П’ять нетипових фільмів про офісну роботу

Восени кожен з нас відчуває особливу меланхолію, коли з’являється апатія і небажання щодня прокидатися і йти на роботу. Натомість, сидячи у своєму офісі, ми цілий день мріємо про затишний вечір за переглядом цікавого кіно під ковдрою. Щоб відпочити від сірої буденності не лише з насолодою, а й наповнюючи думки мотивацією, якої восени так бракує, радимо топ-5 нетипових фільмів про офісну роботу.

«З девятої до пятої» (1980)

Жанр – комедія

Класичний в плані естетики американський фільм епохи 80-х розповідає історію трьох секретарок, які працюють в одній компанії. Жінок об’єднує не любов до в’язання чи гри у покер: усі вони щиро ненавидять свого боса. Щоб змінити ситуацію, Вайолет, Джуді та Доралі наважуються на відчайдушний вчинок – утрьох жінки примусово «відправляють» боса під домашній арешт, інсценуючи таким чином його смерть.

Слідом за цим компанія повністю опиняється в руках трьох секретарок. Однак, крім управління підлеглими, жінки мають владнати головну проблему – утримати боса під арештом якомога довше. Фільм у комедійній формі демонструє, чим може закінчитися підвищена вимогливість керівника стосовно своїх підлеглих.

«Небезпечно для роботи» (2014)

Жанр – трилер

Події фільму розгортаються в юридичній компанії, де одного вечора з’являється божевільний вбивця. Головний герой, офісний працівник Том Міллер, випадково стає свідком цілої низки вбивств своїх колег, однак йому вдається залишитися непоміченим. Виявляється, усі вони довгий час приховували жахливу таємницю.

Сюжет фільму набирає нових оборотів, коли Том бачить в обіймах вбивці… свою дівчину. Попри жанр, фільм показує глядачам, наскільки важливою є впевнене відчуття солідарності у колективі. У цьому випадку солідарність рятує життя.

«Стажист» (2015)

Жанр – драма, комедія

Головна героїня фільму – Джулс Остін, яку зіграла оскароносна актриса Енн Хетевей – засновниця компанії з онлайн-продажу жіночого одягу. Розмірене життя магазину одного дня змінює 70-річний дідусь, який, втративши дружину та жагу до життя, вирішує стати корисним у конкретній справі. Його більше не цікавить бездумна трата грошей – Бен Уїтакер впевнений, що останні роки свого життя варто присвятити допомозі іншим.

Використовуючи свій життєвий досвід у веденні бізнесу, він стає не лише цінним працівником, а й вірним другом для своєї юної начальниці. Ця кінострічка чудово демонструє те, що взаємодія різних поколінь в офісі може бути насправді дієвою.

«Найчарівніша і найпривабливіша» (1985)

Жанр – лірична комедія

Як відомо, коли поринаєш у роботу з головою, рідко коли залишається вільний час для особистого життя. Ця тема чудово розкривається у радянському фільмі «Службовий роман», який бачив, мабуть, кожен з нас. Однак кінострічка «Найчарівніша і найпривабливіша», знята сім років потому, глибше пояснює проблему стосунків між колегами на роботі.

Все починається з того, що подруга головної героїні вирішує видати її заміж, застосовуючи для цього свої знання з психології. Пошуки майбутнього чоловіка для інженера Надії Клюєвої розпочинаються на підприємстві, де вона працює. Змальований у фарбах радянських реалій, фільм хоч і закликає глядачів відчайдушно шукати своє кохання, але й не забувати про роботу і колектив, який здатен прийти на допомогу у складній життєвій ситуації.

«Кохання з повідомленням» (2002)

Жанр – мелодрама

Цей фільм вартий перегляду не лише тому, що головні ролі виконують незрівнянні Сандра Баллок та Х’ю Грант. Події фільму розгортаються на тлі протистояння юристів з компаніями, що зводять хмарочоси, руйнуючи архітектурні пам’ятки Нью-Йорка.

Адвокат Люсі Келсон вирішує кинути виклик долі і наймається на роботу до керівника однієї із таких компаній. Прогнозовані скандали з босом, відомим жигало Джорджем Уейдом, завершуються заявою про звільнення. Однак останні два тижні, які Люсі зобов’язана відпрацювати у рамках закону, стають доленосними та раптово зближують колишніх ворогів. Кінострічка демонструє, як взаємодопомога на роботі здатна по-справжньому зблизити колег, які ще донедавна ворогували.

Сподіваємося, добірка фільмів про офісну роботу не змусить вас сумувати в один з осінніх вечорів. Приємного перегляду!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також