачує мати?» – дані запитання розглядаємо разом з експертом.

 

юристОлександр Губін, старший юрист AVELLUM

Способи стягнення аліментів

Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 181 Сімейного кодексу України, способи виконання батьками обов’язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.

Тобто, аліменти можуть не визначатися судом, а сплачуватись за домовленістю між матір’ю та батьком. Згідно з ч. 1 ст. 189 Сімейного кодексу України, існує також можливість укласти договір про стягнення аліментів на дітей, який має бути посвідчений нотаріально.

Відповідно до ч. 3 ст. 181 Сімейного кодексу України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина. Таким чином, якщо мати і батько не змогли дійти згоди стосовно аліментів у добровільному порядку, той із батьків, з ким проживають діти, буде обирати, чи бажає він/вона отримувати чітку суму або ж певну частину від заробітку іншого з батьків кожного місяця.

У випадку, коли мати обирає опцію сплати аліментів від батька в частині від його заробітку, вона може претендувати на 1/3 або 1/2 від заробітної платні, якщо батько отримує тільки цей дохід. Розмір частки залежить від того, наскільки мати зможе довести у судовому порядку необхідність визначення саме такого розміру аліментів. Оскільки, відповідно до ч. 2 ст. 183 Сімейного кодексу України, саме суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

Примусове стягнення аліментів

У разі, якщо аліменти сплачуються за рішенням суду, то після його винесення мати отримує у суді виконавчий лист про стягнення аліментів, який подається до місцевого відділу державної виконавчої служби України разом із заявою про відкриття виконавчого провадження (п. 1 Розділу XVI Наказу Міністерства юстиції України «Про затвердження Інструкції з організації примусового виконання рішень»). Отримати такий документ в суді і подати його на виконання можна протягом усього строку стягнення аліментів, тобто до 18-річчя меншої дитини (ч. 3 ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження»). Втім, затягувати з цим не рекомендується.

Після винесення державним виконавцем ухвали про відкриття провадження, розпочинається стадія виконання судового рішення.

У випадку, коли батько офіційно працевлаштований, то аліменти будуть автоматично утримуватись із його зарплатні (ч. 6 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження»).

Відповідно до ч. 2 ст. 195 Сімейного кодексу України, у разі відсутності відомостей про дохід батька, аліменти можуть вираховуватись, виходячи із розміру середньої заробітної плати по регіону.

Санкції за несплату

Дійсно, у 2018 році відбулися значні зміни у Сімейному кодексі України та інших релевантних нормативно-правових актах.

Так, цими змінами спрощується порядок встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України. Тепер у державного виконавця є можливість встановлювати таке обмеження без участі суду (п. 1 ч. 9 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження»).

Крім того, відповідно до п. 2-4 ч. 9 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження», злісних неплатників буде обмежено у праві керування транспортними засобами, користування вогнепальною зброєю та полювання.

Згідно з положеннями ч. 5 ст. 157 Сімейного кодексу України, той із батьків, хто не проживає з дитиною і має заборгованість по сплаті аліментів, не зможе впливати на рішення щодо тимчасового виїзду дитини за межі України з метою лікування, навчання дитини за кордоном, відпочинку.

Усі ці обмеження застосовуватимуться до повного погашення заборгованості.

Окрім цього, для неплатників вводиться новий вид адміністративного стягнення – суспільно-корисні роботи (п. 6-1 ч. 1 ст. 24, ст. 31-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Оплата за такі роботи направлятиметься на погашення заборгованості зі сплати аліментів.

Звертаю увагу на те, що ці обмеження застосовуються лише до злісних неплатників аліментів, борг яких перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.

У разі, якщо діти живуть із батьком, ситуація по сплаті аліментів не змінюється, адже відповідно до Сімейного кодексу України, права і обов’язки батьків є рівними.

Інші статті у рубриці: 

Запитайте юриста: правила надання щорічних відпусток

Спросите юриста: как возмещается материальный ущерб, нанесенный работниками компании?

Спросите юриста: какие права есть у сотрудников-мужчин с детьми?

Спросите юриста: какие права есть у беременных сотрудниц и мам с детьми до трех лет?

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Лучшие статьи за неделю – у вас в почте

Читайте также