Грюкнути дверима: п’ять причин піти зі співбесіди

Запрошення на співбесіду – омріяна подія для більшості пошукачів. Проте часто трапляється, що на самому інтерв’ю ви розумієте, що щось пішло не так і роботодавець не настільки перспективний, як могло здатися спочатку. Та чи нормально піти зі співбесіди до її завершення? Так, і це потрібно робити, щоб зберегти свій час та ментальне здоров’я. Розповідаємо про ситуації, за яких можна сміливо закінчити інтерв’ю передчасно.

Організація співбесіди

Якщо HR-менеджер чи потенційний керівник змушують вас чекати протягом тривалого періоду: годину-дві, або і взагалі «забувають» про співбесіду і ви приїжджаєте в офіс задарма – сміливо можете ставити хрест на роботодавцю. У такій компанії з великою ймовірністю з неповагою ставляться до працівників, не цінують їх час та переймаються лише за власну вигоду.

Так само варто поставити під підозру роботодавця, що організував групову співбесіду та готовий прийняти на роботу всіх її учасників. Це означає, що у компанії велика плинність кадрів. Тут не витрачають часу, щоб підбирати працівників, адже з часом вони зміняться на інших.

Неадекватна поведінка

Якщо ваша позиція не передбачає стресового інтерв’ю, то будь-яка неадекватна поведінка – це те, після чого можна сміливо казати: «До побачення». Якщо керівник підвищує голос, а рекрутер закочує очі після ваших слів – це точно не нормально. Уявіть, що відбувається у цій компанії, якщо керівництво дозволяє собі таку поведінку за першого знайомства? Тому, якщо ваша співбесіда нагадує ток-шоу – йдіть, щоб зберегти нерви.

Дивні прохання

Під час співбесіди роботодавець повинен запитувати вас лише про професійні аспекти, просити показати портфоліо тощо, але коли у вас вимагають паспортні чи банківські дані – ви натрапили на шахраїв. Від подібних просьб краще тікати якомога далі, адже все, що необхідно знати потенційному роботодавцю, вже вказано у вашому резюме.

Так само вас має насторожити, коли працедавець наче позитивно налаштований і готовий запропонувати роботу, але якщо ви оплатите курси для підвищення кваліфікації. Якщо ваші навички чи досвід не підходять роботодавцю – він не бере вас на роботу. Коли він хоче щось покращити у знаннях кандидата, то, зазвичай, сам оплачує навчання. Тому, коли на інтерв’ю вас просять щось оплатити, закінчуйте його якнайшвидше.

Заробітна плата

Роботодавці хочуть, щоб працівників мотивувала не лише фінансова складова, тому природно намагаються не говорити про заробітну плату відразу після вітання. Проте, якщо інтерв’ю наближається до завершення, а про винагороду так нічого і не було сказано, а від відповіді на ваші запитання рекрутер і керівник ухиляються – починайте сумніватися у їх порядності. Можете завершити співбесіду також коли сума зарплатні у вакансії та озвучена на співбесіді значно відрізняється або вам пропонують винагороду, виходячи з вашої теперішньої зарплати. У компанії має бути чітка політика формування заробітної плати і вам про неї мають повністю розповісти на співбесіді.

Умови роботи

Кожен пошукач обирає ті умови роботи, які підходять саме йому. Проте деяка інформація про роботу від працедавця повинна насторожити кожного.

Андрій, 28 років: «Запитав у рекрутера про відпустку. Він відповів, що в компанії немає жодної офіційної політики щодо відпусток: ви просто погоджуєте всередині команди відпустку таким чином, щоб з клієнтом завжди хтось працював і проєкт не простоював. Так, є приклади, коли така практика працює добре. Але особисто я волів би знати, що у мене буде фіксована відпустка з прозорою оплатою, ніж мати перспективу необмеженого відпочинку і повну невідомість, коли і як мені його отримати».

Коли роботодавець відкрито говорить про працю після офіційного завершення робочого дня або повідомляє про нечастий відпочинок – сміливо множте ці слова на п’ять та тікайте з такої компанії.

Під час співбесіди звертайте увагу не лише на те, про що ми сказали. Наголошуємо, у кожного свої вимоги до роботи, тому коли вас щось насторожує і не подобається, – зачиняйте двері з вулиці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також