У стінах офісу ми проводимо більшу частину свого дня, тижня та життя. Сидяча робота, годинна перерва на обід, який ви часто пропускаєте за терміновими справами, та печиво турботливої колеги ніяк не сприяють дотриманню здорового способу життя. Але правильний режим харчування в офісі можливий. Розповідаємо, як поєднати покращення свого фінансового стану та резюме зі збереженням здоров’я.

Основні проблеми офісного харчування – це шкідливі перекуси та один ситний прийом їжі, після якого падає продуктивність та росте бажання заснути. Тож під час великого завантаження роботою працівники вважають за краще пропустити той єдиний прийом, чим наносить ще більшу шкоду своєму організму.

Увести харчування у свій графік

Дієтологи наголошують на тому, що харчування має бути дрібним: ви маєте їсти 5 разів на день і робити перерви між прийомами їжі не більше як 3 години. Якщо будете їсти рідше, відчуття голоду заважатиме працювати і ви ризикуєте з’їсти більше, коли таки доберетеся до холодильника. Тож харчування необхідно ввести у свій робочий графік, зробити його пунктом у плані на день. Ваш графік харчування повинен виглядати приблизно так: сніданок вдома, кава-брейк, обід, полуденок-перекус на роботі та вечеря вдома.

Але в реальному діловому житті ви стикаєтеся з постійними авралами, дедлайнами, що наступають на п’яти, діловими зустрічами та терміновими нарадами. Тож на повноцінні прийоми їжі не вистачає часу. За щільного графіка дієтологи радять сніданок та/або вечерю також проводити на роботі. Залишилося лише вибрати правильні для них страви.

Брати їжу з собою

Це безпрограшний варіант. Так ви точно знатимете, що буде у вашій тарілці і здатні самі регулювати корисність страв. Плюсом є і те, що ви готуєте собі їжу заздалегідь і здебільшого не на голодний шлунок, тож взяти три порції основної страви та десерт – ризик мінімальний. Тоді як в обідню перерву в кафе поряд з офісом, не ївши півдня, ви ладні замовити більше в два рази.

Складаючи офісне меню, краще віддавати перевагу нежирним та не надто калорійним стравам, які не зменшуватимуть вашої продуктивності. Половину порції мають складати овочі у будь-якому вигляді – сирі, тушковані, на грилі тощо. Далі має бути білок – м’ясо, риба, бобові та складні вуглеводи – каші чи макарони з твердих сортів пшениці.

Попіклуйтеся про правильні перекуси

Найбільшу шкоду в офісі несуть перекуси. Тому, зробивши їх правильними, ви мінімізуєте ризик від офісного харчування для вашого здоров’я. Для початку потрібно набратися сили і змогти відмовити колезі, що пригощає домашніми пиріжками або ділиться бутербродом. Для корисного перекусу підійдуть сухофрукти, фрукти, овочі, горіхи. Якщо для перекусу ви відриваєтеся від комп’ютера і маєте змогу прогулятися до найближчого кафе – візьміть собі смузі: суміш фруктів зі злаками або йогуртом найкраще наситять ваш організм без шкоди для здоров’я.

Пийте більше води

Запорука правильного харчування – достатня кількість випитої води. В ідеалі щодня потрібно випивати 1,5-2 літри води. Важко контролювати цей процес, коли у вас багато роботи і ви не відчуваєте спраги. Тут може допомогти будильник або сповіщення на телефоні, які нагадуватимуть, що час випити стакан води. Через декілька тижнів ви побачите зміни у своєму організмі і звичка пити багато води залишиться з вами на завжди.

«А як щодо кави та чаю?», – запитаєте ви. Відповідаємо: кава не несе шкоди вашому організму, якщо випивати не більше двох чашок у день і краще без цукру та вершків. Більша кількість кофеїну зневоднює організм та негативно впливає на концентрацію. Для того аби збадьоритися ідеально підійде зелений чай без цукру. Але варто обмежити кількість чаювань з солодощами «за компанію», бо саме такі перерви шкодять здоров’ю та вашій ефективності на роботі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!