Дуже важко уявити собі працівника, який протягом восьми годин сидить на робочому місці, займається лише роботою та відволікається тільки у дозволені перерви. Кожен другий офісний співробітник звертає увагу на розмови колег, навіть якщо не бере у них участі, а вдома факторів, які змушують покинути роботу – ще більше. Як результат маємо звичку не вписуватися в дедлайни або ж постійно перепрацьовувати, що тягне за собою ще гірші відомі всім наслідки емоційного та професійного вигорання. Тож сьогодні зібрали топ факторів, позбувшись яких, ви зможете працювати ефективніше та без понаднормових годин.

Постійний шум

Працюючи в open space, працівників постійно відволікають розмови колег, стукання клавіатури, звук кавомашини тощо. Вдома не краще – шум з вулиці, ремонт сусідів, діти на карантині… Протягом дня ми втрачаємо 86 хвилин, бо звертаємо увагу на різні звуки.

Не відволікатися на офісну атмосферу допомагають навушники. Проте важливо, щоб музика там була не занадто голосною.

Якщо таким чином вам важко зосередитися та хочеться підспівувати, то обирайте переговорні кімнати, щоб виконати важливе завдання у тиші.

Месенджери та пошта

Під час роботи доводиться аналізувати велику кількість інформації, а повідомлення, які надходять в месенджери чи на пошту, відразу знижують нашу ефективність на декілька пунктів. З цим фактором боротися найважче, адже зараз (за віддаленої роботи) вся комунікація відбувається через чати у тих самих месенджерах, тому просто закрити їх, вимкнути всі сповіщення у вас точно не вийде. Єдине, що ви можете зробити – це перевести у беззвучний режим чати, які не стосуються роботи. Зосередитися на роботі буде легше, коли ви не будете отримувати повідомленьня від ЗМІ про необхідність вже зараз зібрати тривожну валізку.

Соцмережі

Якщо месенджери ще стосуються роботи, то соцмережі – лише пожирачі вашого часу. Ви можете виправдовуватися, що заходите в Instagram для п’ятихвилинної перерви. Проте така перерва не має позитивного впливу на ваш мозок, скоріше навпаки – негативно позначається на якості виконання завдання та зриває дедлайни.

Тут може бути лише одна порада – закрийте соцмережі та не заходьте в них протягом робочого дня. Адже від такого відпочинку до прокрастинації один крок.

Відкладати справи на завтра

Ви спеціально будете шукати будь-які «важливі» справи, аби не робити кропітке завдання, що ніби то і не горить, та яке можна відкласти на завтра. Проте така звичка не дає вам працювати ефективно ще більше, аніж дитина на дистанційному навчанні. Справи мають звичку накопичуватися і потім лягають на ваші плечі важким тягарем. Через спроби встигнути все зробити, з’являються недоспані ночі за роботою, роздратування та виснаження.

Найперше потрібно розібратися – чому ви відкладаєте всі справи на потім. Якщо це банальна лінь, то ви маєте переконати себе, що чим швидше виконаєте завдання, тим швидше зможете відпочити і з чистим сумлінням зайнятися своїми улюбленими справами. Якщо у вас настільки багато завдань, що не вистачає часу перейти до нових, то потрібно зменшити їх кількість. Навчитися говорити «ні» начальнику та колегам, а також просити про допомогу, якщо на вас навалилося надто багато.

Візьміть за правило якнайшвидше братися за нове завдання і ви зможете позбутися фактора, що заважає ефективно працювати.

Займатися ненависною справою

Звісно, ви будете відволікатися на все навколо, коли потрібно виконувати роботу, що зовсім вам не подобається. Якщо не хочеться вставати вранці і ви з розчаруванням зустрічаєте вечір неділі, особливо, якщо це відбувається постійно, то варто задуматися, чи подобається вам робота.

Не бійтеся піти з насидженого місця, якщо відчуваєте там дискомфорт, якщо робота більше не приносить задоволення або не бачите свого розвитку надалі.

Також не бійтеся змінювати сферу діяльності. Адже лише улюблена робота дає можливість працювати ефективно.

Проаналізуйте свій робочий день протягом тижня і ви зможете віднайти ще якісь індивідуальні фактори, які заважають працювати ефективно. Якщо вам вдасться позбутися хоча б половини усіх «відволікаторів», результат не примусить на себе чекати.