Зміни, які приніс українцям карантин: результати опитування

Всі говорять про невідворотні зміни у процесі працевлаштування та життя в цілому після закінчення карантину та зникнення загрози від COVID-19. Ми вирішили довідатися, що вже зараз змінилося у житті українців та як карантин вплинув на їх роботу, і провели опитування серед читачів The Point. Поспішаємо поділитися результатами дослідження та дізнатися, що змінив карантин, а чому вдалося встояти у буремний час.

Кар’єра та заробітна плата

Рівень безробіття в Україні з початком карантину суттєво зріс: декого скоротили, декого залишили без доходу, хоча і вдалося зберегти місце роботи. Втім дані опитування на нашому сайті свідчать, що 60,1% респондентів продовжують працювати на тому ж самому місці, що до карантину. 17,1% опитаних все ж скоротили: з них 14,4% відправились на пошуки нової роботи, а 2,7% вирішили поки відпочити від трудової діяльності. Ще 13,3% звільнилися самі і почали шукати нову кращу роботу.

Що стосується заробітної плати, то у 38,1% опитаних вона залишилась на докарантинному рівні і ніяк не змінилася. Трохи менше (29,4%) – стали отримувати нижчу зарплатню і лише 4,1% змогли похвалитися її збільшенням.

Разом з тим 26,9% респондентів відзначають, що навантаження роботою зросло і працювати в карантин довелося ще більше. 28,2% діляться, що нічого не змінилося і завантаження залишилось на докарантинному рівні, а от у 15,5% опитаних воно навпаки зменшилося.

Перспектива дистанційної роботи

Вже сьогодні світові гіганти Google та Facebook залишають своїх працівників і далі працювати у віддаленому режимі. Саме такій роботі прогнозують майбутнє. Українські роботодавці поки не готові перевести на дистанційний формат більшість процесів трудової діяльності. Проте, судячи з опитування, працівники хотіли б мати таку можливість. Так, майже половина опитаних (47,8%) вважає, що зручніше працювати в офісі, але мати можливість декілька днів працювати з дому. 26,2% респондентів вважають, що не може бути нічого кращого, аніж робота з офісу, а 24,8% мають таку ж думку про дистанційну роботу.

До того ж 38,1% опитаних вже повернулися працювати в офіс, а 29,8% – все ще залишаються вдома. Частина респондентів (32%) поки не працюють взагалі.

Поїздки за кордон

Туристична сфера переживає не найкращі часи. Прогнозується, що тепер стане популярний внутрішній туризм, а закордонними поїздками скористаються тільки відчайдухи. Наше опитування це лише підтверджує. Так, у подорож за кордон планують вирушити лише 18% респондентів, тоді як Україною подорожуватимуть 29,8%. Але більша частина 52,1% не планують цього року взагалі далеко від’їжджати від своєї домівки.

Заробітки за межами країни також не приваблюють українців. 42,6% опитаних розглядають пропозицію про роботу лише в межах свого міста або країни. 22,1% не шукають роботу, тому що їх все влаштовує. Проте 29,2% все ж розглядають можливість виїхати на заробітки за кордон, хоч і ніколи там не працювали.

Особистий бюджет

Страшні економічні прогнози та публікації у соцмережах про необхідність відкладати шоколадки до страшних часів змусили багатьох інакше глянути на власні витрати. Наприклад, 33,9% учасників опитування відзначили, що з приходом карантину намагаються більше коштів відкладати та менше витрачати. 25,4% – економлять на всьому, але все ж відкладати не вдається, а 23,5% намагаються економити, тому що поки не працюють. Проте 17,2 респондента мають «фінансову подушку», тому їх не лякають ніякі кризи.

Як підсумок зазначимо, що глобальні події завжди несуть зміни, але часто вони не такі страшні, як їх змальовують.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також